Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 13.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дайте съвет какво да купянови  
Автор darko123 (непознат )
Публикувано18.07.06 19:51



Здравейте, ще правя малък цех за метални конструкции и идвам тук за съвет каква марка телоподаващ заваръчен апарат да купя.
Преди няколко дни ходих в магазин на Киров, ама там много скъпи - марката е
FRONIUS и за 250А машина идва към 3100 лева с кабели и т.н.
Чета тука че Струна са добри - ще ми върши ли работа една Струна (в смисъл и аз като всеки търся този, който е най-издръжлив, най-качествен и т.н.).
В един магазин пък видях марка DECA - прочетох че са италиански. Те са малко
по-скъпи от Струна, но дали си заслужава разликата.
Видях също и една софийска фирма да продава марка Bernard - някой може ли да каже нещо за нея? Една плевенска фирма продава марка ESAB - за нея също ако може някой да сподели нещо.
Намерих и още тези марки на българския пазар: ROSSA, Kemppi, Awelco - ако имате наблюдения 10х предварително.
Ако някой знае нещо по въпроса ще съм му благодарен ако пише.



Тема Re: дайте съвет какво да купянови [re: darko123]  
Авторtrx (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 20:27



ориентирай се по цената и ампеража -около 1000лв. са с по-нисък ампераж и са подходящи за тънки железа до 2,5мм., ако имаш 2700лв. е по-добре, ще можеш да работиш и с по-дебели винкели и т.н., а най-добре е да кихнеш 3800лв. за работа и с алуминий например, общо взето заварките от различните фирми за телоподаващите са еднакви на вид, а и на практика след това всичко се пили за гладкост, така че , ако си купиш от по-евтина фирма не си се набутал, също не се подвеждай по прикаските на пишман майстори твърдящи че апарата е крив, на такива вълната им пречи



Тема Re: дайте съвет какво да купянови [re: darko123]  
Автор dideron (непознат )
Публикувано18.07.06 21:36



Здравей.Много заваръчна техника се продава в немския сайт еBay
Аз си харесах едно френско апаратче-инвертор.Работи с всички видове обмазани електроди до ф 4 мм.и е напълно оборудвано за аргон.Цената там е 640 евро.Като се вземат предвид ДДС -то и транспортните разходи тук ще дойде към 1600-1700 лв.но мисля че си струва.





Тема Re: дайте съвет какво да купянови [re: dideron]  
Автор darko123 (непознат )
Публикувано19.07.06 08:12



благодаря ви за помощта. за съжаление имам около 2000 лева за тази машинка.
вчера видях тези две машини в нета:
Струна 250А трифазен за 1400 лева
Максимал 250А трифазен за 1800 лева
В случая по-скъпото ли е по-доброто? Доколкото разбрах и двете са българско производство.



Тема А тези:нови [re: darko123]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано19.07.06 09:11





Продават и на лизинг.



Тема Re: А тези:нови [re: jamie]  
Авторgorodragnev (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 18:19



weldtronik-пловдив имат втора употреба машини на esab и cloos.немската техника си е върха на моабеда.немците масирано се чистят от трансформаторните машини и минават на инвертори заради екоизискванията към електромагнитните полета около техниката.съветвам те да си избереш апарат на тази фирма която има най близо до теб представителство и сервиз.за какво ти е да имаш ferarri ако не можеш да го подкараш заради някой липсващ чарк .250 амперовите машини по принцип са с уточнена и стабилизирана схема така че на който и производител да вземеш няма да сгрешиш чак толкова.предполагам че по скъпите имат по голямо pv.като се позасилиш в работата непременно си купи и инвертор.не може да замени телоподаващото,но е безценен за железарската работа



Тема Re: А тези:нови [re: gorodragnev]  
Автор darko123 (непознат )
Публикувано19.07.06 19:32



благодаря ви за инфото. тези есаб имаш ли идея колко пари ще са като са втора употреба и дали имат представител в БГ и сервиз? А REDCO каква марка са - и те ли са немски и колко са добри?



Тема Re: off [re: gorodragnev]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 08:40



goroooo жиф ли си бе, ше идеш ли към русьето, още ли не си изгонил децата от компа та да влизаш регнат и в кю



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Редконови [re: darko123]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано20.07.06 12:00



май кат гледам има и немски - но сайта който аз ти дадох си е български.



Тема Re: offнови [re: ha!]  
Авторgorodragnev (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:00



утре шъ хода да си ги прибирам от р.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.