Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Парола при стартиране ма МАСнови  
Автор infoO9 (непознат )
Публикувано27.01.07 00:15



Здравейте

Имам следния проблем при стартиране ма MAC OS.
Дадоха ми MAC да се запозная с него. Къде съм ходил и какво съм правил и аз не зная, но при зареждането на операционната система ми иска парола за достъп. Има ли някакъв начин (било BOOT CD) да се изтрие паролата.
Благодаря предварително



Тема Re: Парола при стартиране ма МАСнови [re: infoO9]  
Автор iSiktir (кварцов)
Публикувано27.01.07 16:16



За парола може да се пита в два случая:

1. Преди да се зареди операционната система, още с включването на компютъра. Това се казва Firmware Password и

е описано как се променя или изтрива.

2. Потребителска парола, след като се зареди операционната система. Не се препоръчва да се маха. Вместо това може да се промени зареждането на операционната система така, че автоматично да се влезе като определен потребител:
от System Preferences се отива на Accounts, оттам се избира Login Options и там се включва Automatically Login as както и се избира желания потребител.

Редактирано от iSiktir на 27.01.07 16:18.



Тема Re: Парола при стартиране ма МАС [re: iSiktir]  
Автор infoO9 (непознат )
Публикувано27.01.07 17:36



Благодаря за информацията но явно проблема ми е втория - влезнал съм в System Preferences и съм поставил парола при зареждането на самата OS. Когато ми дадоха машината тя се стартираше без да ми иска парола, а сега както при WIN XP когато избираш потребитела и иска парола и тука ми иска парола и не мога да вляза и отново да отида на System Preferences за да го нулирам.



Тема Re: Парола при стартиране ма МАСнови [re: infoO9]  
Автор iSiktir (кварцов)
Публикувано28.01.07 16:35








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.