Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 05.10.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпросите на един лаик относно компресор...нови  
Автор The_Machine (москвичист)
Публикувано01.02.06 03:12



Добре... общо взето ми дойде дръзката идея да си направя сам комресор , тъй като ми трябва за целите на пясъкоструенето
Започнах да си мисля , че имам някаква гама от електродвигатели , както и бутилки(главно за АГУ , но мисля , че ще ми свършат работа)...
Замислих се , че ми трябва като за начало компресионен елемент - бутало в цилиндър с клапани... казах си защо пък да не използвам някой ДВГ... след известно мислене изключих двутактовите и останаха 4-тактовите с въздушно охлаждане. Спрях се на двигателят от Полски Фиат 126 -двуцилиндров 650 куб. см с въздушно охлаждане - идват ми някакви идеи разпределителният вал да бъде премахнат , от свещите да се изкара извод и някакво колекторче към бутилката и да се разпробие един вход , който да действа като интейк - на двете места да бъдат поставени пластинчати клапани.
Дотук идеята звучи добре, но колко мощен ел. мотор ще ми трябва , за да върти това "чудо"? :) За този пясъкоструй ми трябва дебит от около 250-300 л/мин и налягане 6-8 бара.
Моля помогнете ми и ми доразяснете още какво ще ми е нужно


Благодаря предварително!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от The_Machine на 01.02.06 03:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от The_Machine на 01.02.06 03:15.



Тема Re: Въпросите на един лаик относно компресор...нови [re: The_Machine]  
АвторOтroвopитe нa eдин лaиk oтнocн (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 16:08



Пич купи си го!Гледай да е с каиш!Има ги под път и над път!



Тема Re: Въпросите на един лаик относно компресор...нови [re: The_Machine]  
АвторKras (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 20:38



Nali ti e iasno kakvo moze da ti se sluchi ako go pretovarish v eksperimentalnata fasa i tukmo si se nadvesil nad nego ???:)))



Тема Re: Въпросите на един лаик относно компресор...нови [re: The_Machine]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.02.06 21:01



Купи си бутален компресор за 300 лева и не се ебавай.

TANSTAAFL


Тема Поумнява се бавнонови [re: The_Machine]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано04.02.06 14:50



Не се занимавай с глупости.Има компресори втора употреба.Гледай да е с двигател поне 4 KW ,общо взето 4 киловата дават 400 л. в минута.
Видял ли си,или чул за песъкоструйна машина ? Знаеш ли че има мокри и сухи ?
Какъв пясък мислиш да ползваш. За какво ти е ? Не че аз нямам песъкоструйна машина, но ми е интересно за какво мислиш да я ползваш,и дали с дробометна камера няма да е по добре.



Тема Re: Поумнява се бавнонови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторherkules (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 14:26



'"Гледай да е с двигател поне 4 KW ,общо взето 4 киловата дават 400 л. в минута."

Киловатите са си киловати.

Моя компресор е с 330 лирова "глава"-така му се вика на самия компресор или има дебит 330 литра вминута. Задвижвасе от монофазен двигател 2.1 киловата.
Тавана муе 13-15 атм.При мене работи в интервал от 4.5 до 8 атм -захрана ми плазмения апарат,и при този режим си заграва поносимо .както двигатела такаи самия компресор.
И аз си мислих да правя от стари ЗИЛ -ови компресори и друго подобни и накрая реших да цакам 1200 лева - смятам че съм си решил проблема погледнато за моите нужди.

Трабва да имаш декомпресор който да ти обезвъздушава цилиндрите когато е спрял и при повторно тръгване да може да се развърти ако е нагнетил 7-8 атм.
Иначе топки ще развъртиш двигатела бучи и нетръгва
Има си защита и самия дигател ако слъчаийно пусковиа ток му доиде в повечко да изключи вдигатела.
Прецени си сам


Акомислиш да вземаш втора ръка -смятаи се за набутун.
Ако мислиш да вземаш компресор под 900 лева за тази работа която мислиш да правиш- пак се смятаий за набутан.
Като почне да ти помпа масло че ти скъся нервите и джоба и пак ще идеш да си вземех нов.
На 100 работни часа се смена маслото с компресорно и с никакво друго.



