Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема kakva e razlikata m/u PC i Mac  
Автор Ина ()
Публикувано12.04.00 04:22



niakoi shte mi obiasni li i koe e po-dobro

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Автор !!! ()
Публикувано12.04.00 09:29



Разликата според мен е че при Macintosh всичко е направено от един производител (хардуер и софтуер) и съответно това създава предпоставки за безпроблемна работа, аз предпочитам да работя на Macintosh, това за мен е по-доброто. Има и много други причини да предпочетеш Mac пред PC.

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: !!!]  
Автор Shaman ()
Публикувано12.04.00 11:47



Съвършенно правилно ! Докато MAC се произвежда от една единствена фирма, има стотици, ако не хиляди, които сглобяват PC-та в разни гаражчета в България. Операционната система на MAC е толкова лесна и интуитивна, че всеки който е поработил малко на нея така свиква, че не иска да смени МАК-а с PC за нищо на света :-) И докато PC-тата имат (както казва един познат) потребители MAC-овете имат фенове :-) Понаписал съм малко неща за MAC... можете да ги видите на: www.elits.rousse.bg/apple.shtml

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Автор PC user ()
Публикувано17.04.00 15:57



Maj vsicko e vapros na vkus. Nalaga mi se da rabotja s MAC, a sam PC user. Ujasno mi e kofti s taja mishka s 1 buton. Vaobste ne moje da se sravnjava po udobstvo s NetScroll mishkata mi za PC. I Windows, i Linux (Gnome) mi sa mnogo po-udobni ot MAC OS. No kakto kazah tova e vapros na vkus

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: PC user]  
Автор Shaman ()
Публикувано17.04.00 16:19



:-) Аз работя на МАК от доста време. Наистина е въпрос на вкус, но и аз няма да сменя Logitech мишката с 4 бутона и scroll, която имам на iMac-a за друга, въпреки, че колегата ми предпочита еднобутонната оригинална мишка за неговия Powerbook :-)

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Автор X-Perience ()
Публикувано20.04.00 12:33



MAC=bukluk! eto zashto zaemat tolkova malyk dial ot pazara!

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: X-Perience]  
Автор ??????? ()
Публикувано20.04.00 14:09



Изглежда тия работи ги говориш без да имаш някаква представа за реалното положение, дяла на MAC не толкова малък, просто има грешна представа създадена от такива като тебе които разпространяват разни глупости, предполагам че имаш някъкав мизерен компютър който ти създава доста проблеми и не можеш да си позволиш маркова машина, и от яд ги говориш тия глупости, това е все едно да говoриш че Compaq, IBM, Dell, и др. производители на маркови компютри са боклуци...само защото са по скъпи от асемблираните (с най голям дял на пазара) компютри в България които са истинските боклуци. Поздрави !!!

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: X-Perience]  
Автор Shaman ()
Публикувано20.04.00 18:05



X-Perience - най-вероятно през живота си не си виждал МАК ! На мен ми е любопитно как можеш да твърдиш нещо, след като не си го видял. Apple винаги ще си имат поддръжници (това са хора, които са виждали и работили на MAC) и противници (Това са хора, които само са чували, че съществува и такова нещо, което се нарича MAC, и което е много разпространено в USA). Казваш, че има малък дял в пазара... Ами след като Windoze компютри се правят едва ли не във всеки втори гараж в България, а MAC се произвежда само от една фирма в целия свят е нормално да нямат голям дял. Ти освен, че не си виждал MAC явно не си и чел това, което съм писал на 12.04.00 и не си посетил страничката ! Първо прочети, запознай се с темата и тогава пиши :-) Не се сърди за това, което ти пиша. Не е лично. Просто не ми е приятно някой да твърди нещо за MAC без да е запознат както трябва.

Тема :)):)::))))нови [re: Shaman]  
Автор X-Perience ()
Публикувано21.04.00 14:27



Smeshna rabota! Naistina smeshna! 1. Tam kadeto rabotia imam 4 MAC-a v mrejata i tochno te se ebavat i ne rabotiat!!! Za razlika ot Dell-ovete koito si bachkat kato pushki! 2. MMMMhhhhhhmmmmmm mizerno mi bilo PC-to.... heh... ok... kakto kajesh... 3. Zadyljitelno li e kato si sPC da si s M$ Windowz??????? ok! bye!

Тема :)):)::))))нови [re: X-Perience]  
Автор Shaman ()
Публикувано22.04.00 12:01



Ако искаш кажи точно какви проблеми имаш с MAC-овете на работа ! Ако мога да помогна с нещо да проработят. Щото не е редно да имат проблеми !

Тема :)):)::))))нови [re: Shaman]  
Автор X-Perience ()
Публикувано24.04.00 22:30



Abe kakto i da e! :) Niama smisyl ot typi i zlobni sporove! Shtom i dvete neshta se polzvat... shtom "rabotiat"... ;-) Predlagam primirie!

