Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Васил Иванов-Лучано
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТАнови  
Автор Sulla (dictator)
Публикувано29.09.03 17:00



Това е тема, по-важна, отколкото изглежда на мнозина. Няма да кажа все още мнението си по нея, защото искам първо да науча мнението на г-н Васил Иванов. Признавам, че сегашното ръководство на общината според мен не успя да стигне до задоволително решение и с това ме настрои критично към себе си, макар че с г-н Софиянски се познаваме лично и сме постигали съгласие по доста разнородни теми.



Тема Re: БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТАнови [re: Sulla]  
Авторjoli (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 13:35



Не мога да си обясня защо всеки кандидат за кмет гледа да трупа актив на тази тема.
Не животните пречат на София:не те дават разрешения да се строи по паркове и градини на общински терени, на които е абсолютно недопустимо да има нещо по-различно от трева или площадка и не кучетата вземат % от даването на право на строеж на подобни места;не животните пречат да се паркира в центъра и никой да не взема мерки за разрешаването на този проблем;не кучетата позволяват на наркодилърите да зарибяват децата ни около училищата и градинките;не кучетата..... и т.н.По тази тема може да се говори с часове.
Но благодарение на кучетата съм сигурна ,че се постигна едно нещо :много хора спечелиха доста пари от средствата, отпуснати за "борбата" с кучетата;много хора, които няма в каква полезна посока да съсредоточат усилията си-може би поради липса на умствени възможности, но по-скоро поради озлобление, искат да убиват.Това са лесни пари
Аз имам един принци, които е многократно доказан на практика:който не обича животните, той не обича и хората и следователно отношението му към кучетата /респ. животнит/е израз на това,което става вътре в него.
та въпросът ми е: що за кмет е този , на който хуманизмът е чужд?!



Тема Re: БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТАнови [re: joli]  
Автор Nabucco (Nebuchadnezzar)
Публикувано30.09.03 14:30



Именно! Аз имам куче, което е вече на 11 години и написаните от теб думи съм ги казвал поне 100 пъти на идиоти по парковете и градинките. А по отношение на бездобните кучета, съгласен съм чу въпросът е важен, защото в него се оглеждаме ние. Въпросът за бездомните животни (а и за животните въобще) е сериозин изпит за нашата лоялност и великодушие. В крайна сметка отношението към животните поставя на проверка това доколко всеки от нас е способен да изпитва обич и състварадие - ценности, които, ако ни се откажат на нас, пищим до небесата!

[got mi e]


Тема Re: БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТАнови [re: Sulla]  
Автор vasil_ivanov_luciano (кандидат-кмет)
Публикувано30.09.03 15:41



Темата за кучетата е страшно важна и с това не мога да не съм съгласен. Но не мога да не се съглася напълно и с Joli. Не са ни кучетата виновни за многото проблеми, които няма да се оправят, дори да направим наведнъж публична екзекуция на всички бездомни песове. Бездомните кучета тормозят и застрашават страшно много хора, но много са и онези, които ще нараним, ако решим да се оправяме с проблема като размахаме сопите. Събирам информация как са се справили с това в други големи градове. Няма нужда ние да откриваме топлата вода.



Тема ОПИТ ОТ СОФИЯнови [re: vasil_ivanov_luciano]  
Автор Nabucco (Nebuchadnezzar)
Публикувано30.09.03 15:51



А ще ви бъде ли полезен опита не на някой голям град, а на един квартал в центъра на София? Тук хората с голямя любов гледат вече наколко поколения бездомни кучета, които живеят в двора на кооперацията. Трогателни са обичта и вниманието, с които ги хранят и лекуват. Когато имаше някаква поредна кампания с кучкари, хората търсиха кучетата по кучкарниците, аткупваха ги и ги връщаха. Всичко това става пред очите на децата и с тяхното октивно участие. Не, няма организирани тимуровски акции. Просто всеки човек показва, че цени живота и знае как да го поддържа. Аз мисля, че когато пораснат, децата от този квъртал ще бъдат надеждни стълбове на обществото със своя морал и ангажираност. Хубавото е, че този квартал не е единствен. Тази история може да се разкаже за хиляди квартали в София.

[got mi e]


Тема Публична екзекуция?нови [re: vasil_ivanov_luciano]  
Автор Sulla (dictator)
Публикувано30.09.03 19:56



Не намирате ли, че изразът "да направим наведнъж публична екзекуция на всички бездомни песове" е прекалено експресивен?

LVCIVS CORNELIVS SULLA FELIX


Тема Да! Публична екзекуция!!!!нови [re: Sulla]  
АвторЖecтok (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 22:12



Аман от обидчиви природолюбители! Човек като има нужда да се грижи за нещо си намира домашен любимец или мъж.
Ако имаш дете - представи си го обградено на улицата от глутница песове. Дори да не го нахапят, ще му остане уплахата за цял живот.



Тема Точно таканови [re: vasil_ivanov_luciano]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 01:28



Няма нужда да се открива топлата вода. Мога да ви кажа как се решава този проблем тук в Америка (по-точно в Калифорния). Има специална служба "Animal Control" която обикаля с микробуси из града. Ако видят животно на улицата го ловят с мрежи и го откарват в техния "приют". Хората ходят в тези приюти да си търсят домашни любимци, и ако си харесат някое куче задължително плащат за ваксинация и регистрирането му и го вземат. Животни, които никой не е поискал до една седмица, се убиват - с отровна инжекция. Това е.

Гражданите на София плащат данъци и очакват държавата да ги защитава. Бездомни кучета просто не трябва да има. "Природозащитниците" не могат да искат от останалите граждани да оставят безпризорните кучета на воля, защото били "безопасни". Те нямат право да налагат мнението си. Бездомните кучета са опасни, освен че нападат хора, те пренасят и болести.

Още една дреболия, която няма да струва много пари на общината. Определете с табелки местата, където могат да се разхождат кучета, и там където не може - да има табелки, че е забранено. Не може всеки да разхожда кучетата си по детски площадки и т.н. На разрешените места поставете кутии с еднократни найлонови торбички, с които собствениците на кучетата да събират изпражненията на любимците си и да ги изхвърлят. Назначете и пазачи в парковете, които да следят за нарушителите. Как да се финансира всичко това? От глобите, събрани от нарушителите, разбира се.



Тема Re: Точно таканови [re: нямa знaчeниe]  
Авторchovek (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 09:17



Като живеете в Америка, какво сте се загрижили за София?!?Нима се махнахте от България заради бездомните кучета?Човек като Вас няма ни най-малко право да дава мнение относно това какво става в България, щом я е напуснал явно не държите на родината си, а от там- с какво право говорите за неща, за които нямате ни най-малка представа как са в действителност?
Живейте си там и ако искате да помогнете с нещо-върнете се тук



Тема Re: Да! Публична екзекуция!!!!нови [re: Жecтok]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 09:18



gospodine,gorko na ziveeshtite s Vas-vie ste izrod




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.