Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 07.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Хората били 3 вида  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 15:45



Избирай си. Хората са три вида. За обич, за ебане и за война най-хубаво е когато намериш единствен човек, който става и за обич и за ебане и за война. Най-често и най-лесно можеш да намериш човек за ебане. Ама това не е точно човек. Най-трудно е да намериш за обич. Най-приятно е когато си обграден от хора, които стават за война.

сп. Егоист, Декември 2005



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 15:55



...тц, има и 4-та категория, тези, които за нищо не стават...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 16:00



значи има и 5-та .... тези дето стават поне за чеп за зеле.



да измислим още, а?



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 16:14



Нямаш проблем, ама сега главата ми е заета с друго и малко трудно мисля в тази насока...но ще опитам де...


Та...6-тата са такива, които не се знае стават ли за нещо или не...щото не можеш ги разбра.......един вид са "Парижките потайност"...пък ти решаваш дали искаш изненади или не.......и на каква "потайност" можеш да налетиш....

Редактирано от Лили М на 19.08.13 19:01.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 16:35



С такива по-далеч, че могат да се окажат някоя "Кутия на Пандора". Освен ако не си любител на екстремни преживявания.



7. Скрити лимонки, които на думи могат всичко, а като се стигне до дела и се оказват изстискан лимон.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 18:50



...Ама чакай сега, ние за мъже или за жени говорим......щото нещо се обърках....
"Скритите лимонки" са предимно жените...аз до сега на "скрити лимонковци" май не съм попадала.......а и да съм попадала, не съм ги отразила...
Другата категория хора /без да ги разбеляме в случая/ са тези, които ти влизат под кожата..настаняват се там и те манипулират или ти носят щастие...
Ето този в момента ми е влезнал по кожата...и да ме питаш защо, не мога да ти отговоря....просто ми носи невероятно удоволствие да го слушам...




Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 21:34



Ти пък много задълбава ... откъде да знам дали са жени или мъже.

Смуча си от пръстите разни определения дето съм чула някъде, някога и така. Важното е видове да има, разнообразие.

Мдааа да преминем в положителната насока ... такива които заразяват с усмивка и придават настроение, което те кара да се чувстваш в безопасност.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 22:43



Ехееее, ти нещо май се отнесе....

.....
Ако намериш такъв, дръж го за експонат, пък аз ще дойда да го разгледам........уникатите трбва да се ценят...
Нещо ми е сънливо и заядливо...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 22:45



че кво му е лесното да си намериш човек за ебане?

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 22:47



Я, Назгул????

...Ти жив ли си бре, затри се...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 22:50



най-лесно от трите.



в последно време, осъзнавам че наистина не ви е лесно на вас мъжете. Направо се радвам, че не съм мъж.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 22:51



подложен съм на модераторски произвол

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 22:52



че на нас кога ни е било лесно?

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:02



А мен ще ме заболи главата от толкова мислене. Няма ли мъже дето да мислят вместо нас, а ние само да им се радваме?





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:04



ми то е така ... само защото не се оплаквате, излиза, че ви е лесно. А всъщност ...





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 23:07



И ти страдаш ли?


Я, стига....
Та как минава твоята блуйна младост, човече????



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 23:15



А де...

...явно няма...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано19.08.13 23:17



Тежка е съдбата на изгнаниците.



\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 23:20



Още по-тежко е на пичките от "споделено", които въздишат по завидната ми интелигентност, неповторимото ми чувство за хумор и не на последно място по дебелият ми портфейл.

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 23:23



ми кво да ти кажа, взех си некъв апартамент, но после осъзнах, че гарсониерата ми под наем ще ми липсва и не знам кво да правя.

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:26



Ти за това се пускаш на "пичките" от Любов, за да ги е яд.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:27



ми не съм сагласла ... вече двама има.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 23:28



Споко, ще свикнеш и в новия апартамент....въпрос на време е...


