Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ?!?!нови  
Авторsynd (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 18:12



Opitah se d apusna tema za MAC vyv all.bg,lele samo deto ne me ubiha-skup i nenuzen bil Maca,Pc bilo po-udobno,osobeno za Multimedia.PCto njamalo problem sys virusite?!?!
Na men ve4e mi se pla4e ot tozi skrap deto Bil Gates puska.Ami to edin nov komputyr e samo lastmasa,dsi4ko drynka po nego.



Тема Re: ?!?!нови [re: synd]  
Автор kostadinz (непознат )
Публикувано22.02.04 19:10



te winbozadjiite pluiat vsichko koeto ne e win.
az sam linux fen i mnogo mu se kefia, ako znaesh v linux-kite klubobe kakvi winbozadjii idvat i govoriat gluposti na koito samo te si viarvat.
nikoga ne sam pipal mak sigurno e goliama trapka, ne znam operacionnata mu sistema kak e, no sigurno shte e po-dobra ot win-a



Тема Re: ?!?!нови [re: kostadinz]  
Автор shamanМодератор (Мислещ различно)
Публикувано26.02.04 09:20



:-)
Ами... MacOSX си е чисто BSD отдолу.
Иначе това е най-яката операционна система, каквато за PC още няма.
(преди да ме оплюете пояснявам) - Стабилността на UNIX с перфектния графичен интерфейс на Apple с всичките възможни офис и какви ли още не програми.

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire


Тема Re: ?!?!нови [re: shaman]  
Автор бoc (в двата смисъла)
Публикувано28.02.04 01:57



1. стабилноста на юникс е мит и има огромна разлика от имплементация до имплементация

2. егати перфектния интерфейс, мишка с един бутон и куца клавиатура. според мен е грозен и нефункционален, но това е по-скоро въпрос на вкус

3. тука по-скоро зависи, конкретно ТИ от какви програми имаш нужда, при всички положения за pc са повече.



Тема Re: ?!?!нови [re: бoc]  
АвторMacBest (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 18:52



За юникса не мога да говоря, но за мишката и клавиатурата пак е въпрос на вкус, щото без проблеми можеш да работиш с к'вито си искаш, само да са на USB. Разпознават се от Х без проблеми. Даже наскоро експериментирах с USB клавиатура, на която има PS2 порт, нещо напълно чуждо при маците. Пантерата разпозна и клавиатурата, и PS2 мишката включена към клавиатурата
Изобщо 10.3.х е наистина много добра.
А темата за наличния и необходимия софтуер е дълга...



Тема Re: ?!?!нови [re: MacBest]  
Автор бoc (в двата смисъла)
Публикувано29.02.04 23:50



я кажи, като се разпознават.
какво от това, че ще ми познае 3 буттонна мишка с колелце, като програмите не са проектирани да работят с повече от един бутон?



Тема Re: ?!?!нови [re: бoc]  
Автор shamanМодератор (Мислещ различно)
Публикувано01.03.04 08:53



Бос !
Тук си в голяма грешка !
Всички програми в MacOSX имат вградена поддръжка на 3 бутона и врътка !

Просто слагаш съсела и работиш ! В интерес на истината аз си работя с оригиналната. Втори бутон не ми липсва.. само врътката от време на време, но не е фатално....

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire


Тема Re: ?!?!нови [re: бoc]  
АвторMacBest (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 09:22



Пичове писисари, това винаги е било голямата ви грешка - много пъти се говори за Маците, ей така на принципа : "Я, дайте да ги оплюем, щот'са различни". Или пък сравнявате по цени Маци с асемблирани Пц-та... И т.н.
Бос, ни най-малко не искам да предизвикам отново джихад, но това с мишката е типичен пример.



Тема Re: ?!?!нови [re: MacBest]  
Автор бoc (в двата смисъла)
Публикувано01.03.04 19:14



това е интересно, а десния клавиш например стандартизирано ли е какво прави, или всяко приложение си има собствено мнение?



Тема за десния бутон...нови [re: бoc]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 22:34



контексното меню за всяко приложение си е различно - като при вас. с оригиналната мишка то се извиква с 'ctrl+click'. ако сложиш многобутонна - десния се асоциира с тази комбинация. а за клавиатурата..ммм.... виждал съм само две или три, които и съперничат по удобство на работа
е, ако си виждал тази, без PgUp, PgDown и малките срелки - не е удобна само първия ден, но въпрос на вкус де




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.