Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 01:33



Бъзикам бирата разбира се.

И тук има много макове, да не забравяме, че има голямо гей комюнити хехе.



п.п. Чак 50% не мисля да има из СтарБъкса, но аз и не ходя често там (не пия кафе)

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough

Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: Dilithium]  
АвторMac OS (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 09:30



Потребителите на Мас процентно са по-малко от тези на уиндоуз по няколко прости причини. От една страна, съвсем до скоро Мас ОS беше "закрепостен" към Apple-компютрите. Дори и да го кракне някой, не може да го пусне на друг процесор. А като си купи Apple-компютър, с него му дават и операционната система и няма смисъл да краква каквото и да било (защото вече си го има

). Освен това Мас-овете са компютри с високи характеристики и качество и цената им не е ниска, макар и да не е много по-различна от цената на марковите РС-тата с подобни характеристики. Това предопределя и обстоятелството, че Apple могат да си купят хора с по-висок стандарт на живот - в Индия, Латинска Америка или Африка например, голяма част от потребителите ще предпочетат да си сгллобят някоя по ефтина конфигурация и да си качат на нея Линукс или нелегален Уиндоуз, да кажем защото разликата от 1 000 доката в цената за тях е голяма сума. Но в САЩ, а и в Европа, много потребители си купуват Apple и то заради дизайна, качеството, стабилността на операционната система, улеснената работа (на практика на потребителя не му се налага да има никакви познания за операционната система за да работи с нея - например, Мас-а сам се връзва към нет-а, само да му включите кабела или да попадне в обсега на безжична мрежа, сам автоматично, без вие да разберете си пуска модула за опримизация и поддръжка на системата и т.н.)



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: |]  
Автор Buckminsterfullerene ()
Публикувано06.07.07 15:17



в Торонто около 1% от лаптопите по старбъкс и другите подобни за макове



да живее мистър Гейтс!



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: Buckminsterfullerene]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано06.07.07 18:50



Вие канадците по принцип сте изостанали, затова не се учудвам на броя Макове :)

Като ходих на Ottawa Linux Symposium, това беше първата конференция в последно време, на която повечето лаптопи не бяха Макове. Разбира се, нито един от тях не използваше Windows :)

The generation of random numbers is too important to be left to chance.

Редактирано от | на 06.07.07 18:52.



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: |]  
Автор Buckminsterfullerene ()
Публикувано06.07.07 20:07



хехе, представям си ако на линукс конференция използваха уйндоус



хахаха..това е достойно за Пиксар...представи си зала...насядали линукс маняци...тишина, преди започване на презентация...и се раздава песничката на буутване на уйндоус мисля,че ще има някой линчуван, дано само не е съседът на тоя с уйндоуса


А за изостаналостта--по-скоро всеки вижда каквото го вълнува и си мисли,че 50% от света е това.Аз като съм се заинтересувала напоследък от определени проблеми в невропсихологията и непрестанно случайно някой споменава за това, попадам на предаване за това, някой ни в клин ни в ръкав ми споменава за някоя книга в областта и т.н.....Ако следвам твойта система, трябва да кажа, че 50% от света се занимава с този проблем.

Ако се заинтересуваш от каноли, ще почнеш да виждаш каноли навсякъде и ще решиш, че всички ядат каноли в 50% от случаите.

И да не кажеш сега,че това е магично мислене.Това е просто това, върху което очите и съзнанието ни избират да се фокусират.Има доста рисърч в неврописхологията по темата-къде и защо избираме да спрем погледа си.

Редактирано от Buckminsterfullerene на 06.07.07 20:30.



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: Buckminsterfullerene]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано06.07.07 21:20



Е, хората, които бяха на OLS не бяха фанатици, никого нямаше да линчуват. Фанатици са обикновено начинаещите.

> по-скоро всеки вижда каквото го вълнува и си мисли,че 50% от света е това.

Като живеех в Ню Йорк все още нямах Мак и Маковете изобщо не ме интересуваха.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: |]  
Автор Buckminsterfullerene ()
Публикувано06.07.07 21:35



е не знам защо си виждал Макове, може да е било обикновена халюцинация, или кафето да е било в съседство на нклон на Макинтош



най-вероятно е било халюцинация в резултат на ядене на пълна с живак/радиация/диоксини риба, от тия, дето за сега не ти пречат че са токсични



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: Buckminsterfullerene]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано06.07.07 22:45



> е не знам защо си виждал Макове, може да е било обикновена халюцинация

А може би е било реалност? :Р

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: |]  
Автор Buckminsterfullerene ()
Публикувано06.07.07 23:07



не е



щото за радост на бате бил и за жалост на мистър джобс мак няма 50% от пазара на лаптопи

просто е твойто селективно виждане



Тема Re: Е те това е ключовата дума денови [re: Buckminsterfullerene]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано06.07.07 23:14



Не съм казал, че имат 50% от лаптопите. Имат 50% от лаптопите използвани в разни Интернет кафенета. Иначе имат около 14% от лаптопите :Р

The generation of random numbers is too important to be left to chance.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.