А на морето беше ли...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 23:32



добре, че сложи кавички

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:32



Да бе, то ще стане като в онзи виц, дето един отишъл в рая ... красиво, пусто, по цял ден се мотка и не знае какво да прави ... умира от скука. Един ден намерил дупка в земята и погледнал ... долу една голяма трапеза ... ядене, пиене, много народ който се весели. Отива ядосан при един ангел и го пита ... Какво е това място долу? ... Ада! ... Е добре де, защо те ядат, пият и се веселят, а аз дето цял живот все праведен живот, скучая и няма такива трапези? .... Че кой ще прави всичко това за един човек?





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:34



т.е. си съгласен с комплимента?!





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 23:38



Двама ли?....ентусиастка...

аз защо и един не виждам...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано19.08.13 23:39



Така е, аз съм като ангел сред демони, диамант сред въглища, бял кон сред черни коне, доброта сред лошотия, красота сред грозотия.

vitalite:\"преди много месеци съм оценила качествата на Назгул-интелект и чувство за хумор\"


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:40



Е а изгони ги сега.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор roshava (диване)
Публикувано19.08.13 23:40



май ти е умряла циганката.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано19.08.13 23:56



Ти докато се върнеш ще ги утешат.

\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано19.08.13 23:57



А?...хич и не знам за какво ми говориш, ама ....добре..няма да гоня никой...





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано19.08.13 23:59



Лили М имаш ли някакъв друг ник?

\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee


Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Nazgulll]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано20.08.13 00:00



Ле леееееееееее...може ли снимка?


Ти какво си таквоз бре....много в едно...значи едно такова нищо...или???
Шегувам се, Назгуле, просто ме е хванала нещо смешката...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано20.08.13 00:24



Имам...





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано20.08.13 00:29



лилка_см?



\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано20.08.13 00:32



Неееееееее.....


Ама има ли значение...сега съм Лили...и толкова...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано20.08.13 01:09



Подобни са ви. ОК Предавам се, Лили.

Има ли любовни трепети?

\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано20.08.13 11:59



И правилно..

...аз съм си аз...
А, любовта е навсякъде, стига да можеш да я усетиш и видиш....



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.08.13 20:39



Крайно нужен ми е някой за обичане. По този начин ще реша и останалите два въпроса.
Този с войната - просто няма да има такава. Понеже ще "правим любов, а не война".
И другият с ебането. Ясно е защо.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: saksun]  
Автор roshava (диване)
Публикувано20.08.13 22:36



Друго си е да има опцията, "секс за сдобряване".

Та войната понякога не е толкова лоша.

А по принцип ... войната може да е и дори, да има с кой да водиш спор, защото един от пътищата за постигане до истината е точно той. А войната е най-приятна, когато опонента има нужните стойностни качества, които са нужни и за обичането.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.08.13 09:14



Нямам против спора, стига да се води с подходящия тон и уважение към чуждото мнение.
Обаче прерастването в разпра е досадно и аз гледам да изляза от такава ситуация обикновено.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: saksun]  
Автор roshava (диване)
Публикувано21.08.13 09:28



Аз така разбирам последното изречение, "Най-приятно е когато си обграден от хора, които стават за война." ... да си обграден от хора, с които можеш да обменяш различни мнения, дори и емоционално на висок тон понякога, но без това да води до разпра, а всичко да завършва със стискане на ръцете и благодарност, че опонента ти е показал силните или слабите места на мнението.


И такива хора са трудни за намиране, както и такива за обичане.

