Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 01.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фирма търси да наеме инженер.нови  
Автор bimet (новак)
Публикувано21.02.06 16:27



Фирма търси да наеме инженер.
Занимаваме се с проектиране и производство на машини за обработка на листов материал. Необходими умения: владеене на AUTOCAD и евентуално SOLIDWORKS. Фирмата се намира в село Мировне( на 8км от Mr. BRIKOLAGE - Люлин). За повече информация: Dimo33@abv.bg и GSM: 0897-60-12-43
Заплата е по договаряне, но е над 400лв.



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: bimet]  
АвторSolid User (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 07:16



Батка,тая заплата е за седмица ,нали?



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: Solid User]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.02.06 07:56



Бачкам на SolidWorks. Ама няма да си сменям работата нито местожителството. Ако имаш някакви нужди на хонорара може да ти чертая каквото ти трябва.
Но 400 за дизайн е определено малко ако ще му се губи на човек целия ден.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторSolidUser (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 08:40



Батка ,направи си винтака на Осмака,па тогаз.Иначе фрилансерството се плаща на работа,не на час!И общо взето доколкото разбирам човека търси конструктори а не дизайнери!



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: SolidUser]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.02.06 01:07



Дали от глад или злобата си ти е вродена? От глад ще да е.

Четем внимателно обявата на човека. Там пише, че фирмата проектира не знам какви си машини. Никъде не пише, че си търсят конструктор.

За "винтака на осмака"... Ами най-подробно обясних какви са технологичните пречки за да си го направя сам.

За SolidWorks'а ... Ми като гледам заплатата от 400 лева (моята е повече в съвсем друга област) и така написаните изисквания явно хората търсят чертожник, а не доктор на техническите науки. Лошо няма, нека намерят човек да им върши работа. Ако пък го намерят за 400 на месец още по-добре. Така за пореден път ще се докаже, че пазарът се определя от плащащия. Аз съм от страната на плащащите и вече нямам нерви да слушам как кадрите си извършват самооценка на знанията и възможностите.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 07:32



Ало дизайнера като си плащач от си без винтак бе?Кови си накладките и не се мешай в конструирането и производсрвото."Дизайнер" с " Дизайнер".



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: бpeй]  
Автор bimet (новак)
Публикувано24.02.06 19:53



явно има някакво разминаване в терминологията, но ще поясня, търси се конструктор, а не художник. Според мен един човек, който владее CAD продукти трябва да е наясно какво всъщност прави.
Що се отнася до заплатата, то тя е стартова и след изпитателния срок ще я повишим. Незнам какво самучувствие имат колегите изказали се по-горе, но заплатите в този бранш се движат около 500лв., явно има някаква заблуда в колегите, и затова ще ги помоля да заявят какво възнаграждение биха желали да получат, като оценят конюнкурата в България в момента. (Омръзна ми да чувам изказавния от рода- "ама ти знаеш ли колко получава един инженер в Германия").

А иначе, бъдете здрави



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: бpeй]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.02.06 21:47



Лелеее, ми тук гладът прераства в хуманитарна катастрофа.

ООН да се намеси. И БЧК!

Сега по темата за дизайнерството.

Отваряне SolidWorks.
File > New и четем на първия ред "a 3D representation of a single design component"

Отваряме произволен английски речник и четем какво е дизайн.


... и пак за винта ...

Ами нямам защото всичките сте конструктори и не останаха стругари. И понеже всички конструктори се ориентират по цените в Европа си остават гладни ... и аз оставам без винт за мое най-голямо съжаление

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторБaй Ивaн -oбиkнoвeн пeдepacт (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 22:55



Уважаеми "Дизайнерю",просто отвори един български речник на чуждите думи,пък тогава пиши простотиите си!
"Обущарю ,не по далеч от обущата"!



Тема Re: Фирма търси да наеме инженер.нови [re: Бaй Ивaн -oбиkнoвeн ]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.02.06 01:31



Това за обикновения педераст и аз мислех да го ползвам като почнахме да общуваме на висок тон, но ме изпревари.

И аз съм обикновен педераст бе, брат ми. Какъв ти дизайнер. Работя на SolidWorks, но си е лично за мен, за да не се налага да обяснявам идеите си "образно" като ми трябва да ми се направи някой инструмент. Съвсем умишлено подкачих темата с надомната работа. Изследвам поведението на различните професионални съсловия. Много ми е от полза при преговорите с контрагентите. Постоянно ми цитират и някакви цени за проектиране при условие, че не говоря за единични бройки. Става въпрос за копиране на фирмени джаджи. Като им предложа да си купя инструментите за производството и след това да ми правят елементите вече с мои инструменти пак ми се почва увъртане, че съм възлагал само черната работа и т.н. Просто не вдигайте елементарните неща на пиадестал защото имате нужди. Или по-точно както беше казала бабата на българската естрада "Не нужди, а изисквания!"

Абсолютно прав е човекът че дава само 500 кинта. Бях уверен и преди това, но сега вече съм убеден!

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.