Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 17.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.09.13 15:23



Ок. Виждам, че или не разбираш какво съм написала, или просто така ти е по-удобно.



Не само зависи как ще го кажеш, но зависи и какво ще кажеш.

Но ако заявиш на някой, че е безпаричен проблем(в момента), винаги имай едно наум, че след година - две, десет, на този "проблем" може да се наложи да му танцуваш кючек с часове, за да ти подхвърли десет, двайсет, или сто лева, които са ти се виждали малко преди време.
Говоря по принцип, нищо, че пиша във второ лице. Виж само каква хубава поука излезе от цялото наливане от пусто в празно, и от празно в пусто.

ПП. Изтрих една буквичка. Ако има други грешки, сори.

Редактирано от Vitalite на 26.09.13 15:30.



Тема Re: И после кажете...нови [re: Vitalite]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано26.09.13 15:40



Знаеш ли, много ми е интересно като започнеш да ми пишеш с този наставнически и поучителен тон, все едно аз съм някакво детенце...което трябва да научиш на нещо...


С две неща не съм съгласна...Първото е, че трябва да правя каквото и да е, ако самата аз не го искам..не, не трябва..винаги имаш избор, ако уважаваш себе си обаче, а не си роб на суетата и алчността...
И второто е, че Не-то трябва да е достатъчно твърдо, за да прекратиш всякакви илюзии относно понататъшно развитие на нещата. За мен е в пъти по-гадно някой да ми се "лигави" и шикалкави отколкото да седне и ясно да ми каже нещата в очите, не с грубост, но не и с лигавщини, тогава ще си помисля, че се подиграва...
Та за това ти казвам...хората сме различни...и опознаването е в основата на комуникацията, правилната и разбираемата...



Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано26.09.13 15:40



особено ако му е сестра.



Гледната точка зависи от това, кой колко близък приема един от участниците в случката и кой какви страхове прикрива.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.09.13 15:41



Тц, тц, просто си трябва възпитание - това не е само умението да говориш учтиво, а цялостен мироглед и отношение към хората, и девойките няма да изпадат в подобни ситуации.

А ние няма да си губим времето в надприказване, кой е по - човечен. А между мъжете и жените ще има едни здрави и хубави отношения, а не тема след тема мъжете са такива, жените онакива.



Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.09.13 15:44



Твоята емоционална реакция на написаното от мен не е заради тона ми, а заради начина по който ти вътрешно приемаш ситуацията, която толкова те е възмутила.



Хубав ден.



Тема Re: И после кажете...нови [re: Vitalite]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано26.09.13 15:51



Разсмя ме......


Хубав ден и на теб!



Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано26.09.13 16:31



такава жена няма как да ми е дъщеря, така че това е една от най-абсурдните теории, които вие с рошава допуснахте (надявам се, че щом давам себе си за пример, това няма да се използва отново за някакви "изводчета"). а вие двете сте по-пристрастни от всички до тук, по мое скромно мнение. осъдихте на 100% пича и изкарахте горкинчето девойче жертва, не само на ситуацията, но и на всички мъже, както стана ясно. а сигурно сте и прави.

на чужд гръб - и 100 тояги са малко. според мен това е вторият много важен извод, както от историята, така и от дискусията до тука. както беше подметнато и типичното женско (в лигавия смисъл на думата) - ако мъжът не държи на всякакъв бой, то той е скопен и педераст.



а, защо няма да имам такава дъщеря, ако някой ден имам дъщеря разбира се (дано ), защото ако аз я възпитавам, ще я възпитавам от малка да е човек, а не човекоподобното, което е описано горе в историята. лесно е, всъщност.

прекалено много елементарни и доказани в живота като несъстоятелни клишета изсипахте тук единствените поддръжнички на тезата, че мъжът е вечния враг на жената, която е жертва от малка.

----

I only had a Corona
Five cent deposit

Редактирано от yetti на 26.09.13 16:32.



Тема Re: И после кажете...нови [re: yetti]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано26.09.13 16:44



А ти усещаш ли се, че говориш от мое име, без да съм ти дала това право?...


Споменах няколко пъти...обобщението в началото, просто беше под емоция...а не наистина, защото дори един, единствен мъж да ми харесва, аз нямам правото да го сложа в множеството, а това значи, че не мога и да обобщавам..т.е. не е правилно...Пак ли трябва да се оправдавам....
А когато имаш дъщеря /пожелавам ти го от сърце/ и когато влезе в пуберитета, тогава ще говорим...та, така че моят съвет е, просто тогава да обсъдим нещата...
И последна молба....аз съм Лили, коментирай и обсъждай моите думи, а ако имаш въпроси или забележки към Рошла, обърни се към нея...



Тема Re: И после кажете...нови [re: Лили М]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано26.09.13 16:49



мързи ме да ви пиша поотделно, особено като застъпвате една и съща или поне много подобни тези.

защо? жените в пубертета стават меркантилни к..ви масово ли? а и както виждам тази от историята горе си е останала такава в годините, значи не е само до пубертета...

----

I only had a Corona
Five cent deposit

Редактирано от yetti на 26.09.13 16:49.



Тема Re: И после кажете...нови [re: roshava]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано26.09.13 16:57



така де - на чужд гръб и 100 тояги са малко.

викаш, младежа на 16, по закон още хлапе, трябва да е психически по-издръжлив от дърта парясница на 30, да кажем? че и от млада е парясница.

сори за прекалено крайния ми и осъждащ поведението и коментар.

но жената в крайна сметка е намерила точно това, което търси и точно по начина, по който го търси. животът има лошо чуство за хумор.

----

I only had a Corona
Five cent deposit



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.