Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 23.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Метална връзка?  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано23.04.03 17:39



Покриване на абразивни инструменти с кубичен борен нитрид /CBN/ на метална връзка /галванична/.???/питам/ И ако някой знае как на практика се прави това??? /диамантените инструменти също могат да бъдат на метална или бакелитова връзка/.Има ли в България предлагане на кристали CBN ? или като услуга покриване на инструменти?



Тема CBN/PKDнови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторБлyтkaв Блитвap (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 11:35



Гепи,
абразивни ще рече, че става въпрос за шлайфане, а не за стружкоотнемане. Така ли е? Или пък напротив - "метална и бакелитена връзка" идва да покаже, че става въпрос за така наречените "рондели", от които след това се отрязва нож с геометрично определена форма?
За какво ти е тоя СВN? Да не си решил да съсипеш световното стопанство със свръхпроизводителност?
Все пак, не съм чувал в BG някой да предлага подобно нещо, но и не мога да твърдя със сигурност, че няма.



Тема Re: CBN/PKDнови [re: Блyтkaв Блитвap]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано25.04.03 12:16







Тема Re: Метална връзка?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано28.04.03 03:29



Я виж този сайт dpcanada.com ова е българо канадска фирма занимава се горе долу с такива неща .
Ако те заинтересува нещо мога да те свържа с някого от там



Тема Да !нови [re: wenn]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано28.04.03 17:28



За това иде реч,даже мисля че имам инструменти точно на тази фирма.Обаче търся описание, ако си купувам кристалите как да си ги правя сам /не смятам че е безкрайно сложно/.А и в България май още не се предлага като услуга /най вероятно няма иницииращо търсене,иначе метална връзка правят на няколко места,като едното е ЗАИ Берковица/.При опита ми с такива инструменти на сухо ,без охлаждане,се забелязва че металът при някои инструменти произведени на различни места е с различни повърхностноактивни свойства към шлайфания метал,а и се различават като цвят и блик/би било възможно поради различния интензитет на галваничния процес,но също и поради разлика в напластявания метал/.Някои инструменти полепват с наклеп от метал най вероятно когато той става пластичен ,тоест поради липса на охлаждане,но друг по лъскав /най вероятно хром/ се държи по по различен начин и е подходящ и за суха шлайфане. Някой има ли предположение как да се изтарикатя да осигуря концентрация на кристали около инструмента в процеса на галванонапластяването.Така че употребените кристали като количество да са не повече отколкото трябва /тоест не целият обем да е запълнен и да представлява примерно електролитна среда където хомогенноста на разпределението на кристалите се осигурява от ултразвук/който я разбърква постоянно.НЕ МИ Е ЯСНО!!! А МИ Е ЛЮБОПИТНО-КАК СТАВА???
Знам че и сам мога да стигна до приемливо решение,но е по лесно и икономично откъм време и други благинки ако някой си ПРИЗНАЕ???




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.