Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 28.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Откъде си купувате материали ?нови  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 09:23



Ангел Стоилов ли е единственото решение или има и друг начин.



Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Eдин]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 23:12



Ако си от Пловдив -Мастер,имат и повече цветно





Тема Re: Откъде си купувате материали ? [re: T]  
Авторgorodragnev (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 22:11



ако ти трябват тръби или профили или ламарина на кукленско шосе срещу рекорд склад на тисен и круп.на околовръстното при коматево-хъс и юпитер металс.за прокат .специални стомани,дебелостенни тръби-а стоилов е най добре зареден с размери и марки-от цяла българия идват в пловдив да пазаруват.



Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Eдин]  
Авторнeзнaeщ H (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 22:08



по принцип а стоилов има най-доброто като номенклатура и цени
но има и чужди фирми по отношение на специални и неръждаеми стомани
които дават по добра цена и качество и най-вече ще ти доставят заготовката
на недбходимия размер т.е. при тях няма няма и не става и особено ако искаш
да вземеш част от стандартен блок,лист,или нещо друго тогава цената минава европейската, последното важи за българските фирми.



Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Eдин]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано06.10.06 16:00



"Ангел Стоилов-96" според мен е най-доброто решение. За 3,5 години работа като машинен инженер, само 2-3 пъти не намерих там каквото ми трябва и се наложи да търся другаде. Рядко съм сравнявал цените, обикновено не купуваме в голямо количество и не мога да кажа доколко са изгодни покупките, но изборът е респектиращ. Не вярвам в Мастера да има повече цветни метали, преди няколко години там беше абсолютна кочина. Имаха само един продавач, в изцапано работно облекло, който продаваше насред халето. Същият после отиде в АС и работеше в отделен офис, в специална административна сграда, облечен в чист костюм... Иначе, за неръждавейка примерно си има специални фирми - "Томика", "Атали" и др.

Впрочем, не съм пазарувал лично от АС от поне година, а и преди ходех рядко, тъй като не ми е пряка работа. Тогава обаче забелязах, че много лесно може да се изнесе малко количество материал, т. е. да се открадне. Просто начинът на продажба го допускаше. Значи, влизаш и отиваш направо в склада или там, където ще ти дадат материала. Те ти пишат бележка, точно какво ще получиш и ти трябва да отидеш на касата - в административната сграда(те през това време ти подготвят материала). Ти обаче се разтакаваш някъде 10-ина минути, връщаш се и го взимаш от тях - те не искат и не получават документ за продажбата. След това слагаш материала в джоба(напр. заготовка от месинг) и излизаш - портиерът няма да те пребърка.





Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Sargon lll]  
АвторA.S. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 16:40



Следващия път като доидеш в Дружба, да си купиш поредното кило бял бронз, ще ти покажем подробно някои алтернативни приложения на гилотината





Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Sargon lll]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 00:02



Хе хе,"Мастер" а си е същата кочина,но наистина имат повече цветно-дори го дават/алуминии/ с1-2 лв по-евтинко от АС.Общото е,че макар да смятат килограмите различно-Мастер с кантар,а АС с компютър - винаги има 100-200 грама разлика,познаи в чия полза

Специално мен ме дразни,защото купувам по 1-2 килограма,но често.
А онзи с костюма от АС се завърна в мастер но не сложи работните дрехи ,а си кара с него
За малки парченца е възможно наистина да се вземат,но трябва да се внимава,защото например зета на собственика /АС/работи на цветното и калиброваното



Тема Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: T]  
Автор Haeмниk (Много тъп)
Публикувано09.10.06 16:38



Като стана въпрос за складове,интересуваме склад за алумиеви профили(Т-образни,П-образни) ,тръби и шини.В Стара Загора или в Пловдив.
Ако знаете ,моля пишете им адресите им.



Ако си тъп обикновено е за постоянно

Тема за саргон 3Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: Sargon lll]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 22:55



Определено си кадър на АС,особено с това за изнасянето в джобовете

Колко ще изнесеш в един джоб ?Това е пренебрежимо малко,едва ли някои го калкулира!Трябва да призная,че след "откритието ти" пазаруването е доста по-трудно /от АС/ и разкарването за разни заявки-повече! Е има и добра новина-разликата в кантара е "само" 100 грама
Друго проучване ще има ли .....?



Тема за саргон 3Re: Откъде си купувате материали ?нови [re: T]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.10.06 17:28



Не позна - нямам нищо общо с АС, освен, че фирмата, където работя, пазарува основно от там. Не сме купували скоро, защото имаме достатъчно в склада, а и работим основно с неръждаема стомана. Дори валове и ЗК се налага да се изработват от нея. Просто, споделих някои свои наблюдения от преди няколко месеца. Възможно е, някой свързан с АС да е проследил нашата дискусия... Това проблем ли тие? Само не ми казвай, че основно си практикувал "джобно" пазаруване...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.