Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 26.04.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Обичам любовта  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.15 02:55



Гледам темите за любовта и виждам, че по-често се пише за болката от любов. Всичко е точно, това е реалността. Любовта създава и облагородява, но когато все пак се надцени, балонът се пука лошо.
Мисля, че любовта не носи човешко лице. Затова нас хората много ни боли от нея. Тя дори не носи животинско лице. Любовта е много повече, тя е валидна за Всемира. Затова лесно ни разрушава нас малките човечета.
Може би затова е казано - любовта е важна, но Бог е по-важен. И нашите надежда и вяра трябва да са свързани с Бог, а не с любовта. Това наистина е част от решението на проблема. И е просто една реалност, която хората често забравят или не знаят.




Тема Re: Обичам любовтанови [re: Luchezara]  
Автор Eritea ()
Публикувано25.01.15 03:03



Любовта се живее. Не можеш да я надцениш, не можеш да я подцениш. Не може да те нарани. Не може да те разруши. Напротив... напротив. Живейте я тая любов малко, стига сте я мислили.





Тема Re: Обичам любовтанови [re: Eritea]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.15 03:12



Защо мислиш, че не я живеем, а само я мислим? Любовта, ако само я мислиш, не може да те разруши. Но ако скочиш с двата крака, често отвява така, че не можеш да познаеш живота си.
Явно на теб ти липсва практика, Но има време.

Все пак може и да имаш късмет. Тогава ще имаш по-малко познание, но пък повече щастие.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.15 03:39



Току що осъзнах, защо са ни изгонили от Рая заради Дървото на познанието.
Познание или щастие - наистина и двете не могат да вървят заедно ... Странно.




Тема Re: Обичам любовтанови [re: Luchezara]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.01.15 13:20



Много хубава тема! Поздравления!

Много мога да пиша, но малко съм научила.



Тема Re: Обичам любовтанови [re: coffeemate]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.15 18:04



Написах я, за да има живот в клуба.

Ти кое би избрала - познание или щастие (ако условието е да имаш само едно от двете) ?




Тема Re: Обичам любовтанови [re: Luchezara]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.01.15 18:06



познание. аз обичам трудностите. да речем, че съм вол, а не птичка



Тема Re: Обичам любовтанови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.01.15 19:54



Всичко е съвсем индивидуално. Едни като феникс се издигат от "пепелищата" - по-силни, по-светли, с отворени сърца. Други издигат високи крепостни стени около себе си, защото не могат да съберат разбитото си сърце и изживеят Ренесанс. И така...



Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.15 20:38



Зависи какво е останало в пепелището.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.01.15 20:45



Пътят към Бог, т.е. семенцата на любовта, която първо научава човек да обича себе си - да открие Бога в себе си, а после и в друг. Но не при всички се получава, разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.