Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зъбна рейка  
Авторлюбeн (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 19:46



Трябват ми две зъбни рейки дълги 15 см със стъпка и дълбочина около 1 мм. По възможност зъбите да не са перпендикулярни, а под ъгъл спрямо дължината на рейката. Към тях ми трабват и 6 зъбни колела.

Някой има ли идея къде мога да намеря.

Благодаря предварително.



Тема Re: Зъбна рейканови [re: любeн]  
Авторkenko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 00:30



Ебати заданието - трябват ми едни неща, дето влизат в едни джаджи и там правят нещо си. Уточни се, иначе едва ли някой ще може да ти помогне





Тема Re: Зъбна рейканови [re: kenko]  
Авторлюбeн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 05:08



ми не е баш така. Не съм инжинер, и може би съм пропуснал нещо, но мисля че съм написал ясно какво търся - зъбна рейка и зъбчати колела към нея. Ако някой му е неясно да пита конкретно, за параметрите които не са ясни. Ако съвсем ми е объркана терминологията мога и да нарисувам :)



Тема Re: Зъбна рейканови [re: kenko]  
Авторлюбeн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 05:18



Всъщност какво не ти е ясно. Не ти е ясно какво е зъбна рейка, какво е стъпка на зъбната рейка или какво са зъбни колела?



Тема Re: Зъбна рейканови [re: любeн]  
Автор ha! (nepoznat)
Публикувано30.03.07 07:18



навремето като изхвърляха на поразия старите копирни машини бая такива неща смъкнах



Тема Re: Зъбна рейканови [re: любeн]  
Авторxor (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 08:57



Ето част от нещата които не си уточнил:
1. Каква е ширината и дебелината на рейката.
2. Зъбните колела еднакви ли са.
3. Каква е дебелината на зъбните колелета.
4. С какъв диаметър са.
5. Колелетата имат ли отвор в центъра. Ако да - данни и за него.
6. От какъв материал трябва да са нещата. Ако не знаеш посочи за какво ще се ползват за да направим предположение за материала.
7. Може би най-важното е с каква сума си склонен да се разделиш, ако решиш да ги поръчваш някъде. От личен опит знам, че цената се оказва 50% по-висока от най-лошите ми очаквания.



Тема Re: Зъбна рейканови [re: xor]  
Автор lkaravelov (непознат )
Публикувано30.03.07 12:50



Принципно си мисля да си направя разгъваемо легло за мехова камера. Не съм уточнил тези параметри, понеже според рейките, които намеря, мога да променя отчасти останалите параметри. Принципно ето идеалният вариант:

1. Рейките са широки 7-8мм и дебели 3-4мм и имат поне 2 отвора за завинтване за основата, зъбците са под ъгъл.

2. Зъбните колела са всичките еднакви, с отвор в средата с начин да се закрепят стабилно за ос с диаметър 1-2мм, по 2 зъбни колела на ос.

3. Диаметърът - колкото се може по-малки, ширината - не по широки от рейката, идеалниат вариант да са широки колкото нея

4. Материал - ами някакъв метал, да речем месинг или бронз, натоварването няма да е голямо, по-скоро ми се ще да не е много тежко.

Сега виждам, че съм изпуснал в началното питане 3 оси с дължина 18-19 см, на които да се закрепят по 2 зъбни колела.

По въпросът за парите - ами нямам идея колко може да струва това, очаквам предложения за това от вас.

Благодаря за смислените въпроси

любен



Тема Re: Зъбна рейканови [re: lkaravelov]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано30.03.07 15:05





Не е задължително да използваш зъбнорейков привод. Има и по-достъпни решения... по принцип, де.



Тема Re: Зъбна рейканови [re: любeн]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано30.03.07 15:33



Предполагам, че търсиш това:





Тема Re: Зъбна рейканови [re: Kossoman]  
Автор lkaravelov (непознат )
Публикувано30.03.07 16:25



Да, това търся. Знам, че има и други решения. Принципно карданните камери (като тази от предишното ти съобщение) са добри, но трудно се пренасят, те са по-скоро за студийна работа. Имам си вкъщи една, която е над 12 кила - върха на соц-камеростроенето, със стандарти от чурун :) Мисля си да си направя нещо от дърво, което да е сгъваемо и не много тежко.

Като споменах това, нека продължа с въпросите си. Добро дърво от къде може да се купи? Да речем череша или орех. И тук има ли някой който да е склонен срещу заплащане и точни чертежи от моя страна да изработи дървените детайлите?

Мерси все пак за предложението
Любен




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.