Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 19.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Любов и  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано29.08.13 23:11



алкохол...съвместими ли са?
Може ли като е трезвен да се кълне в любов, като се напие да налага психически тормоз, да се заяжда, да ревнува и да заплашва?
Е, не я разбирам тази любов, не разбирам и хората, които я търпят....
Тъжно е...



Тема Re: Любов и [re: Лили М]  
Автор LILKA_SM (ентусиаст)
Публикувано30.08.13 00:12



Не, не са съвместими. Това не е любов. Изпитах го на свой гръб и не ми хареса. Не приемам такава любов. Ефектът е - отчуждение.



Тема Re: Любов и [re: LILKA_SM]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано30.08.13 00:52



Най-лошото е, че отчаяно искам да помогна, но съм безсилна, а най-мразя да се чувствам така. На колене съм пред една гадна течност, която превръща мой роднина в звяр като се напие и май само аз успявам поне за сега по някакъв начин да го усмиря...Днес едва успях да взема ножа от ръцете му...а пък той хич не е малък...
А обича жена си и децата си обича...ама докога ли ще го търпят...и трябва ли?
Любов и алкохол...кое ли ще надделее...защото и аз смятам, че са несъвместими, но много се страхувам да не е второто...



Тема Re: Любов и [re: Лили М]  
Автор LILKA_SM (ентусиаст)
Публикувано30.08.13 08:02



Ако ги обича и държи на тях, ще трябва да се промени. Ако можеш да му въздействаш по някакъв начин поговори с него като е трезвен. Дай му да разбере, че като продължава така ще ги загуби, защото те няма да издържат дълго и ще го напуснат. Пък и кой ще му повярва, че ги обича като ги подлага на психически и физически тормоз? Това не е любов, това е ад. Дано да се вразуми и да запази семейството си.



Тема Re: Любов и [re: LILKA_SM]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано30.08.13 14:46



Опитала съм всичко, не става или става, но до следващия път...
Не можеш насила да дадеш на човек нещо, което той не иска да приеме..за това казах и че съм безсилна...и обикновено в такива ситуации се отдръпвам.
Но ми е тъжно, защото той е моето по-голямо братче, макар и не в истинския смисъл на думата, но го чувствам така и много го обичам...но просто нямам друг избор. Явно просто самият той трябва да вземе нещата в свои ръце и да реши какво иска...дано само избере щастието и любовта, а не алкохола...



Тема Re: Любов и [re: LILKA_SM]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано31.08.13 11:20



Тези работи в зависимостите изобщо не вървят. Ако човекът е готов, да, но той там и без "ако" ще го направи в някакъв момент. Ако не е, не депресирайте само хората сравнявайки човешки отношения със зависимост, защото са несравними, независими едно от друго и докато едното е емоция, другото е нужда (в случая с алкохола, животозависеща нужда в един момент).



Тема Re: Любов и [re: acroo]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано31.08.13 12:55



А ти къде по-точно прочете, че става въпрос за алкохолик? Или за някаква зависимост от алкохола?
Написала съм, не, алкохолизъм и любов, а алкохол и любов...
Говоря за мъж на 43 години, със семейство и многооо лошо пиянство. Той може да не пие и с месеци, но напие ли се и става ужас..за това говоря и за избора, защото просто го има...не пие и всичко е ок...
Извинявай, но няма оправдание за това, да се напиеш и да пребиеш жена си, а на другия ден да си от тревата по-нисък и да хленчиш като кученце, че видиш ли, не си искал и алкохола е виновен....жалка картинка...
Знам, че мъжете са по-силни физически, но винаги ми е било чудно защо са толкова слаби психически, защо са толкова слабохарактерни и позволяват, да падат толкова ниско....обобщавам и то неправилно, но то е просто защото визирам в момента няколко човека, които познавам...
Единствения копромис, който не мога да направя това е с алкохола и познай защо, защото мъж с лошо пиянство, няма как да си оправи пиянството, а шанса да спре да пие въобще, клони към 0...и каква любов може да има тук?



Тема Re: Любов и [re: Лили М]  
Автор FilerO99 (Evil Light)
Публикувано31.08.13 13:07



В момента любов мога да изпитвам само ако съм пиян, изтрезнея ли става лошо ...



Тема Re: Любов и [re: FilerO99]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано31.08.13 13:18



Е, там е работата, че аз не знам, ако се напия дали мога да обичам и дали това чувство ще се засили или ще се превърна в дребна заядливка...


Ама да ти кажа не искам и да пробвам, предпочитам си ясното съзнание...



Тема Re: Любов и [re: Лили М]  
Автор FilerO99 (Evil Light)
Публикувано31.08.13 13:30



Обратно на нормалните и обикновените хора на мен съзнанието ми се прояснява от определени комбинации от алкохол. Пия от май месец 2006та година и забелязах през последните години че когато съм пиян определено съм способен на положителни чувства, но изтрезнея ли не мога да гледам жени около мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.