Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тънко 10 мм гумиране на ролка?  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 11:16



Здравейте!
Трябва да изработя една ролка с диаметър между 110 и 140 мм - от тръба с стена около 4 мм и гума върху нея. Дължината е примерно 2000 мм, оборотите са ниски, но има натиск до 500 кг - гумата трябва да е плътна и залепена.

Мисля да използвам маркуч от черните, забравих им името, но се чудя как ще се наниже на тръбата... другият вариант е с тясна гумена лента, навита на спирала - но не знам откъде да си купя такава лента. Тя трябва да е точно отрязана, за да залепнат краищата на съседните навивки. Нещо като профил 100-300х10 мм.... май с маркуч да с енаправи е доброто решение :)

Ако някой гумира детайли, да казва - температурата е на околната среда, има малко прах, няма въртящ момент, различен от съпротивлението на съчмените лагери (пренебрежим е).
Ако се намери решение, подсетете ме да погледна тук на ICQ 92192567.



Тема Re: тънко 10 мм гумиране на ролка?нови [re: paди]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 13:03



Аз съм гумирал валове с малки размери. Обаче използвам вулканизиране на каучук върху вала. После се обработва гумата на центрови шлайф(или кръгъл, не знам как му викат точно).
Матрицата е елементарна и практически нищо не струва. Тогава имаш избор на каучукови смеси с определени характеристики. Използването на маркуч ми се струва прекалено ТНТМ.
Ако имаш допълнителни въпроси-питай.
Аууууу, сега видях, че става въпрос за 2000 мм дължина. Не знам, все пак се консултирай с тия, които съм споменал. В околностите на Бяла има много такива фирми.



Тема Re: тънко 10 мм гумиране на ролка?нови [re: paди]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 13:22



1.Запушваш маркуча от единия край.
2.Пускаш въздух под налягяне от единия край на тръбата.
3.Надяваш другия край на маркуча върху свободния край на тръбата.
4.След като се надене маркуча по цялата тръба спираш въздуха.
Дано съм ти помогнал.УСПЕХ!
Може да ме търсиш в Skype,име DOBOGOT,ако е необходимо.





Тема Re: тънко 10 мм гумиране на ролка?нови [re: paди]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 14:01



Виждал съм и трети начин.Американците продават едни термосвиваеми ръкави(дебелина на стената някъде2-3мм) които служат за възстановяване на износени гумени валове !Слага се в/у износения вал(който преди това е бил изправен ),и с няколко духалки с топъл въздух се нагрява-ръкава се свива доста плътно по вала!!!Естествено после пак трябва да му се изправи геометрията на шлайф!!
Неудобството е че ръкава е стандартизиран под определени р-ри!!А и не знам в България дaли има вносители!!
В България има няколко фирми които произвеждат такива валове по поръчка на клиента!!Ако се интересувате ,питайте!!



Тема Re: тънко 10 мм гумиране на ролка?нови [re: Дeдe ти]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 14:22



Да!Но как се шлайфа двуметров вал?Доста трудно.



Тема как мисля да станенови [re: DOBO]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 15:44



Шлайфането ще направим - с един флекс, закрепен на супорта

. Отклонение 1 мм в грапавината не е проблем, цилиндричността е важна.
Аз съм от Варна - ако има фирми за вулакнизиране на такова нещо наоколо, интересуват ме. Преполагам цената няма да удовлетвори шефа... :(
едната ми идея е да раздуя маркуча с накисване с нещо агресивно - толуол, бензин и др подобни. Другата е да го напомпя на 10 бар и да стои така няколко дена. Залепянето ще правя с тип-топ, върху бластиран ата тръба.
Номерът с напъхването на напомпен маркуч е добър, но трябва д а се натиска със едно 50 кг само заради налягането. Може би накиснат с нещо, и после с няколко бар за да се отделя от тръбата и така... сега отивам да видя какви маркучи се продават.

А дали не мога да бластирам, после да намажа с грунд-лепило и да навия лента от вулканизат и да го опека без форма? Продава ли се такъв материал, смес за вулканизиране на лента?

Цялата работа е доста досадна, даже е под нивото на ТНТМ, че там имаше поне машини или материали. Най=лошото е, че трябва да стане :)



Тема Re: как мисля да станенови [re: paди]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 15:52



Пич, прави каквото щеш, но само не кисни маркуча. Променя структурата и не може да се върне в изходно състояние.
Това с лента суров материал ми се вижда добра идея. Фирмите, които произвеждат каучукови изделия могат да ти направят материал по спецификация(суров) и да те насочат как да си свършиш работата.

А това с разтворителите съм го пробвал.
Успех.



Тема Re: как мисля да станенови [re: paди]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 16:27



Намокри маркуча с топла вода,ако намериш такъв за гореща вода,не знам има ли.След това с въздух.Той ще стегне,мисля,че няма нужда от лепило.Успех

!



Тема термосвиваем ръкав?нови [re: Дeдe ти]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 17:58



е това е идеално!
шефа ми е от щатите. кажи кой продава това?



Тема Re: как мисля да станенови [re: paди]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано28.03.07 18:56



В Пловдив има фирма рециклираща гумирани валове за полиграфията.Знам и как ги шлайфат,но не е коректно да споделям.
Така че никъв проблем,ако искаш ще ти дам телефон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.