Да ти подаря една красота за Добро утро и да ти благодаря, че обменяш мнение с мен.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.08.13 09:30



Благодаря!
Хубав да е и твоят ден.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: saksun]  
Автор roshava (диване)
Публикувано21.08.13 09:32



Красив и усмихнат и на теб.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 12:54



Друго си е да има опцията, "секс за сдобряване".
-----------------------------------------

....е тази опция никога не съм я разбирала...
Сега СЛЕД сдобряване го разбирам, ама ЗА сдобряване..нещо ми бяга. Как може като си ядосан на човека и да мислиш за любов...ми по принцип самият яд си е негативна емоция, как можеш да я свържеш с позитивно изживяване...
Винаги са ми били чудни хората, които бъркат емоциите...които съзнателно нервират някой, за да го изкарат от равновесие, а после искат любов и секс щото видиш ли след това било страхотно....е как да стане?
Ама хора разни, разбирания също....
А относно войните...това е другата глупост, която съществува...Как можеш да воюваш с някой и след това да пляснете с ръце и да се прегърнете....Или войната тогава не е била истинска или лицемерието е в повече...или пък хората се увличат по стратегиите, а противника и самата война са им безинтересни....
За това и толкова бях впечатлена от детското поведение, защото бях забравила, колко истинско и чисто може да бъде всичко. Те искат всичко тук и сега, нямат търпението да отлагат и се забавляват искренно от това, което получават.......Дават и получават с отворена душа емоциите....



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 13:12



Влагаш прекалено големи крайности в понятията .... понятията могат да се изпълнят от плюс безкрайност, до минус безкрайност като емоция и това зависи изцяло от човека който ги изпълва и гледната му точка. За един военен, войната е нещо +, защото там получава удовлетворение от уменията си. За майката, чиито син е на война, емоцията е отрицателна, защото може да загуби сина си.
Няма как да гледаш на понятията като нещо + или нещо - ... те са такива за различните хора, според различните възприятия и различният начин на удовлетворение.
Както казах, война е дори един спор, където има сблъсък на мнения, но е важно във всякак война какво ще избереш да го играеш ... адмирал или войник. Ако си адмирал, то винаги войната ще ти носи удоволствие, защото твоите войници ще са мненията по дадени въпроси и "един ще падне, друг ще го смени и толкоз" си е напълно в реда на нещата, защото със замяната идва нещо ново и положително. Но ако приемеш спора лично, ти ставаш войник, подлагаш себе си и егото си на агресия и тогава, "един ще падне, друг ще го смени и толкоз" изменя смисъла си и определено няма как да носи нещо положително.
Когато спориш с любим човек, се създава голямо количество емоция. Ако и двамата в един момент осъзнаят, че се карат за пълни глупости, то тази емоция просто се оползотворява по най-приятния начин за тях ... секс. Ето ти един секс за сдобряване.
Но ако някой е приел спора като лична нападка, то той няма как да приеме, че нещата са "пълна глупост", а от там и няма как да се стигне до момента със секса.
Та за това казах, че не със всеки може да се води война и не с всеки тя стига до стискане на ръце, секс и + емоции. Но точно децата го могат това ... те никога не взимат нещата твърде на сериозно и прекалено лично, за това в следващият момент могат да си стиснат ръцете и да започнат да се смеят.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано22.08.13 13:43



Крайно време ти е, някой да ти "отмъсти" със секс

, заради това, че си го ядосала "малко" ...... Усърдността е впечатляваща и от "виновния", и от "невинния"



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 13:53



Провокираш ме, а?.....


Не говорех за истинска война, а войната в човешките отношение. Нямам идея един военен как се чувства, но ако трябва да влезна и в това ниво, само ще кажа, че войната е носител на гадни негативни емоциии, че след себе си носи само смърт и сълзи. Независимо кой е победителя, цената която е платена за нея е многоооо висока. Така е и в човешките отношения, единия от воюващите плаща скъпо.. но пък негов е избора да воюва...
Аз мога да воювам единствено, когато си пазя интереса, това в бизнеса, а другите войни не са ми интересни и не участвам....
Чакай сега..война в спора има единствено, ако искаш да наложиш мнение иначе дори и спора е излишен. Диалогът е в основата на човешките взаимоотношения и избора също...Ето например с теб не сме на едно мнение сега, но трябва ли това нещо да се превръща във война? Не, разбира се ти казваш твоята гледна точка, аз моята и така нещата приключват.
Когато спориш с любим човек, се създава голямо количество емоция
Ама аз не искам да споря с любимия човек, просто не искам, защото в спора се получават в повечето случаи негативни емоции и поне при мен, няма как да се канализират след това в секс. Винаги избягвам споровете и се оттеглям, защото няма смисъл да наранявам себе си и любимия си...с напразни изблици на негативизъм.
Уфффф стига с тези игри..моля те, получавам ортикарии от тях, ама в истинския смисъл на думата. Не, няма игри, няма и стратегии, няма и ....уф...както и да е...
А при децата изпускаш основното...при тях не играе роля пола...те са просто човеци...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: пoняkoгa]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 13:56



