Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 24.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чугун ?  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано19.07.05 10:47



Въпроса е за наличие на предлагане на пазара,стандарти на чугунен материал - фита ,правоъгълници.Стоманата я има валцована в хиляди форми, и разновидности.Чугунът обаче как ,и дали се предлага във форми на паралелопипеди, плочи,фита. Трябва ми чугун на плочи дебели 100 -120 мм. Без шупли естествено.Не искам да поръчвам да ми леят,мисля си че би трябвало да има стандарт и предлагане на готови такива.

Тва просто си е крещящ въпрос ?

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 19.07.05 10:50.



Тема Re: Чугун ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор bimeta (непознат )
Публикувано19.07.05 22:05



В чугуно леярната в Ихтиман правят подобни профили от чугун, основно за хидравлични разпределители, но и други. Сайт мисля, че нямат, защото наскоро ги купиха, но ако не можеш да намериш телефон за контакти или друга инфорамция, пиши (имам познати там).

Успех.



Тема Re: Чугун ?нови [re: bimeta]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано20.07.05 20:10



Намерих ! Чугунени балванки /дано тва да е думата/ 100х100х650 ,ще ги режем по дължина.За супорти ми трябват ,с канали "лястовича опашка" .Бе търся си супорти /линейни направляващи/ ,но не ги откривам като готови модули.Само Бош Рексрот ,но още не съм ходил.Те няма как да не са скъпари обаче, отива им на тях. Иначе некви плочи 50х 120 х 300 примерно ще ми дойдат кат мехлем на рана.Обаче аз търся нещо "конфекция" щото дялкат серии,и значи са големи,и спецове,тоест нема шупли,старо,та старо и тнт.....

Мерси ти! Ако мернеш 50х 120 х 300 /те тоя ,те тука размер/ свиркай !







Благодарско още веднъж !

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 20.07.05 20:12.



Тема Re: Чугун ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 21:59



Доколкото разбирам искаш да си направиш направляващи за мет. машина (може би с ЦПУ). Ако ги изработиш от чугун, той трябва да е подложен на стареене, двете части трябва да са прецизно изработени и шабаровани, да имат общ клин или в двата края подложки (за по-големи машини) подлепени с шампан, да е оправена геометрията на машината и много добро смазване.
Ако искаш да разчиташ на тази машина да произвежда качествени детайли дълго време (или да продаваш тази машина), моят съвет е слагай лагерни направляващи. С годините употреба на машината цената им излиза по-евтина от триещите.
Цената на линеен метър лагерни направляващи е около 1000 лева.
Има много фирми които ги произвеждат (всички извесни фирми за лагери и много неизвесни в България).
И нещо извън темата - странно е, че в раздел машиностроене няма теми за металорежещи машини (с или без ЦПУ).



Тема Re: Чугун ?нови [re: cc]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано21.07.05 13:34



Тези направляващи всъщност нямат движение в работно положение.Те са за регулиране от една позиция в друга.Иначе правя други направляващи /задвижвани от пневмохидравлични модули на FESTO / които представляват шлайфан квадрат търкалящ се обхванат от лагери от четирите си страни, в две групи.Повтаряемоста ми е важна ,а тя няма как да не дойде.Не ми трябва ЦПУ ,точно това искам да избегна.Проста логикопериодична механика,нещо като гърбичните автомати.Точност от 0.01 ми е достатъчна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.