Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 07.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Инкриментални датчици  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано10.05.07 08:46



Не съм сигурен че така се казва,но търся спешно "оптична кръгова линийка" и уреда показващ градусите.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 10:07



Търси "пуслкодер"или "encoder" в Гугъля!!



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Дeдe ти]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 10:13



Казват им ФРП-та(Фазово-Растерни Преобразователи)



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор bimet (новак)
Публикувано10.05.07 15:20



Фото растерен пробразувател- http://www.zgpu.com/



Тема Re: много длъго бе..нови [re: gogo]  
Автордeдe (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 15:31



Ц-ц..Свиркай по отрано.Аз от 20 годин си им викам енкодери!!





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторПeнaлт (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 09:22



А ве кво сте се хванали за наименованието. Дали било "пуслкодер"или било "encoder или пък ФеРеПе, или пък може би БеКаПе.
Кажете му ЯСНО на човека с 5 хикса как и откъде да си ги намери. Ако някой знае де.



Тема Инкременталнинови [re: Пeнaлт]  
АвторДoдo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 09:31



Инкрементални датчици се казват. What is increment?



Тема Re: Инкременталнинови [re: Дoдo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано11.05.07 11:12



Обратното на decrement. Инкремент е добавяне, декремент - изваждане. Ако на седемте зета му трябва датчик за ъглово положение то е друго. Въпросът е, само ще иска да вижда дистанционно ъгъла или ще управлява нещо с тази информация? Иначе за първото което се сещам е селсин от релейка.




Ама деветте нули винаги иска кинта и то много кинта, и по тази причина, няма сериозен довод да му се вниква в проблемите.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Пeнaлт]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано12.05.07 15:48



Да бе,вероятно ще е ФРП и брояч на импулси, тва второто габровската фирма "STS electronics" го произвежда,и каталог ми подариха хората вчера от панаира,но някои неща от диска не се отварят.
Ся ,не схващам добре разликата ФКП и ФРП ,вероятно само в принципите на работа вътре е. Търся най високата точност,тоест вероятно търся най много импулси на оборот.И най скъпото търся,щото за разлика от Ваклин съм разбрал че от скъпото по хубаво няма





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.05.07 17:23



Най-скъпото иляду долара, бе брат ми. Мани, недей. Сподели какво ще правиш. Има и евтини решения. Селсинът е скъп.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано14.05.07 14:43



Кое е тва хилядо долара,дай го насам.Селсин що е то ? Точност ?

Цициите умирате да видите некой ларж брат ми. Фърли назад- за да намериш отпред





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 17:03



Взвисимост от точноста която трябва има различни. 1250, 2500, 8000. А може и да ти направят по поръчка, но трябва да питаш.
Аз най-много съм виждал с 36000 на оборот, на Heidenhain, но цената беше около 8000 евро.
Всички въртящи оси на ЦПУ машините са с такива. В новите вече има и други решения. Аз не съм чак такъв специалист, така че се консултирай с някой, който е добър в тази област.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано14.05.07 20:07



http://www.geyser.dp.ua/auto/urma/catalog/selsin/



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано14.05.07 20:10



Последно кажи какво ще правиш за да ти се даде решение. Аз така и не разбрах искаш нещо да повтаря ъгловото положение на някакъв вал и ти да си го гледаш или копирен апарат искаш да правиш (

) или какво?

Споделяй на раята, не се таи. Така няма да изкараш кинти от "идеята" си, но няма и да похарчиш. Демек, ще помогнеш, било и с малко, за победата на комуниЗъма.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автордeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:56



Нещо бъркаш,селски!!Селсина не е ФРП!!