хахаха...е стига де..що пък да ми отмъщава...


Аз съм добричко и не създавам поводи за отмъщение...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 14:05



и много губиш





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано22.08.13 14:05



А трябва





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 14:15



Баси как ми изкривявате представата за света, вселената и микроклимата в човешките отношения....

.........................



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 14:18



Така е и в човешките отношения, единия от воюващите плаща скъпо.. но пък негов е избора да воюва..
Това ти казвах, че плащаме скъпо, само ако заложим скъпи за нас неща в даден спор. Войника плаща скъпо, защото залага живота си, адмирала се кефи на войната, защото нищо скъпо не залага, войниците за него са непозната военна единица.

война в спора има единствено, ако искаш да наложиш мнение
Ми не, самият спор е война, защото има противопоставяне на мнения ... не е нужно да налагаш каквото и да било, а само да стигнеш до най-доброто решение. Освен ако не си заложил нещо много ценно за теб и войната не стане на живот и смърт.

Ми да ... аз теб си те харесвам, точно защото ставаш за война ... дори да имаме противоположни мнения, това не ни пречи да си ги изложим, дори да се "посдърпаме", но после пак си се веселим и спора не влияе на личните ни отношения.

Ако се опиташ да погледнеш през моята гледна точка, ще видиш, че аз не влагам нищо негативно във войната, за това ми е лесно да я превърна в положителна емоция и ми харесва секса за сдобряване.

Редактирано от roshava на 22.08.13 14:19.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: пoняkoгa]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 14:19



Замисли ме....

.....



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 14:20



от нашата гледна точка ... ти си ги изкривила.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 14:31



Ами ето...ти даде отговора, а той е различие в характерите ни.

Аз не обичам да споря, защото искам да си влагам енергията и чувствата в нещо по-позитивно. За мен войната е гадно нещо, за това и не участвам, просто такъв ми е характера, обичам усмивките, музиката, шегите, приятните и красиви емоции...Повярвай, мога да бъда и много твърда, инат и много лоша, но тава само към хора, които доказано са си го заслужили.........ама те не участват в живота ми, а са само преминаващи...просто не съм ги допуснала до себе си....
Рош, животът е кратък и не си заслужава да го тъпчем допълнително с ненужни спорове, а споровете не водят до решения, напротив водят до инат и неотсъпване. Диалогът или липсата на такъв води до решенията...
Ей.......как само ме вкара в такива разговори.....
Ми разбира се, че се уважаваме...различието на мнения не води до неуважение, а просто до разширяване на кръгозора....важен е начина на комуникация...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 14:32



...браво бе...браво......сега и изкривена ме направете...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 15:10



Не е до характер, до гледна точка е ... характера тук няма нищо общо. Приела си войната като нещо негативно и за това не можеш да извлечеш от нея положителна емоция, а за мен войната няма никакъв емоционален отенък и за това мога да влагам като +, така и - емоция в него.
Общоприетият смисъл на думичките е:
Диалог е разговорът между двама или повече събеседници, а спор е разговор, в който се сблъскват различни гледни точки на разговарящите.
Въпроса е с каква наглава влизаш в тези видове разговори ... да се забавляваш, да са се налагаш, да се доказваш, да научиш нещо ново ..... т.е. пак опираме до гледната точка. За мен спора е носител на нещо ново, както ти казваш, за разширяване на мирогледа и дори за забавление, когато споря за пълни глупости. Но + или - емоция във всяка война/спор/диалог и както искаш още го наречи въпросното общуване, е именно в наличието или липсата на уважение към събеседника. ... Ако се уважаваме, всеки спор ще свърши накрая с усмивки и стискане на ръце ... ако не се уважаваме и диалога няма да донесе нужното удовлетворение. Та, според мен, емоцията идва от отношението на събеседника/противника и т.н., а не от това какво точно водим ... спор, диалог и т.н.

