Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо Мас?нови  
Авторnoone (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 12:05



Искам да попитам тези които използват Мас, защо са избрали именно него. С какво е по-добър от обикновените РС-та и с какво МасОS е по-добра от Windows?



Тема Re: Защо Мас?нови [re: noone]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.05.07 18:01



Предимства
по лесен, по удобен, по красив, по сигурен.
Недостатъци
по скъп, по малко софтуер за мак.

Ама всяко нещо си има цената.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо Мас? [re: noone]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано06.05.07 18:09



аз на шега взех един на старо и сега ПЦ-то го гледам като купчина железария. Скоро ще ги продам и ще мина изцяло на Мак. Истина е ,че софта е по-малко но това си има и предимства. Не качваш и пробваш нонстоп каквото излезе за да намериш нещо полезно. Всичко е оптимизирано от нула да завършиш каквото си започнал без да имаш 100 програми за целта. Има и безплатните аналози на офис пакетите на майкрософт и фотошоп.
Опитай и няма да съжаляваш.

Think Positive !


Тема Re: Защо Мас?нови [re: Coтko]  
Авторnoone (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 18:40



Ходих в магазина на Apple. Всичко там изглежда много чистичко и лъскаво. Направи ми впечатление, че компютрите освен това са им безшумни (няма бръмчене на вентилатори). Цените ми се видяха сравнително височки.
Не можех да разбера обаче, има ли си вградени firewall, anti-virus, anti-spy и т.н. Правят ли се за Mac такива програми?



Тема Re: Защо Мас?нови [re: noone]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано12.05.07 21:55



То за Мак няма вируси :) И аз се втрещих отначало но е факт :) !
Магазина е страхотен наистина. Всеки месец като ходя в командировка до София и ходя да гледам любимите машинки.. Дано да вървят продажбите. Не всички Макове са идеално обезшумени. Чел съм по форумите, че се случва да има проблеми с вентилаторите, но са рядкост предвид марковите компоненти в кутията. Цените не са високи. Просто се продават с лицензна Mac OS и още дузина прекрасни програмки. Ако сметнеш същия софтуер + маркови компоненти + цената на Windows Vista и ще останеш изненадан че дори Мак е по-евтин. Друг е въпроса че програмите на Мак са много по-прегледни и интуитивни=лесни за работа.

Think Positive !


Тема Re: Защо Мас?нови [re: Coтko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.05.07 23:31



А ако погледнеш марков компютър и Линукс (Kubuntu) - ще видиш че има много софтуер - лесен за инсталиране и безплатен.
Е има и малко играчка де.
Ама какво е живота без малко предизвикателства :)
Все пак няма съмнение че Мака е много по лесен за ползване.
Вируси мисля че има, ама са малко, слабо разпространени, и слабо вирулентни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо Мас?нови [re: bira_more]  
АвторiMac (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 21:43



Хе-хе... Как ти дойде на ума да стравняваш Линукс-бозите с MacOS X?



Тема Re: Защо Мас?нови [re: iMac]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.05.07 19:28



Е ми има хора които ми казват - как ти хрумна да сравняваш линукс бозите с Windows.
Сравнението за мен е много просто - с Линукс печеля повече (в пъти) от колкото печелех с Виндовс, а с Мак - не съм могъл никога да печеля.
Така че за мен сравнението е категорично в полза на Линукс.
Но аз съм разработчик, не съм обикновен потребител.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо Мас?нови [re: bira_more]  
Авторavtor (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 15:31



все пак маковете са предимно за работа с графики и предпечат, евентуално и звук. за уебдизайн са супер. отдолу имат чудесно bsd, което дава достъп до всичко, което ми е трябвало, повечето линукс неща се компилират спокойно. единствено в игрите изостава, но пак има достатъчно, за да си губи човек времето с месеци.



Тема Re: Защо Мас?нови [re: avtor]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 18:08



> отдолу имат чудесно bsd, което дава достъп до всичко, което ми е трябвало,
> повечето линукс неща се компилират спокойно.

Именно затова повечето от колегите ми, включително и аз, използваме Макове за десктопи. Повечето програмиране може да се върши и на Мак, а след това кода си върви на Линукс сървърите. И няма нужда да се правиш на системен администратор през две седмици и да оправяш Линукса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.