Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как решихте да си купите Mac?нови  
Автор unix7777 (непознат)
Публикувано06.07.08 22:56



Кое ви накара да си купите Mac?
Информация в нета, ваш приятел, гледахте в някои филм и ви хареса, 6-то чувство или каквато и да е магия.....?


Различният български блог за Mac OS X

Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: unix7777]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано06.07.08 23:20



Купих един за проба и след това просто нямаше друг компютър за мен освен Мак.

Think Positive !


Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: unix7777]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 01:12



ами нищо не успя да ме накара. Най-вече защото за Мас няма софтуер.



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: Глиrop]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано30.07.08 10:58



по-скоро няма шарен софтуер, който да ти грабва очите и да губиш фокус какво всъшност искаш да на правиш :)

Think Positive !


Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: Coтko]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 12:55



не само шарен, никакъв няма.
Няма вижуал студио, няма ултраедит, няма..., няма....
(и не ми разправяйте за виртуални машини)

Изобщо за Виндовс има поне 5-6 добри мейл клиенти, фтп клиенти, текст/нех редактори, архиватори, файл мениджъри, дев. туулс и т.н., въобще програми от всякакъв сорт.
За Мас обикновено има по една, рядко две, и често нула.
A резултата от липсата на конкуренция, както е добре известно, е ниско качество.



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: Глиrop]  
Автор P_Kolev (Analog Man...)
Публикувано31.07.08 13:14



Говориш абсолютни глупости.
1. Дефоултните програми на мака са си доста добри. Я ми кажи 5-6 добри мейл клиента ;) ? Аз за момента се сещам само за 2 ( с известно колебание още един).
2. Винаги има поне още една програма на независим разработчик.
3. Бек-енд на мака е BSD. Добри хора са портнали port системата от BSD. Нарича се macports. Там бройката на софтуерите е над 14.000, като голяма част може да се подкара графично.

Дай ми пример за поне една важна програма, дето я има на Windows и я няма при Mac OS X



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: P_Kolev]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 22:50



> поне една важна програма, дето я има на Windows и я няма при Mac OS X - Вижуал студио, Ултраедит, тхеБат, .. тия трите ги използвам непрекъснато, но има още много полезни неща напр. Робоформ и т.н

> 5-6 добри мейл клиента - тхеБат, Поко, Оутлук, Еудора, Пегасус, Тх.бърд, в реда на предпочитанията ми.

> Винаги има поне още една програма на независим разработчик - това просто не е вярно, има чат-пат. В много случаи не само че няма още една, ами няма и една. А това за макпортс дори не заслужава коментар.



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: Глиrop]  
Автормk (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 00:45



написал си доста глупости гледам

а някои от тях са и смешни - ултраедит и бат - ВАЖНИ ПРОГРАМИ
убу си попрочел тук там ама не стига, фенче



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: мk]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 16:53



ами за мене са важни. На ден получавам около 150-200 мейла и пращам около 100. Без theBat би трябвало да губя часове с тях, а с негова помощ си спестявам абсолютно всяко излишно движение - повечето мейли и атачмънти се сортират и обработват автоматично и на много се отговаря автоматично без дори да си мръдна пръста. С ултраедит работя непрекъснато, както и с В.студио.

И за най-глупавия е ясно, че какви програми са важни зависи от това с какво се занимаваш. След като това очевидно ти убягва, най-вероятно не се занимаваш с нищо и за теб са най-важни Солитер и подобните му софтуери. Поне това (или някакъв аналог) предполагам съществува във версия за Мас. Всъщност почти съм сигурен, защото по принцип Мас не се използва за нищо сериозно и в този смисъл си е развлекателна ОС.



Тема Re: Как решихте да си купите Mac?нови [re: Глиrop]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано01.08.08 17:40



> Всъщност почти съм сигурен, защото по принцип Мас не се използва за нищо
> сериозно и в този смисъл си е развлекателна ОС.

Повече от половината хора в групата ми използват Макове. Правим рисърч в областта на high performance computing. Неща, които с Visual Studio и UltraEdit не се правят :) Друг път не се изФърляй по теми, от които нямаш никаква представа :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.