Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 27.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Добре раделям задачата на части.нови  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано24.04.03 13:54



Още веднаж поздрави за клуба!

Няма две мнения, че тук можете да ми дадете съвет за конструкция, която трябва да издържа голямо вътрешно налягане и атмосферно външно налягане. Да бъде с обем около 1000 куб. см. задължително с метална конструкция.
За всичко останало, което не съм описал, моля да ме попитате за да не стане задачата неопределима.




Тема Re: Добре раделям задачата на части.нови [re: kavarmata]  
Автор calamus (любопитко)
Публикувано24.04.03 14:20



kakwo e towa niakoi rezerwoar ili cew na niakoi orydie



Тема Извинявам се за неуточнението.нови [re: calamus]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано24.04.03 18:21



Писах по-подробно в постинг към клуб "предложения за нови клубове" и колегите любезно ме поканиха да намерим заедно разрешение на един на пръв поглед лесен проблем.
Целта е да се поеме част от налягането на замръзваща вода, като след това се ползва полученото налягане за извършване на определена работа.




Тема Абе, човече! Оправи си понятията!нови [re: kavarmata]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано25.04.03 08:11



Тъкмо ти изчислих сферата, взех да мисля за оребрявяне, замислих се, че тая идеална сфера ще се търкаля из пространството. Веднага й измислих три лапички...


Тъкмо щях да ти го правя графично това нещо и ти ме ШАШНА

Целта е да се поеме част от налягането

Уааа, а, стига, бе! Налягането си е налягане и никаква част не можеш да му вземеш, нито да добавиш.

Да не би да твориш ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ ?

Ще ти го нарисувам, дееее, не се отчайвай. Само, да попитам плахо: Ще влиза ли нещо , ще излиза ли, статично ли ще е положението, ще има ли ДИНАМИКА??? Ще има ли резби?

Мдааа, и аз съм откачен като теб. Даже повече.

Дай да сътворим машина за рязане на метали... С вода...

Супер тънка струя със свръхвисоко налягане... Има го по света. Виждал съм го на филм.

Проблемът бил, че във водата се добавят АБРАЗИВНИ ЧАСТИЦИ с размери, почти равни на водната молекула. Е, те тук ме нема вече...

Редактирано от ASSASSlN на 25.04.03 09:01.



Тема Я стига !нови [re: ASSASSlN]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано25.04.03 10:45



С размери почти на водна молекула!

Отпада ми /от суха песъкоструйна машина/ прах от кварцов пясък /щом виси във въздуха значи е доста ситняга/-хвърлям го така или иначе.Но ако питаш мен-КУБИЧЕН БОРЕН НИТРИД !!е най добре /диаманта химически се изяжда от желязото /.Обаче защо да мислиш нещо което така или иначе е измислено?Рецептата е проста-ако нямаш пари да го купиш,ами открадни го!/за технология говоря ноу-хау/.



Тема Re: Извинявам се за неуточнението.нови [re: kavarmata]  
АвторБлyдkaв БЛитвap (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 11:16



Първо се научи да печелиш енергия от топлинното разширение на влаковите релси. Когато го можеш, тая работа с леда става тривиална.

Поздрав! :)



Тема Re: Абе, човече! Оправи си понятията!нови [re: ASSASSlN]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано25.04.03 14:05



Всичко търпи развитие.
Ако част от флуида или леда се оставят да напуснат затвореното пространство, те ще извъшат работа, но налягането вече няма да бъде породено от 9% ното разширение, а примерно от 8%.
Все пак интересно ми е кави размери на стените получи.
Това е изключително важно, за определяне на оптимален размер на съда.
Наистина най-лесно е да се разгледа статичното положение.
Това за което ти писах по-горе означава, че нещо /работен флуид/ ще излиза,
в противен случай за какво ни е затворен съд.
Ако си го решил, като затворен - то това е максимално необходимата дебелина на стената на съда.
Виж и аз съм се досетил за няколко приложения , но за това по-нататък.
Ще има и въпроси за източниците на енергия. За цикли замразяване-размразяване и др. подобни дивотии. Но всичко по-ред.
Зная и за рязането с тънка струя вода е не колкото вас, но достатъчно. Все пак за нула време даваш идея.
Бъдете малко снизходителни към мен, дори нещо да ви се струва супер елементарно и знаете общоприетото решение.

Редактирано от kavarmata на 25.04.03 14:07.



Тема Не е правилно това чудо да го наричаме "сфера",нови [re: kavarmata]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано29.04.03 11:51



ама - карай.

Диаметър на кухата част 124 мм.

Дебелина на стената (при стомана със сигма на срязване 500 мегапаскала) пак 124 мм.

Хи, хи, много е смешна. Оребрих я и заприлича на извънземно хвърчащо кълбо. Ще го произведем от две симетричи части, които ще ги заварим по най-новите технологии.

Давай нататък. Казвай какво ще правим...


Редактирано от ASSASSlN на 29.04.03 16:50.



Тема Re: Не е правилно това чудо да го наричаме "сфера",нови [re: ASSASSlN]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано30.04.03 15:53



Добра е излязла дебелината /като бронята на танк/.

Сега разбираш каква природна сила чака някой да вземе и да я използва.
От характеристиките на материала излиза, че си ползвал високоякостна инструментална стомана.
С риск да стана нахален,като ти се бъркам в науката, бих предложил два начина за намаляване размерите на "чудовището" до приемливи от конструктивна гледна точка граници.
1. Да се използва съд със сравнително малка дебелина на стената, който да бъде предварително напрегнат от външната страна с намотки от високоякостна стоманена тел /например струна от роялна стомана/.
Методът се използва при изработване на кожуси на преси за високо налягане.
2. Изчисленията, които си направил са за понасяне на цялото налягане от замръзващата вода. Добре, но ти правилно попита няма ли да има работен флуид или нещо което да изтича навън от съда. Това е изключително важно, защото ако не се даде такава възможност няма да бъде извършена никаква работа. Разбира се че налягането ще спадне в зависимост от предварително определеното работно налягане, което ни е необходимо.

Ако съм ти много досаден, кажи си и ще спра да пиша, пък няма и да ти се сърдя. Явно всички в този клуб знаете много повече от мен, но за това сте учили, а аз за друго.




Тема Re: Не е правилно това чудо да го наричаме "сфера", [re: ASSASSlN]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано02.05.03 15:51



Изключително важно е да ми посочиш с какво вътрешно налягане си извършил изчисленията на стените на кълбото, за да обсъдим едно от възможните му приложения. Пиши ми на e-mail stoiov@cablebg.net

След това ще продължим обсъждането в клуба, ако сметнеш, че е интересно и за другите.
Мога да ти изпращам сканирани схеми по пощата, но тя трябва да поеме по-големи прикачени файлове.

Намерих формули за изчисляване на дебелостенен цилиндър за ориентация.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.