Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 28.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПОМОГНЕТЕ  
Автор И3OГЛAB (непознат )
Публикувано04.08.05 22:31



Колеги, понеже работата ми е малко в страни от констуирането на машини, а искам да проектирам възел който описва сложно движение, реших да го изпълня не с чисто механични части, а малко по модерно с един програмируем контролер, стъпкови мотори и съчмено-винтови двоики.Та така навлезах в малко мътни за мен неща за които имам много оскъдна информация, затова искам да попитам:
1.Как са стандартизирани СВД като размери(на мен ще са ми нужни една СВД 1700mm дължина и стъпка например 5mm, и една СВД 500mm дължина и 5mm стъпка), дали ще има с такива размери ?

2.Дали има стъпкови мотори с въртящ момент 15Nm ?

3.Колко ще струват приблизително моторите, СВД и контролера и от къде могат да се закупят(евтини но качествени разбира се
)

В крайна сметка нека да стане нещо надеждно, описващо точна траектория повтаряща се многократно.

Благодаря предварително.



Тема Re: ПОМОГНЕТЕнови [re: И3OГЛAB]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 03:21



Ами аз досега стандарт за СВД не съм виждал - има доста производители и всеки си има каталог. Има някои, които са взаимозаменяеми, други не са .

Сега за 500те мм няма да имаш никакъв проблем, обаче за 1700 мм и стъпка 5 мм няма да намериш нещо стандартно. По моите каталози най-близката СВД с такава дължина е със стъпка 10 мм. Цените за 500/5 на евтините модели(валцован профил) са 200-300USD, а прецизните около 500 USD (това са цени в САЩ и Канада, но предполагам, че и в България няма да са много по-скъпи).

Сега за моторите: досега не ми се е налагало да ползвам толкова голям стъпков мотор и не съм проучвал дали има. Аз по принцип гледам да избягвам използването на стъпкови двигатели, когато е възможно
От няколкото каталога, които имам в къщи - гледам най-големия е 3Nm и малко отгоре. Утре ако не збравя ще погледна в работата, какво пише из каталозите



Тема Re: ПОМОГНЕТЕнови [re: Pin]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 08:22



Имам в наличност следните възли:
1. Серводвигател модел - 25-Б - 3 бр.
възбуждане с постоянен магнит, Мн-34.2Нм, Ін - 30А, макс. напр. 130V
Макс. обороти - 1000 об/мин. Тахогенератор 6V/1000 об/мин
заб: Само един бр. има електромагнитна спирачка с данни:
пулскодер - 2500 имп/оборот. Напр. 100V/0.6A
2. Трансформатор тип "С" - М64/04001 - 1 бр.
3. Трансформатор тип "4" "ТВ 1.7" 1 бр.
4. Вал комплект тип СП 586 - СВД - 1600 мм - 1 бр.
5. Револверна глава РГ 100х12 позиции - 1 бр.
6. Управляващ тиристорен преобразувател тип 5Е03, Іном - 50А,
U - 3х50 Хц - 380V - "КЕМТОР" - 1 бр.
За повече информация d_deliyski@dir.bg





Тема Re: ПОМОГНЕТЕнови [re: И3OГЛAB]  
АвторJV (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 18:10



Ако искаш бързо да направиш механизма ти препоръчвам една фирма
MISUMI http://www.misumi-europe.com/.Фирмата е японска и качеството е наистина добро.
От там можеш да си купиш почти всичко което ти е необходимо за да си направиш двукординатна маса- СВЧ,направляващи,лагерни възли,съединители.
Дори май мернах СВЧ с голяма дължина и стъпка 5 мм.
Можеш директно да видиш колко ще струва всеки един компонент а не да се молиш на някой да благоволи да ти отрже главата с някоя цена.Сроковете на доставка също са доста добри.Фирмата в която работя ползва тази фирма от няколко години и съм много доволен.
Единствено не можеш да си купиш е стъпков двигател,а и честно казано не съм срещал толкова мощен стъпков двигател.А и не си уточнил каква скорост ще гониш което също е от значение.
Ако имаш нужда от още инфо можеш да пишеш на jvelevmail@yahoo.com

JV



Тема Re: ПОМОГНЕТЕнови [re: JV]  
Автор bimeta (непознат )
Публикувано11.08.05 21:00



Kолега,
Не змнам какво точно си намислил, но по отношение на СВД-то ще срещнеш доста трудности, но все пак ще ти препоръчма две фирми (ако там няма с такива параметри, едва ли ше намериш на друго място):
www.steinmeyer.com
http://www.boschrexroth.com
Според мен е добре да помислиш да алтернарива на СВД-то, тъй като изсикванията по отношение на точноста на логеруване са много високи, и трудно ще ги постигнеш на тази дължина.

За стъпковите двигатели: можеш да търсиш в Сименс те предлагат пакетни стъплови двигатели с ъглов инкремент 0,72 и максимален въртящ момент 6Нм, имай предвид, че със стъпкови двигатели не межеш да постигнепш много големи скорости на работния орган (за ориентировъчна цена, мога да ти кажа, че един стъпкоев двигател с въртящ момент 2Нм струва около 300евро). Имам богат опит с този тип двигатели, ако те интересува още нещо"свиркай" (dimo33@abv.bg).
Успех.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.