Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 30.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: шпилканови [re: бъk]  
Автор Paiiinkilller (непознат)
Публикувано21.08.06 22:21



виж сега, вземи и прочети открай докрай какво съм писал и тогава говори. Аз говоря за телоподаващо заваряване, а между такова и заваряване с електрожен има разлика. Има цяла дисциплина ЗАВАРЯВАНЕ не може да не си я учил, аз съм го учил, а след това съм го и виждал на практика телоподаващото запълва дупки. Дори и проблема който човека има съм виждал да се решава и дори лично съм го правил - отвор който е поставен на погрешно място, дупката се пълни на телоподаващо, повърхността се обработва да придобие съответното качество след което се пробива нов отвор там където трябва или пък друг път имаше пробит отвор по голям от колкото трябва, а на това място трябваше да има резба с по малък диаметър. Повтарям отвора се запълва, повърхността се обработва после пробиваш и нарязваш резбата. Тия железа ги гледам всеки ден гледал съм старите маистори да правят изброените по горе операции и аз съм ги правил

Редактирано от Paiiinkilller на 21.08.06 22:22.



Тема Re: шпилканови [re: Paiiinkilller]  
Авторdedomraz (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 11:05



Не се ядосвай. Само че, заварка на блок се разрешава само в крайни случаи, и при спазване на определени режими. Този случай не е нещо необичайно. Например, при старите мотори, при трето, четвърто отваряне много често се случваше да се изкубне резба. Има много начини да се поправи - Нова шпилка със самонарязваща резба, конусна цанга с вътрешна конусовидна резба, различни варианти на резби с променлива стъпка и тнт. Най - бързо и лесно обаче си остана пружина в отвора. Продаваха се и такива ремонтни комплекти - за определено фи и стъпка на резбата, с дорник за навиване на пружините. Без термични обработки, без механични - красота. И издържа на необходимия върт. момент за затягане на главата. Всъщност се сещам, че пича не каза за кой отвор става дума. А иначе даже и за пукнатини по блока не се препоръчва заваряване, ами американски шев. Не че не се прави. Бързо става, и смалко главоболие. А като се пукне блока пак - ами клиента да му бере гайлето.
Айде със здраве(наздраве)!



Тема Оооох, охтика!нови [re: Paiiinkilller]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано22.08.06 15:10



Ти като не си чувал за такива работи - аз ли съм ти виновен?

Телоподаващо заваряване??? Що бъркаш понятията? По-добре си мълчи!

Пишеш:

"а със електрожена може да се прогарят отвори "

Не се излагай! С електрожен може да се правят твърде много работи!



Тема Като не сте наясно къде е света, аз ли съмнови [re: dedomraz]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано22.08.06 15:16



ви виновен?

Въпросния ВМЕИ го завърших преди 22 години и не съм ви никакъв пич, а съм на 47.

Като не сте виждали нешо, то това означава, че то не съществува? Баси логиката!



Тема Ми, като няма голямо налягане и усилиянови [re: as]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано22.08.06 15:27



можеш и кълчища да навиеш!



Тема Re: Ми, като няма голямо налягане и усилиянови [re: ASSASSlN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.08.06 21:46



И анкерен болт ако си направи или купи готов пак ще стане работата. А кълчищата (по въледръмски "клъчиня") ще свършат работа само ако са намазани с блажна боя. Някой пробвал ли е да развие такава сглобка в старо панелно строителство? Е и как са били успехите?

За болта не се майтапя.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: шпилканови [re: бъk]  
АвторЮлий Цeзap (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 06:51



-- не в кълчища с блажна боя.



Тема Re: шпилканови [re: dedomraz]  
Автор welderBG (непознат)
Публикувано18.09.06 23:59



Можем да се хванем на каса водка, защото това се прави в Б-я.-))
Значи гледам как компетентните хора дават умни съвети, но мисля че проблема не е в това, че няма начин за възстановяване а в това къде се намира шпилката?
Много важна подробност какво стяга? Проходна ли е и минавали ли във водна или маслена магистрала? На какво усилие трябва да издържа? Трябва ли ремонта да е на място или не? Има ли достъп или не?
Проблема ще се реши ако младежа просто покаже някой снимка на мястото или обясни по-подробно къде е, има много начини за решаване на проблема въпроса с компромис на 100% сигурност и да ни излезе с минимални средства.
По въпроса за наварка на отвор от блок чугунен, проблема не в това да се навари отвора, това не е проблем въпроса да ли има достъп..... ако блока е разглобен най-добре, ако не всичко се решава да ли има видимост и достъп за заваряване. Нарязването на резбата също има тънкости породени от проблема, че в граничният слой между навареният и старият материал се закалява, но това при спазване на определена технология не е проблем. Значи не се изхвърлям но такава услуга в специализиран сервиз струва 25-35 лв при свален блок а на място по договаряне спрямо времето което е нужно за ремонта. Резбата става като нова с гаранция 100%.
Може да погледните “проблемен блок” чугунен спукан, с отвор на шпилка която заварена и възстановена по посочената по-горе технология.
http://remtechnology.eu/1x3x2.html



Ремтехноложи ООД
http://remtechnology.eu/

Тема Re: шпилканови [re: бъk]  
Автор welderBG (непознат)
Публикувано19.09.06 00:01



Значи гледам как компетентните хора дават умни съвети, но мисля че проблема не е в това, че няма начин за възстановяване а в това къде се намира шпилката?
Много важна подробност какво стяга? Проходна ли е и минавали ли във водна или маслена магистрала? На какво усилие трябва да издържа? Трябва ли ремонта да е на място или не? Има ли достъп или не?
Проблема ще се реши ако младежа просто покаже някой снимка на мястото или обясни по-подробно къде е, има много начини за решаване на проблема въпроса с компромис на 100% сигурност и да ни излезе с минимални средства.
По въпроса за наварка на отвор от блок чугунен, проблема не в това да се навари отвора, това не е проблем въпроса да ли има достъп..... ако блока е разглобен най-добре, ако не всичко се решава да ли има видимост и достъп за заваряване. Нарязването на резбата също има тънкости породени от проблема, че в граничният слой между навареният и старият материал се закалява, но това при спазване на определена технология не е проблем. Значи не се изхвърлям но такава услуга в специализиран сервиз струва 25-35 лв при свален блок а на място по договаряне спрямо времето което е нужно за ремонта. Резбата става като нова с гаранция 100%.
Може да погледните “проблемен блок” чугунен спукан, с отвор на шпилка която е заварена и възстановена по посочената по-горе технология.
http://remtechnology.eu/1x3x2.html



Ремтехноложи ООД
http://remtechnology.eu/


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.