Та, емоцията според мен си е въпрос на отношение, а всичко останало, въпрос на гледна точка.



Но това си е моята гледна точка, която не променя твоята.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 15:12



е ти що се цепиш от колектива, а?





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано22.08.13 15:29



Та, емоцията според мен си е въпрос на отношение, а всичко останало, въпрос на гледна точка. - я пак





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: пoняkoгa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 16:10



Емоцията идва от отношението което имаме към събеседника и неговото отношение към нас. А съдържанието на диалога/спора и т.н. е въпрос на гледна точка /нашата и на събеседника.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 16:51



..........Прекалено много анализираш нещата, а при мен са по-простички....
Не обичам споровете и войните и не ги водя, а диалог не отказвам на никой.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 16:58



..мче аз винаги съм си била отцепена и някаква такава нетипична...За това и нещата при мен са доста странни и ненормални за другите, ама какво пък, не съжалявам...а пък най-трудно се изменя на себе си....
Ти наемаш ли се да ме промениш............да счупиш тройните рога........................



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 18:46



Според моят език, ти не обичаш дразгите, но спорове не отказваш поне на мен.



Исках да кажа, че не анализирам, просто те учех на моят език.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 18:52



Точно мен ли реши да сложиш при нормалните?


Ще стане като в "Граф Монте Кристо" ... от една килия/различност, в друга килия/ различност, а нормата ще си остане все така бленувана...

Въпреки че, имам моменти в реала, когато ставам толкова нормална, че всички подивяват около мен и им иде да ме набият ... и що така, не ми е ясно ... като съм лудото Ленче, що съм така, като съм нормална, що съм нормална .... е нема угодия.

Важното е купон да става и да не ти пука кой какво мисли, другото е въпрос на желание и общи цели.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 20:06



...Твоят език е изпълнен прекалено много с детайли и анализи, а моят е простичък опира се на база разум и чувства...като двете неща сменят водачеството.....и за мен принципа не важи...а всеки човек е индивидуалност.......и отношението ми към него, също е индивидуално.
Но тъй като днес ме е ударило на философстване /чито губене на време/, ще ти кажа друго. Погледни пък ти от този ъгъл...Та...напълно нормално е хората да приемат по различен начин нещата и точно това е интересно, но напълно ненормално е когато искат да наложат мнението си или да променят някой. Винаги съм давала пълна свобода и право на избор с всички които общувам, като преди това обаче ясно си казвам, какво ме нарянява, какво не понасям и какво ме дразни. Някои обаче не се съобразяват или не искат да се съобразят и аз съответно се отдръпвам и не искам да споря с тях, просто те са прекрачили съзнателно моите граници и така няма как да се разберем. Обратното също важи в пълна сила....поставени са ми условия и граници и аз се съобразявам..в момента в който ги пристъпя, това значи че не уважавам достатъчно човека...и няма как да има спор...защото става безсмислено...но аз по принцип не нарушавам граници, защото не ми е интересно да влизам с "взлом"
Та..с една дума спор и надумване..може да има само когато двама човека, се съобразяват с границите на другия и не допускат емоциите да вземат връх. Но реално ти с колко човека можеш да си го позволиш това? Колко човека биха те разбрали правилно и в спора няма да се включат нападки и обиди?
Рош, един хубав спор може да стане само тогава, когато познаваш много добре опонента си и знаеш, че той каквото и да ти каже, не влага лош умисъл, а просто си изказва мнението....а всички други спорове са просто провокации и губене и пилеене на енергия....или с една дума безсмислени....
Виж, диалога е друга бира.....



