Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 10.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Метални буквинови [re: ha!]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.06.07 16:48



ЩЕ ТЕ ВЗЕМА ЗА ЖЕНА! От сума ти години една дето да ми разбира болния мозък! ЕВАЛА!



Тема Re: Метални буквинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторwarnenka (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 20:17



Е,щом искате уточнение по моето питане,то то е следното:търся някой, който може да ми изработи надпис върху плоча с размери-/6-40-мм на плочката,като височинатаи е 30-40мм/на надпис, който трябва да е на два реда като всеки ред е висок 1.5мм,разстоянието между редовете е 1мм, а дълбочината на буквите и цифрите да е 0.5мм с ъгъл при върха 60градуса.Става дума за изработката не на една,а на доста плочки с такива надписи,защото това е вид консуматив в производството.А относно размислите ви относно това как ще стане самото надписване, Ви благодаря на всички,които взеха отношение по темата,но аз се интересувам от това къде могат де ми се изработят самите плочки с надписите.



Тема Re: Метални буквинови [re: warnenka]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.06.07 20:45



1. Материал на плочките?
2. Вие ли ще правите заготовките или трябва да се отсекат от производителя?
3. Все пак "доста" е разтегливо понятие. Колко ще Ви трябват за ден, месец, година?
4. Крайна цена за единица продукт?

Като отговорите и на тези въпроси и ще се окаже, че всеки който има CNC машина за гравиране (със сигурност поне двама от пишещите в този форум имат, че ставаше въпрос за инструмент за точене на "резците" ... забравих им точното име) и всеки който има обемна ерозия (много народ тук) ще могат да решат проблема. Щампата ще трябва да се закали и ще е един вид консуматив, но това не е проблем. Не вярвам да ви искат за една щампа повече от 50-60 лева, но трябва да се взема под внимание, че аз още си живея в комунизЪма.



Тема Re: Метални буквинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано03.06.07 23:01



едното разбиране не стига твърде съм мързелива за тебе



Тема Re: Метални буквинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторwarnenka (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 23:06



Материала за плочките,както и изработката им мога да ги поема аз като и последващата термообработка/ако е нужна,според начина на изпълнение на надписа/.Като количество ще ми трябват 4-5 плочки с един вид надпис и още толкова с втори.Защо казвам 4-5?Защото това зависи от качеството на изреботка на надписа и четливоста му.А що се отнася до цената то тя би трябвало да е въпрос на договаряне и за мен е неизвестна,но съм си сложила лимит на бройка,който ако го надхвърля производството ми става нерентабилно.Ако надписа се ерозира на обемноерозийна машина то заготовката ще бъде закалена,а ако се изработва на CNC то тя ще бъде мека и след това ще се закали.



Тема Re: Метални буквинови [re: warnenka]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.06.07 23:11



Тц. Нищо не си разбрала. Прави се метален печат който е закален и малка пресичка на която сама си щамповаш плочките. Като се влоши качеството просто подменяш печата. Самият печат вече се прави на обемна ерозия, шлайфа се, закалява се, полира се и т.н.



Тема Re: Метални буквинови [re: ha!]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.06.07 23:12



Се нещо е. За мързеливите тук има лаф ама ме е срам да го публикувам в пуличното пространство за четене от публиката.



Тема Re: Метални буквинови [re: warnenka]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.06.07 23:56



Не мога да разбера. Трябват ти някакви плочки с надпис, явно си наясно точно какви. Поемаш материала и изработката им. Добре, тогава какъв ти е проблемът, какво искаш тогава?





Тема Re: Метални буквинови [re: warnenka]  
Автор mouldmaker (master)
Публикувано04.06.07 00:58



Така като те чета стигнах до изводите,че:
-си виждала вече подобни надписани тръби
-виждала си и инструмента с който се надписват(въпросната плочка,която искаш да ти се изработи)
-имаш машините,на които да се качи инструмента и да се надписват тръбите
-нямаш робота,който да захранва машината с детайли
Прав ли съм или бъркам някъде?

...само вълци не съм пасъл


Тема Re: Метални буквинови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано04.06.07 05:35



ми на лични бре
и тихо тука че ми е интересно тва с надписите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.