Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 29.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търси се малка СУХА пластинчата помпа.  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.06.06 23:05



Трябва ми за да изпомпвам едни пари. Мога да платя някоя разумна кинта. Ако някой е пробвал поведението на вакуум помпа от серво на дизел как се държи без масло нека сподели.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Търси се малка СУХА пластинчата помпа.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 16:49



що не опиташ с компресор от хладилна система,според дебита,който ти трябва.помпата на дизела ще сдаде багажа почти веднага,освен ако парите не са от масло,независимо какво.



Тема Re: Търси се малка СУХА пластинчата помпа.нови [re: brada]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.06.06 17:16



Компресорите от хладилник също са с масло. И също сдават багажа от раз. Става въпрос за събиране на пари на метанол.

Даже вече се сетих и как може да се направи вечна пластинчата суха помпа. Достатъчно е да се върти и корпуса в който контактуват пластините синхронно с оста която ги движи. Е трябва де се изсънува две три нощи, но няма причина да не стане...

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България

Тема Re: Търси се малка СУХА пластинчата помпа.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано26.06.06 09:09



Хич не се захващай да правиш сам такава помпа - сложна и скъпа на материали.
По-добре - виж помпите на бензин-колонките, които изсмукват бенз.пари при пълнене на резервоара. От стара - ремонт и пак...
Те са "преносни" помпи - понасят "малко" вакуум...

.
Защитени с/у самозапалване и взрив - абе, ще ти свърши работа - дори нова можеш да си купиш - няма да съжаляваш.

Когато правя нещо, то изглежда ... лесно!

Тема Re: Търси се малка СУХА пластинчата помпа.нови [re: 3opниk]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.06.06 10:56



Genius! 10X!

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Перисталтичнанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.06.06 13:08



Купи си перисталтична помпа.Но понеже ми се виждаш стиснат,можеш и да си я направиш ако не ти се дават 600 лева



Тема Re: Перисталтичнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.06.06 16:09



1. Перисталтична помпа си имам.
2. Купил съм я за 50 лева. Мога да наобиколя диализните центрове и да се извади още някоя от някое мазе.
3. От къде ги взе тези 600?
4. Не съм стиснат, а просто разумен. Ако бях купувал всичко по цените които вие споменавате, още щях да съм на фаза "Източване на входяща суровина от превозно средство".
5. Перисталтичната помпа не ми върши работа защото е обемиста. Трябва ми нещо което да е по малко по размери. Предложението за помпата за обратното всмукване на бензиновите пари е повече от добро. На мен ми трябва много мижав вакуум. Довечера ще сметна точно колко мижав. Може да се окаже, че и мембранна помпа за аквариум ще стане.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Перисталтичнанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 16:07



а защо не ги втечниш преди да стигнат до помпата,хем ще си на далавера



Тема Re: Перисталтичнанови [re: brada]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано02.07.06 08:29



Идейно схемата е друга. Намерих една мембранна помпа от зъболекарски стол. Ще си поиграя с нея.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.