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 20:26



Ааааааааааааааааааааа, пуснах мисловния процес в отпуска...и то май годишна....






Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 22:33



Ама нали през цялото време това обяснявах ... че не всеки става за война/спор, дори такива хора се намират толкова трудно, колкото и такива за обичане. Защото в основата на спора, както и на обичането е уважението и отношението към опонента.


Това, че някой израждат войната/ спора в агресия, опит за налагане и какви ли не още гадости, не прави спора нещо гадно, а просто прави тези хора негодни за спор. Т.е. всеки вид общуване е красиво, удовлетворяващо и т.н., когато отношението на участниците към вида общуване е положително, честно и искрено, а дори и диалога, който ти толкова държиш да е по-добрия, става източник на негативни емоции, когато е изпълнен с фалш, лицемерие и манипулативна любезност.
Та, искам да кажа, че с каквато нагласа влизаш във всяко едно общуване, така ще го украсиш, за това аз предпочитам да имам положителна нагласа и не мога да приема твоята отрицателна, само защото имало и такива хора, които злоупотребяват. Такива има и в диалога.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 22:50



Аз за какво ти говоря, ти какво ми отговаряш....


Ок, отказвам се....
Позитивната нагласа, няма нищо общо в едно общуване, а това дали ще бъдеш правилно разбран, доколко човека те познава, за да влезнете в наистина качествен спор...
Ама остави....хайде да затворим темата...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.08.13 08:44



Ти ми обясняваш твоя пълнеж на думичките, аз ти обяснявам моя ... така си учим езиците на които говорим.

Защо се отказваш? Не ти ли е интересно ученето на чужд език? На мен ми е интересно да разбирам ти какво влагаш в думичките ... ние не спорим, водим образователен диалог.


Е как да няма нищо общо? Напротив, има много общо.
Ако човек е настроен негативно към другите участници в диалога/спора, той вижда в смисъла на думите им повече негативен смисъл, а от там и приема лично нещата и точно така спора се превръща в нещо изродено, защото почва да се защитава. А когато е позитивно настроен към другите участници в диалога/спора, той не вижда нищо заплашително в различното чуждо мнение, а от там и няма необходимост да се защитава. Т.е. така спора се води нормално, без да се стига до личностна борба.
Няма значение дали ще бъдеш правилно разбран, когато ти пука и имаш позитивно отношение към човека отсреща. Ако държиш да бъдеш разбран, накрая се стига до кавга, защото другия си мисли, че искаш да му наложиш мнението си. Ако другия не е готов да те разбере, всяко дообясняване почва да се приема като налагане на мнение и раздразнение.
За това е по-трудно да спориш с повече хора едновременно. Защото няма как да им синхронизираш готовността да те разберат. Така едни започват да спорят с теб водейки диалог, а други стават агресивни и се стига до личностни нападки, поради напрежението което създава дадената информация за тях.

Думите на човек, носят само 30% информация, от която бива разбрана между 10 и 20%, останалата информация черпим в реала от мимики, поглед и т.н. невербална информация, а тук си я пълним сами ... та сама си представи, ако един човек е негатично настроен към пишещия, колко процента ще изкриви информацията му /от 70, до 90%/ ... друг е въпроса, че така набутва само себе си с негативи, защото няма как да промени реалният смисъл който е вложен в думите от пишещия и няма как да му го наложи, а от там се получава раздразнение, обиди и прочие. Но ако е позитивно настроен, той дори няма да забележи, ако някой е вложил негативи в обсъждането на общи теми и ще има по-голяма готовност за възприемане на информация, дори подминавайки явни обиди.

