Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 18.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема метчик за трапецовидна резбанови  
АвторLubo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 19:11



Здравейте колеги,
търся метчик и плашка за трапецовидна резба с диаметър 18-22мм стъпка 4мм.
Google не ще да помага , обиколих Плевен няколко пъти - нищо! Няколко търговеца ми обясниха че такива инструменти няма


Гледам в ЕСКД - стандартизирани , имало ги е преди страната ни да се превърне в аграрно-туристическа територия с преобладаващо население от търговци.Има ги и в каталозите на габровска фирма за инструменти , но само по поръчка.За цената даже не смея да питам - ще си правя 3-4 винта.
Така че - помагайте , може някой да има излишен от доброто старо време.



Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Lubo]  
АвторC1O (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 21:51



нь всеки струг ги има



Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: C1O]  
АвторLubo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 22:49



Ако имаш предвид винта - да, на всеки струг ги има, на всяко менгеме , крик за кола и къде ли още не.
Аз търся инструмента с който се калибрират винта и гайката.



Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Lubo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано10.02.07 23:54



4 милиметра стъпка с бая метчик ще трябва да я вземеш. На 18 или 22 няма да удържи. Затова ти казаха, че се прави на струг. Всеки що годен стругар ще ти направи гайките по левче бройката, а болта за 5.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.02.07 01:58



Съгласен съм, че всеки стругар може да ги направи, ама за цената...

Не знам как е по твоя край, но тук ще му вземе поне два пъти по-скъпо.



Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Lubo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.02.07 02:02



Не знам за какво ти трябват винтове, обаче е крайно желателно предварително да ги подготвиш на струг, т. е. с плашката само да калиброваш. Но, дали си струва да я купуваш? Със струга ще станат достатъчно добре, особено ако се работи по-старателно.



Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Sargon lll]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано11.02.07 06:46



Във Враца има един байчо, казва се Пепи Серапионов. Той взима (поне миналата година взимаше) 12 лева/час. Правил ми е разни преходи лява на UNF не помня колко си за по 2 лева бройката с негов бронз. За радост, не всички са се овълчили. Все още ...

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: метчик за трапецовидна резбанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторLubo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 09:26



Ваклине, метчиците за трапецовидна резба са 2 или 3, зависи от производителя. Виждах такива - доста дълги са , първият започва от нула.Тоест може гайката да се направи само с метчиците.Разбира се че може да се направи на струг, няма невъзможни неща.Има трудни неща, особено ако искаш ходов винт с малка или пренебрежимо малка осова хлабина (при реверс).Това ме кара да мисля за професионално направени инструменти.
Иначе Sargon е прав - не е проблем да се направи винта на струг, особено ако вече имаш гайката





Тема Re: метчик за трапецовидна резба [re: Lubo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано11.02.07 21:34



На струг можеш да направиш резбово съединение с дотолкова пренебрежимо малка хлабина, че да си счупиш ключа като го стягаш. Въпросът е, че без термична обработка тази хлабина ще нараства с всяко движение в една или друга посока.

Смея да твърдя, че най-евтиното решение за човека си остава да отиде при някой стругар и да му даде някой лев. Телефони, обикаляния, метчици, плашки, материал, разправии, пак стругарска работа докато се стигне до положение метчик и плашка и т.н. Това всичко е време и пари.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.