Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема търся помощ във връзка със mac osнови  
Автор pc_maniak (мнооо як фен)
Публикувано28.01.07 15:19



Изтеглих си някаква българска версия на mac os 7.5.2 но това коета изтеглих са някакви .bin файлове кажете как да ги емулирам на обикновенно PC

Програсивно затъпяващ



Тема забравинови [re: pc_maniak]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 22:24



мак ос 7.х е от началото на 90-те години и е за РРС-базирани компютри и май няма как да тръгне на х86
от известно време Apple ползват интелски процесори и мак ос 10.4 е пренаписана и за х86 - разрови се из нета, има я
;)
успех



Тема Re: забравинови [re: fan]  
Автор pc_maniak (мнооо як фен)
Публикувано29.01.07 08:48



mak os 10 ще тръгне на по новият ми компютър но там имам много информация която при евентуален гаф ще изгубя така че искам да сложа mak os на по - старият компютър на който правя експериментите си така че кажете кой mak os ще тръгне на 300 Mhz и 64рам плииииииииииииииииииис

Програсивно затъпяващ



Тема решениетонови [re: pc_maniak]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 15:05



решението е да си вземеш още един диск за по-новия ти комп - примерно втора употреба 20гб ата100 и си инсталираш на него само мак ос. като искаш да работиш - буутваш уиндоус, като искаш да експериментираш и да се кефиш - ребуут мак ос от другия диск
;)



Тема Re: решениетонови [re: fan]  
Автор pc_maniak (мнооо як фен)
Публикувано30.01.07 08:55



докато со взема ново HD мога ли да инсталирам mac os 9 от диск намерих снимка на диска на mac os 9 и как. как да го накарам да мисли че се инсталира на mac а не на PC.

Програсивно затъпяващ



Тема Re: решениетонови [re: pc_maniak]  
Автор Cтyдeнтвнyждa (непознат )
Публикувано30.01.07 09:20



ОК, нямаш проблем. Аз мога да ти инсталирам МАК ОС на новия компютър, като ти запазя данните. Аз самият съм го правил десетки пъти.



Тема Re: решениетонови [re: pc_maniak]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано30.01.07 11:43



Няма как да инсталираш тази система която си изтеглил на РС защото ПРОЦЕСОРИТЕ са различни, на макинтоша е МОТОРОЛА 680ХХ а на РС_то е Интел х86, сега стана ли ти малко по-ясно?
Различни инструкции, различни процесори, различен хардуер
Можеш единствено и само с ЕМУЛАТОР за Windows



Тема Re: решениетонови [re: AliBabach]  
Автор pc_maniak (мнооо як фен)
Публикувано30.01.07 20:46



и аз мога да го инсталирам на новият компютяр но не там и въпросът там съм инсталирал много операционни системи windows linux unix(sun solaris) но искам да уредя старият компютър с "нещо по така"

Програсивно затъпяващ



Тема нещо по-така...нови [re: pc_maniak]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 21:32



за нещо по-така... -> направи си твоя линукс дистрибуция с избрани приложения, която да гълта сравнително малко ресурси - колкото има старото ти пц...
;)
за да имаш на новия ти комп толкова различни ос явно разбираш
успех.



Тема Re: нещо по-така... [re: fan]  
Автор pc_maniak (мнооо як фен)
Публикувано02.02.07 20:53



само една ос не съм успял да инсталирам: Rad Hat Linux 5 - стара версия от 1997 все още се мъчя да го направя иначе съм си инсталирал и windows 1



Програсивно затъпяващ


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.