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Автор Outface ()
Публикувано16.05.00 10:18



+ kazanoto do tuka samo ste pribavja che kato zjalo MAC-a zabiva po rjadko no vse pak i na nego mu se sluchva i tva koeto moge da se kage za nego e che se sprjava dosta po dobre s grafika- i videoobrabotka a i prozesorite mu sa po proizvoditelni pri ednakva taktova chestota

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Shaman]  
Автор novobranez ()
Публикувано19.05.00 13:31



Abe kakvo e tova Pc? az imam kompiutur e ne e li tova PC? A Windows i Mac ne sa li operatzionni sistemi? Zachto togava se smesvat poniatiata PC i Mack P.C obiasnete mi po podrobno che sum tup!

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: novobranez]  
Автор !!! ()
Публикувано20.05.00 00:32



Защото до колкото знам PC (Personal Computer) е спецификация на IBM (IBM PC), а IBM не правят Mac-ове, и затова е прието на компютрите с x86 процесори и DOS/WIN да се наричат PC-та, а пък Macintosh се нарича най-често MAC.

Тема Po vaprosa za edinstvenija proizvoditelнови [re: !!!]  
Автор stefan ()
Публикувано28.06.00 16:35



Tova na chist bulgarski ezik se kazva Monopol! Ne vi li napomja s nesto za Microsoft? A PC ne zabiva, zabiva Windowsa! A nali ne e zadaljitelno da izpolzvash Windows na svoeto PC?

Тема Po vaprosa za edinstvenija proizvoditelнови [re: Ина]  
Автор :O) ()
Публикувано11.07.00 06:09



ne zabiva windowsa (pone ne v povecheto sluchai) , ti kolko programi si si kupil ? opsss...tova s kupuvaneto prozvucha , kato zaqjdane - ...... ili imash licenzirani ? :O) ....v tqh e problema - kolko puti ti e zabival chistiq win , bez 1000-dite plqvi koito mu slagash posle ? ;O)))

Тема krAIнови [re: :O)]  
Автор navlek ()
Публикувано26.07.00 00:22



pichove, zashto se izpisa tolkova mnogo, kato neshtata sa iasni. MAC is cool. PC sashto. Samo che ako navremeto motorola ne bseha zakasniala 6 meseca sled intel i parva beshe pusnala procesora si, dnes svetat na compiutrite shtesheda e mnogo po-razlichen i mnogo po-dobar. MAC e kultura, tova e vizia, nachina na zhivot, stil, neshto kato da karash SAAB, da chukash rizhavo minionche i t.n. Da, PC-tata imat mnogo poveche software, hardware i t.n. poddrazhka, no samata vizia e dripava :)))))) pozdravi i krai na diskusiata :))))))

Тема krAIнови [re: Ина]  
Автор SUN ()
Публикувано27.08.00 16:50



SUN SPARK is the best az bachkam na takuv ama ia si go kupete!

Тема kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: PC user]  
Автор ТЕО ()
Публикувано02.09.00 22:15



АКО ИМАШ ПАРИ МНОГО ПАРИ СИ КУПИ G4 (МАС), НО АКО НЕЩО СЕ СКАПЕ ИЛИ РЕШИШ ДА КУПИШ ОЩЕ RAM ИЛИ ДА КАЧИШ НОВ СОФТУЕР ... ЖАЛНА МАЙКА ПЛАЧЕ. АКО НЯМАШ ПАРИ ... МОЖЕ И РС. ИДИ В ЕПАЛ ЦЕНТЪР ПРИ СВЕТЛА (ДО АНГЛИЙСКОТО ПОСОЛСТВО НА ВУЛ.ЛЕВСКИ)

Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: ТЕО]  
АвторЛюбчo (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 16:02



Тя рижо миньонче ли е?



Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Авторzori (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 19:20



mac e za bogatite i tupi amerikanci, a pc - za bednite i umni bulgar4eta



Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: zori]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.03.08 21:03



Умните българчета ползват кирилица - знаят, защото са умни кога, как и защо трябва и се ползва кирилица.
Останалите българчета - ползват латиница.

Bеer? Mоre?




Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: bira_more]  
Авторzori (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 15:22



ne vsi4ki umni bulgar4eta pi6at v tozi forum na kirilica. naprimer navlek, za kogoto mac e kultura.
a ti za6to gi pi6e6 tiq bezsmisleni oftopici?



Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Авторhot2hot (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 18:50



Здравейте, на подобни въпроси съм се опитал да дам отговор на любителският ми сайт за Mac OS X http://hot2hot.net
Има различни статии, една от която е подходящ отговор на въпросът ти:
Какво е Mac и заслужава ли си да преминем на него?



Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: zori]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано26.05.08 09:18



Огромна!!! В ПОЛЗА НА МАК!

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: NoName™]  
АвторS.Balmer (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 15:27



>>Огромна!!! В ПОЛЗА НА МАК!

Явно за огромното болшинство юзери разликата изобщо не е "В ПОЛЗА НА МАК", след като пазарния му дял е 2-3%. По-скоро е обратното.



Тема Re: kakva e razlikata m/u PC i Macнови [re: Ина]  
Автор unix7777 (непознат)
Публикувано06.07.08 21:50



Ето тук съм обеснил подробно, надявам се ти е от полза:

http://macinfo.eu/?p=4


Различният български блог за Mac OS X

Тема Едва линови [re: unix7777]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано07.07.08 18:00



можеш да и бъдеш от полза - все пак въпроса го е задала преди 8 години.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.