Тема Re: Поумнява се бавнонови [re: herkules]  
Авторpsi (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 16:01



трябва да тръгнеш отзад напред:

1. Колко ще ти харчи дюзата, ие. колко мм ще е и
2. непрекъснато или прекъснато ще пясъкоструиш- малки детайли или големи
3. времето ценно ли е за теб - можеш ли да чакаш копмресора да напълни пак балона до разумни граници на налягането. според мен по- голям компресо е по- добре дори само за да може да спре за да си почине.

като си определиш дебита - купувай

главата е онова нещо с буталата и маховика, тя духа а не мехът - металния цилиндър. той има само складово- успокоителна функция.

за качаствено пясъкостроене наистина ти трябва поне 4 квт компресор, който ти дава 400 л/мин на 5-6 бара. също е важно наистина ли ти трябва 8 бара

заеби всякакви самоделки да нете четем по вестниците



Тема Re: Поумнява се бавнонови [re: psi]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано09.02.06 18:39



Ами аз му го казвам това понеже имам песъкоструйна камера,правил съм си я аз,само дюзата е купешка.И компресора ми е точно такъв - двустъпален производство на Главиница /град/ купих го отдавна директно от завода за 500 долара.4 киловата 400 литра в минута. Доволен съм щото работи години всеки ден без спиране.Клапанчетата понякога се чупят,но ги правя от лист за ножовка ,и май от бая време не са се чупели.Бих го посъветвал че не му трябва двустепенен. Те нещата са навързани.6 атмосфери са му предостатъчно.Много зависи от количеството пясък в струята.
Аз съм закачил още една бутилка /ресийвър ли се казваше ?/. Абе приказка е буталния компресор.Евтин е ! Винтовият е поне 4 бона, и наистина е по Мерцедес от Москвича, но всеки решава каква цена му се харчи.



Тема Re: Поумнява се бавнонови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторherkules (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 21:10



а бре пичове какво пескоструите, аз основно работя с нов матерял-немисе е налагало да чистя от ръжда.И да е имало ,тое било малко с метални четки на ъглошлаиф съм го чистил.
В кораборемонтния пескоструят

Предполагам за сваляне на стара боя или де да знам-кажете



Тема Re: Поумнява се бавно [re: herkules]  
Автор The_Machine (неук)
Публикувано12.02.06 15:51



Ъм...
Поред на нещата... ще ми трябва нещо като блоу-оф , така ли?
Пясъкоструят ми трябва за чистене на метали - мисля и цяло купе на автомобил да изчистя - една стара таратайка , която ми е мечта да върна към живот, та общо-взето пясъкоструя няма да се използва в камера, но може и да направя такава в последствие - това ми е най-лесната част - имам и казан с подходяща форма, както и доста снимков материал на такива камери, само се чудя отгоре прозрачният елемент дали може да е от плексиглас...
Пистолет си взех от Бриколаж - тип "засмукващ" ; сух. Данните , които писах по-горе бяха точно от опаковката на пистолета.
От идеята с двигателчето се отказах поради главната причина , че няма да имам с какво да го задвижа - мястото , където ми е "бокса" , работилничката и Т.Н. няма достъп до трифазен ток, а толкова мощен мотор надали ще се намери монофазен... другият начин е с голямо предавателно число ролка на мотора - ролка на вала на ДВГ , но тогава от ниските обороти ще се губи много от компресията през сегментите...
Да се измисли блоу-оф или по-добре да се купи също не е толкова трудно...
Както и да е - отказвам се от тази си идея.
Другото - с идеята за малък компресор с голям ресивер... идеята е да се чистят големи площи , така че не е идея.
Сега се замислям над компресор от камион с няколко бутилки - имам такива от пропан-бутан 60 литрови , мисля че ще държат без проблем на налягането...
Може ли някой ориентировъчно да ми каже максимално мощният монофазен ел. мотор , който да мога да използвам за въртене на мотора...
Пясъка ще е кварцов - ако можете да ме упътите и за други видове,цени и места на продажба за и около София на абразивни пясъци ще ви бъда благодарен :)

Човек се учи докато е жив и пак си умира неук!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от The_Machine на 12.02.06 15:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от The_Machine на 12.02.06 15:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.