Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 28.09.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Наваряване на алуминий ?нови  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.06.06 18:18



Нещо съм позабравил.Със променлив ток ли беше,или прав но пулсиращ. Имаше някаква специфика,но ми е отлетяло. Попадна ми един МИГ/МАГ 500 ампера пред погледа,и се питам дали не може да се ъпгрейдва за TIG и то за черни и алуминий. Всъщност МИГ/МАГ със прав ток работи,нали ? Ще трябва да го накачат с екстри като плавно вдигане и слизане на ампеража,високочестотно палене,изпреварващо и закъсняващо пускане и спиране на аргона.

Абе квото и да кажете ще ми е от полза



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.06.06 20:14



Заварявал(наварявал) съм алуминий само с електрожен. Токът е постоянен, използва се обратна полярност.



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: Sargon lll]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.06.06 20:16



Ама това вероятно с електрод,под флюс тоест.Пропуснах да кажа че искам да е с добавъчен материал,нетопим електрод и инертен газ



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.06.06 20:28



Да, традиционен електрод с обмазка от сулфин - KCL. Нали питаше за WELDTRONIC - там сигурно ще ти дадат нужната информация.



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 20:29



Заваряването на алуминий в аргонова среда става само с променлив ток, за да се разгражда окисния слой. Иначе става и с постоянен ток, но с електрод (малко са скъпи ). Доколкото се сещам не всяка алуминиева сплав е подходяща за заваряване. В момента нямам време да се ровя в справочниците за подробности. Ако кажеш какъв е конкрения случай, ще потърся.



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 20:33



Доколкото си спомням проблема на алуминия е в окисната кора, която той много бързо хваща. Това си е Al2O3, което си е същото което хората използват за абразивни дискове. За да се разбие този пъвърхностен слой трябва да съ създаде висока температура и в същото време да се изолира всичко което има кислород, за да не се окислява по време на процеса (при тази температура и процеса на окисляване ще е ускорен).
За да се постигне резултат се използва ВИГ заваряване. С волфрамовия електрод се постига температурата, необходима за разбиването на окисната кора, а инертния газ осигурява защитата от навлизане на O2 в заваръчния процес и окисляване на заваръчната вана. За полярности не мога нищо да кажа, но интуицията ми подсказва, че се използва променлив ток. Просто интуиция- не съм сигурен. А за това да ъпгрейдваш МИГ/МАГ до ВИГ- много голям песимист съм, незнам защо ама не ми се верва да стане.



Тема Re: Наваряване на алуминий ? [re: Mишo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.06.06 20:37



Да, и аз съм чувал, че с променлив ток се разгражда окисния слой при заварка с аргон. Наистина, не всичко "алуминиево" се заварява добре - резултатите варират от отлични до никакви в зависимост от материала на детайла. Трудно обаче може да се прецени с предварителен оглед, аз поне не мога, макар че, не съм заварявал много алуминий.



Тема Re: Наваряване на алуминий ?нови [re: Sargon lll]  
Авторgorodragnev (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 18:12



едно време те се занимаваха с ъпгрейдване на трансформаторни машини,обаче напоследък наблягат на съвсем други неща ,където жътвата е голяма и едва ли ще се заемат да съживяват нещо полумъртво.във всеки случай потърси коко пейчев или иван дошев.със сигурност ще ти отделят достатъчно време да те просветлят.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.