Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 25.09.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Тема Ударно-пробивна машинанови  
Автор Vanka.ta (новак)
Публикувано14.04.05 22:42



Здравейте, донесоха ми от Австрия една ударно-пробивна машина която може да кърти, да върти с удар и да върти без удар.Проблемът е че липсва какъвто и да е патронник. Резбите които се виждат на мястото на патронника са със стъпка 0,25. Въпросът е какъв патронник да търся и на различните фирми патронниците взаимнозаменяеми ли са!
Машината е произведена по поръчка на MISTER TOOL но като отида на този сайт ме препращат към Walter.
Ще дам и малко т.т. данни; мощност 1100вата ,мах.обороти 3150, до 800удара в минута и някакви 4,5 джаула.
Ако имате идея моля пишете!

спорът ражда истината а нуждата - изобретението


Тема Re: Ударно-пробивна машинанови [re: Vanka.ta]  
АвторAlexB (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 10:25



Здравей,
възможно ли ти е да дадеш линка, който е обявен като сайт на тази фирма MISTER TOOL
по това, което си постнал във форума си мисля, че нещата малко не са както си ги описал
обикновено електроинструментите от този клас (функциите, които описваш и параметрите на машината) се наричат перфоратори и те работят с инструменти, които директно се монтират към машината (не се нуждаят от патронник), чрез подходящо оформени опашки на инструментите
по-сериозните фирми, предлагат като комплектация към тези машини и патронници, за работа със свредла с цилиндрични опашки. Патронниците също са със специално оформени опашки за присъединяване към машината.
Ако пък са решили да присъединяват патронника към шпиндела на машината чрез резба, малко несериозно е тя да е със стъпка 0,25 мм - да не би да е със стъпка 1,25 мм? - това би се доближило до истината. А истината е, че в световен мащаб като стандарт се е наложило присъединяване на патронници към ръчни електроинструменти чрез цолска резба - 20 навивки - което прави стъпка 1,27 мм - може би това е подходящия за теб патронник.
Ако съм познал то всеки един патронник, който има резба с означение 1/2"-UNF 20 - ще ти свърши работа
Не можах да ги открия кои са тези MISTER TOOL нито Walter - но предполагам, че това са машини произведени някъде из Китай, а се продават в Европейската общност под различни търговски марки - то сега това е на мода.
Дано машинката да ти служи по-дълго.
ако мога да ти помогна с някаква друга информация може да ми пишеш на alexanderbg@yahoo.com



Тема Re: Ударно-пробивна машинанови [re: AlexB]  
Автор Vanka.ta (новак)
Публикувано15.04.05 22:23



http://www.mister-tool.com/mistertool/frames/startseite.htm
http://www.walter-werkzeuge.com/Walter/deutsch/flashv/startseite.htm
В момента там е показан подобен перфоратор само че със пневматичен удар - този който е в къщи е изцяло механичен. Та на моят му липсва тази част в която се пъхат опашките на бургийте и разните шила. Мисля че това също се води някакъв тип патронник но за бърз монтаж и демонтаж на инструментите. Обикновенно е обгърнат с някакъв гумен маншон и винаги е доволно омаслен. За резбата може и да греша защото ми съвпадна с пластинка от резбомер на която пише 25 G но във всички случаи е по-ситна от 1/2 -UNF 20 - която е на обикновенният патронник за бормашини. Мисля като имам малко време да обиколя сервизите на Вош,Спарки и други дано съвпадне някой. Що се отнася до Walter работил съм с техни гедоре и впечатленията са ми много добри. Мисля че имаха и представителен магазин някъде на Ситняково.

спорът ражда истината а нуждата - изобретението


Тема Re: Ударно-пробивна машина [re: Vanka.ta]  
Автор Janso^ (stranger)
Публикувано17.04.05 09:27



Zdrasti, kato gledam opisanieto govorish za perforator /trite stepeni na rabota, karteneto go ima samo pri perforatorite/ , no kato gledam harakteristikite malko se zamisliam. Perforatora po unifikacia ima zahvat na instrumenta SDS+ ili SDS Max. 800 W e niakade granicata pri razli4nite marki koiato deli niskia SDS+ klas ot visokia SDS Max klas, t.e. ti s 1100 W si po-skoro kam tejkite perforatori. Ako priemem 4e imash SDS + mashina, to patronnika obiknovenno ne e na rezba, a e po-skoro na sa4mi, razglobiaem- s vazmojnost za zamiana s patronnik za cilindri4ni svredla. Patronnika triabva da e udaren i na pazara ima 1/2" i 5/16" rezbi, ako sglobkata e na rezba vse pak. A mashinata kato gledam e SDS +, zashtoto e s energia na udar 4.5 J pri 1100 W, a 1150 W na BOSCH - GBH 5-40 DE dava okolo 10 J energia na udar samo 4e s zahvat SDS Max. Nai-dobre ako niama opravia otidi pri predstavitelia ili v niakoi po-izvesten serviz da go poglednat horata




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.