Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
*Кратък преглед

Тема MacKeeper  
Автор Eden Flamingo (keep the change)
Публикувано30.08.12 13:12



Kаква ви е присъдата за МаcKeeper?
Toва е онази програма с лого като изгладено човече на Мишелин.
Платих, свалих и сега се чудя защо. Не ми е ясно защо изобщо го рекламират като възможност за clean up и подобряване на пърформанса. Обяснете ми за какво изобщо става MacKeeper, моля.


The world of dew
A world of dew it is indeed.
And yet, and yet...


Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Eden Flamingo (keep the change)
Публикувано31.08.12 03:45



Цял ден и нито едно мнение? Това е официално най-тъпият клуб в дир.бг и аз го закривам с моето грандиозно напускане.


The world of dew
A world of dew it is indeed.
And yet, and yet...


Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.08.12 17:30



С какъв модел Mac си? Коя версия на Mac OS X?
Бавен ли ти е Мака, че да търсиш подобряване на performance-а?


Редактирано от Naki на 31.08.12 17:33.



Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.08.12 17:33



Хмм, 'тересно!
Виж тука:






Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.08.12 17:35



Лееееко на завоя със закриването!


Има значително по-умрели клубове в Дира от този.




Тема Re: MacKeeperнови [re: Naki]  
Автор Eden Flamingo (keep the change)
Публикувано01.09.12 00:02



Хайде, Наки, откога те чакам! Хах. Този клуб ще бъде закрит през трупа ми. От мен по-хардкор фен на каквото и да е Апъл няма.

В момента съм с това:
Model Name: MacBook
Model Identifier: MacBook7,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2.4 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
Boot ROM Version: MB71.0039.B0B
SMC Version (system): 1.60f5



От няколко месеца му се каня да го сменям с Air, но принципно всяка смяна на компютър ми е психологически шок и гледам да си сменям личните лаптопи чак когато положението е вече критично. Ако мога да избегна смяна поне още половин година, ще съм доволна. В момента имам проблем с пърформанса, бави се, влачи се. Принципно едно от нещата, които наистина ми харесват в Маковете е че всичко е ужасно бързо, но от около половин година пърформънсът определено страда. Една от причините да инсталирам MacKeeper е идеята за clean up and performance enhancement, но никаква разлика няма, да не кажа, че стана по-зле, но това предполагам е заради антивирусната. Като звъннах в Апъл, ми казаха да преинсталирам операционната система, но аз по-добре да си купя нов веднага, отколкото да се мъча, освен ако не ме увериш, че преинсталацията е нищо работа и е въпрос на вкарване на CD-то и няколко клика.

Прочетох линка, който си намерил за MacKeeper. Да, общо взето това са мненията. Не ми е ясно дали изобщо ми трябва MacKeeper. И ако искам да го деинсталирам, ще мога ли, без да остави шит.


The world of dew
A world of dew it is indeed.
And yet, and yet...


Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Black Adder (heavy drinker)
Публикувано02.09.12 01:02



Интересно, защо не иска мнение преди да 'платиш, свалиш' а кога се нахендри почна да ревеш?
Имал пари - купил МАК щото е "МОДНО", ама си остави Windows привичките, нали?
Нова къща, ама пак с калните цървули.
Е, доде на разбереш, че първом трябва да забравиш всичко от Windows-а, ще се набутваш за менте програми, дето изобщо не вършат работа за MacOS, вкл. и Антивирусни такива.



Тема Re: MacKeeperнови [re: Black Adder]  
Автор Eden Flamingo (keep the change)
Публикувано02.09.12 15:39



Добре де, хубаво, признавам си, че решението ми беше емоционално и неинформирано и взето късно през нощта, но сега вместо да ми изнасяш лекция как следващия път трябва да звънна в Апъл и да си запиша час за посещение за след три дни, просто можеш да ми кажеш за какво изобщо става МacKeeper. Знаеш ли изобщо или си някой притежател на PC, който е виждал MacBook през витрини само?


The world of dew
A world of dew it is indeed.
And yet, and yet...


Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор smd7 (непознат )
Публикувано19.09.12 13:08



Компютър като започне да се бави, значи е дошло време да се купува нов





Тема Re: MacKeeperнови [re: Eden Flamingo]  
Автор Eden Flamingo (keep the change)
Публикувано19.11.12 20:26



Вчера бях в Апъл. Деинсталираха ми Маккийпър и официалното становище на служителя беше, че това е един голям шит. За по-добър пърформанс се оказа, че от време на време трябва да се пуска Disk Utility - Repair Disk Permissions. Така приключихме случая.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.