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано15.05.07 09:49



Имам един вал байо който трябва да спира на шест позиции през 60 градуса, колкото може по точно разбира се.Изпълнението е елегантно,щото само на такива се кефя

Вала се намира под непрекъснат напор на пневматичен въртящ момент осъществен от най обикновенна пневматична бормашина имаща си редуктор вътре,валът всъщност носи универсал чиято периферия е венец от маховик,а бормашината триумфално завършва с зъбно колело от бендикс със същата стъпка.Ся излишно е да казвам,че елегантно и като затвор на малнихера този бендикс може да се отцепва ,тоест опциите аз ги тача.Фиксаторите са с опции за корекция всеки сам за себе си,от това по волна програма здраве му кажи.Пред тях изскача ролка ,и в работната позиция конструкцията е напрегната /знаеш мостовете как ги правят/.Всичко това е стъпило на център на ротация, и върху него свобода по Х и У ,ся няма да намесвам шпиндели и кубичен борен нитрид щото ще ти объркам бозата дето ти я направих в главата.Не казвам и за пневмохидравличните модули съчетали в себе си предимствата на пневматиката,и хидравликата,шунтирайки си взаимно недостатъците. И последно няма ти казвам,че тва касае автомобилите,та да ти е гъдел и сърбеж на любопитната душица

Тва ФРП ми трябва за по точна еднократна и първоначална настройка на фиксаторите,които предвидливо са изнесени на най голямата възможна периферия.

Ама ти нямаш ФРП кво ти се обяснявам и аз кат ученичка

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 15.05.07 09:51.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: дeдe ти]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.05.07 13:19



А кой е казал, че на 12'те игрека му трябва ФРП???



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.05.07 13:24



Тури прецизен редуктор и стъпков двигател. Иди в клуб електроника и питай някой за 20 лева да ти направи брояч на стъпките от стъпковия двигател. Така цялата галимация ще ти стъпи на 50 кинта щото редуктора съм сигурен, че вече си го откраднал. Даже 2 си откраднал! Един за мен. Колко точно ще е зависи вече от предавателното отношение на редуктора и качествата му. Замерите винаги ги прави като въртиш е в една и съща посока. Сложи си ясен репер за нула.

Може и да не черпиш. Акълът не е желязо и не би следвало да струва пари.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано15.05.07 18:01



Ти нещо се надценяваш.Ти му редиш за напрегнати конструкции,и как микровибрациите,клас на грапавост,тва/онва.Акъл не взимам,щото дават ли ти нещо без пари ,то е защото наистина нищо не струва



Акъл се краде брат ми,ма требва да можеш и да носиш.


А виж доле малко теории





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:12



Прав си бил!Наистина е горски!!как ти се разправя да ги обучаваш не знам !!





Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Дeдe ти]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.05.07 22:57



Па знам ли? Ма тоя верно си не е у ред. Заебавам!



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 22:04



Щом е еднократно, това замерване на ъглите не може ли да стане с някакъв ъгломер?
Ако все пак държиш на шареното, габровските ФРП-та могат да се намерят на цена около 100лв. 2500 импулса на оборот, които могат електронно да се увеличат на 10000. Необходим е и реверсивен брояч. Ако си от Пловдив , можем да скалъпим нещо набързо, стига да намеря пролука в графика.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Mишo]  
Авторsopelem (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 21:00



SOPELEM 90000 импулса на оборот след обработка на сигналите стават 360000 им/об сиреч една хилядна от градуса това е една много сериозна точност на отчитане на ъглови премествания. Позиционирането е друга тема.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: Mишo]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано07.06.07 17:40



Ъгломер ? Що е то ?

Дай малко по подробно.



Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор usertech (непознат )
Публикувано12.07.11 08:46



СТС Електроникс не произвеждат ФРП-та, но пък съм ползвал броячите им и съм доволен -





Тема ИнкрЕментални датчици се пишенови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано02.08.11 16:21



Колко и какви ФРПта искате!? Габровски, 2500 имп./об, с военния мъжки куплунг ... Но не са с код на Грей.

На склад има и тридесетина линейни ФРПта - 3 и 10 милиметрови с 20 микрометрови решетки - един микрометър дискретност. Нямат електроника ....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Инкриментални датчицинови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано02.08.11 16:36



И от какъв зор ФРП .... няма начин да няма и по-елегантни решение, пък и доста по-евтини. ..... Нали става дума само за настройване. Я пробвайте с тангенсов механизъм или с едно просто лазерче от 5 лева.

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.