Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема може ли  
Авторпpocт (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 16:13



от МакОС да се стартират уиндоус-приложения, намиращи се в лана?

И може ли някой да ми каже къде мога да видя как работят Маковете, ама този дето ще ми показва да не е много сърдит?



Тема Re: може линови [re: пpocт]  
Авторпpocт (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 14:50



сигурно съм задал сложен въпрос. ще се опитам по-просто и с пример. работя с уин. не съм доволен и се опитах да го сменя с линукс. добре, ама от линукс не може да се стартира едно много важно приложение, което работи под уин. не помага wine, win4lin и т.н. има едно решение, ама то е скъпо и много забавя линукса. обаче аз все така искам да се отърва от уин. и питам: стартирането на уин-приложения в макос среда възможно ли е или, както казва иконома на стоичков да си еба путката лелина? и ако е възможно всички уин-приложения ли се стартират или само някои и трябва де се изпробва дали конкретно приложение стартиира?



Тема Re: може линови [re: пpocт]  
Авторcyyc (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 16:23



Кое е това приложение, дето го няма за линукс? Кажи, ще ти намерим алтернатива!



Тема Re: може линови [re: cyyc]  
Авторпpocт (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 12:36



става въпрос за правно-информационна система Апис. Правена е само за уин. Същото е и положението с Норма. не стои въпроса за ползване чрез интернет, защото не винаги съм в офиса, пък и е по-бавно. Писах им, че не е тъпо дето е само за уин, ама те любезно не ми отговориха.:)))



Тема Re: може линови [re: пpocт]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 21:38



Не може.
Програми за Windows си работят само под Windows. За да ги ползваш в друга операционна система трябва да емулираш Windows. Под Linux може да ползваш Wine (който не е точно емулатор - по-скоро implementation на Windows API-то под Linux) или vmware (който емулира "цял" компютър, в това число и хард-диск, на който може да инсталираш Windows и необходимата програма или да ползваш наличен дял от диска, на-който вече са инсталирани). На Mac може да ползваш Virtual PC аналогично на vmware. Във всички случаи ще върви много по-бавно от реално PC. Ako имаш G4 Mac на повече от 1 GHz и с повечко памет, Апис-а ще върви прилично бързо - горе-долу като PC на около 200 MHz.



Тема Re: може линови [re: пpocт]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 21:47



Ако си в LAN с Windows машини може да ползваш VNC клиент в Linux или Mac OS X и да run-ваш Апис и VNC сървър на някоя от тях. Ако Апис е инсталиран на Windows XP машина може да ползваш и Remote Desktop, за който има клиент работещ под Mac OS X. Пак е бавно, но е по-малка занимавка.



Тема Re: може линови [re: Пeшo]  
Авторпpocт (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 09:26



Ами аз имах предвид vmware като казах, че е скъпо и забавя линукса. С една дума не става да се стартира Аписа нормално под каквато и да е друга ос. Жалко. Пак ще им напиша протесно писмо, че няма линукс версия. Или масОс.:)))

Благодарско Пешо.



Тема и защо да има?нови [re: пpocт]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.07.04 00:33



да вложат примерно 1000 човекочаса за да я продадат на един дето не може да си настрои прозорците и за това е решил да минава на линукс или да си купува мак?



Тема Re: и защо да има?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторпpocт (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 10:47



Въпреки, че съм прост, и на мен ми е минавала тази мисъл през главата. И едиствения що годе смислен отговор е, че има очаквания все повече хора да мигрират (знам и сложни думички) от уин на линукс. Или на мас (реверанс към този клуб). Сред тези все повече хора сигурно ще има и такива, които искат да ползват Апис.

А с настройването на прозорците мога да се справя, а дори и не можех мога да си позволя да извикам специалист. Но със забиването им и специалист не може да се справи. А да не говорим, че завиждам на Бил Гейтс и завистта ме кара да не искам да му плащам. Така, че имам достатъчно основания да пиша на Апис, а те какво ще направят е тяхна работа.

А и 6 месеца работа на един човек не е чак толкова голям разход, според мен. Срещу този разход много ще ги хваля, а предполагам не само и аз, защото това ще е първата такава система с линукс версия. Ако това има някакво значение за тях.



Тема Re: и защо да има?нови [re: пpocт]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.07.04 19:30



ами както и да ги гледаш 1000 човекочаса като сложиш всички разходи с тях са си около 50 хиляди, струва ли си да бъдат хвърлени за едното хвалене?

под "не можеш да си го настроиш" бих добавил ,и експлоатираш.
имам предвид точно това, не можеш да го настроиш да не гърми. на мене windowsa не ми гърми, за разлика от линукса, който се скапва непрекъснато, но не обвинявам линукса, просто там не съм толко чат и линус не ми е виновен, както и на тебе бил не ти е виновен.

това за миграцията на "слаш дот" ли го прочете ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.