Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 24.09.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Филтър 10-15 микрона  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано27.04.06 18:51



Дайте нещо готово, а аз ще се разделя с някоя кинта в полза на даващия. Дебит 30-50 литра на минута. Със сменяеми елементи или платна. Налягането на входа не е проблем. Мога и 20 атмосфери да осигуря.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор bimet (новак)
Публикувано27.04.06 19:55



Маслен филтър за "Лада" 2101-например - 10микрона , струва 5лв.



Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: bimet]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано27.04.06 22:11



И ще мога да прекарам през него 100 литра за 2 минути? И няма да го направя на тор? Мен ми трябва дневно да минава по един тон и така всеки ден 9 месеца в годината. Т.е. предполага се да е устройство с възможност за почистване, лесна смяна на филтриращия елемент, издържливо на налягане и т.н. По пресите за олио има такива след утайниците, но не знам колко пари са.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 18:38



струва ми се че трудно ще намериш нещо готово.Правилно си се насочил към филтрите за олио-филтър преса-можеш да я направиш и сам.На теб ти трябва само една две рамки ако има къде да ги разгледаш виж ги ако не ще се опитам да ти начертая две рамки комплектовани,но мисля 1е за теб това не е проблем.От някоя фабрика за олио 6те разбереш от къде се купува филтърното платно.Един комплект ще те кара една година.Необходимо ти е налягане на олиото около 10 атмосфери за да работи добре и достатъчно бързо.



Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: brada]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.05.06 00:06



Благодаря за насоката. Вече се договорих да отида на "сгледа" в един цех за извличане на олио. Там ще ми покажат всичко и ще ми кажат от къде да си купувам консумативите. Имало 2 отливки, но ще видя да ги "подобря" като използвам някакви готови плочи.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторgari (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 20:24



За филтър може да ползваш сита за ситопечат те са най различни метални пласмасови и с различни размери на отворите освен това са много здрави за ситопечата ги разпъват с голяма сила на рамки.В София вече има доста магазини за материали за ситопечат , ако се зинтересуваш пиши.



Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: gari]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.05.06 22:10



Утре евентуално ще видя този за олиото и след това ще ти пиша да видим може ли да го "модернизирам" с технологии от други отрасли.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано02.05.06 20:21



Ходих, гледах я и има хляб в тази работа. Малко ще я преправя да не е с общо подаване за да мога да си имам платна в "работа" и в "резерв" и ще обединя слива за да не се налага да слагам леген и втора помпа отдолу. Дадоха ми сърцата. Сега трябва да намеря някой да ми ги отлее и една седмица да се боря да я сглобя и е готово.

Благодаря на всички за насоките и съветите!

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Филтър 10-15 микронанови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 17:23



рамките или плочите както так им казваш можеш да направиш и от дърво:фрезовани или сковани от подходящи дъски--изпитана технология работил съм с такива на 10 атм години наред и нямя проблем с цялостта.Само крайните стягащи е добре да са чугун или стомана.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.