Е ... ние вече изместихме темата, та можем да обсъдим отношението, като база на общуването.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано23.08.13 11:12



...Рош, забиваме в теми, които просто нямат смисъл, т.е. обобщаваме.
Аз пак твърдя, че познаването и опознаването е в основата на всеки диалог, спор, комуникация. Колкото повече наистина познаваш човека, толкова по-спокоен се чувстваш с него имаш и повече доверие, защото просто знаеш какво можеш да очакваш. Давам ти пример с мен....хората които ме познават са изключително спокойни, защото знаят, че съм доста последователна в отношенията си с тях, да, понякога реагирам и се цупя, но това е въпрос на темперамент, а не на нещо негативно и просто трябва да са ме настъпили наистина много за да го направя, но бързо ми минава, просто зависи колко бързо разбера с цел или без цел са го направили. За хората които не ме познават съм, сериозна, студена и надута /така поне казват/. По принцип винаги съм била в двете крайности, за мен златна среда няма......та за какво отношение да говорим, особено пък обобщено, т.е. при един и същи човек в зависимост от това което показва, отношението е различно. Аз отношение спрямо непознати нямам, към познатите е друго, а към близките хора трето и всичките тези категории ме виждат различно.
Казвам ти го това, за да разбереш, че просто обобщенията са грешни...а човек наистина се чувства най-добре, отпуснат и себе си, когато е сред хора, които познава добре, защото няма нужда да тълкува нечие поведение и намерение, спокон е и е щастлив, а това значи че тогава има и перфектния диалог, спор и комуникация....
Чувствам се несигурна към хора, които не познавам добре, за това и отношението ми към тях е такова или т.е. по-скоро реакциите...видя вчера от една думичка, какво меле стана....но не съжалявам, пак бих реагирала така и не, няма да мълча...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.08.13 14:21



Говоря за Отношението като общо понятие. Това, че ако нямаш никакво отношение и нагласа, то няма да има и диалог.

А това, че има видове отношение, за това спор няма ... но това си е вече конкретика и индивидуално виждане в зависимост от нагласата.

Когато човек има позитивна нагласа към диалога, спора и хората, той си гради на тази основа и отношението, така отношението му към другите е положително, докато самите хора по време на диалога въз основа на собственото си отношение не го променят.
Ако има отрицателна нагласа към диалога, спора, хората, той си гради на тази база и отношението към другите, докато самите хора въз основа на собственото си отношение не му го променят, но тук има и друго ... ако изобщо искат да му го променят и не го оставят с негатива.

И не, не мисля, че тук става дума за обобщения, а за основни принципи. Както се знае, че с бялото, изсветляваш, а с черното, потъмняваш цветовете. Независимо от конкретиката на другите цветове, този факти не се променя. Т.е. е основополагащ.

а човек наистина се чувства най-добре, отпуснат и себе си, когато е сред хора, които познава добре, защото няма нужда да тълкува нечие поведение и намерение, спокон е и е щастлив, а това значи че тогава има и перфектния диалог, спор и комуникация....
Според мен, човек се чувства добре там, където получава разбиране, равно или почти равно на това което е вложил като смисъл в думите си ... колкото повече се разминава разбирането със смисъла който той е вложил, толкова по-некомфортно се чувства .... но не мисля, че това неразбиране трябва да се приема лично. Причините могат да са хиляди и да не зависят изобщо от теб и това, че другия не те е опознал.
Реално, е хубаво да се опиташ да разбереш и другата страна, преди да реагираш ... грешки стават винаги, а щом няма умисъл, не виждам защо е нужно да става меле ... но все пак, това си е само мое мнение, а и не винаги самите ние сме с положителна нагласа, поради което не ни е до разбиране, а просто реагираме.

Надявам се, да разбираш, че не споря с теб, а само излагам позиция.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано24.08.13 14:44



Май много задълбахме...

, а на мен времето за губене ми изтече...
Да, знам, че не спориш, както и аз, прсто с теб сме на едно мнение, но имаме различно тълкуване на думичките, а и ти започваш от основата, а аз от детайлите...и оттам идва разминаването.
Както и да е...
Отивам на сватба с бракосъчетание в градината на ресторанта. Досега не съм била на такова нещо......



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.08.13 14:49



Аз съм била на такава. В Пловдив.
Весело изкарване!



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: saksun]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано25.08.13 01:57



Благодаря ти, Сакс...


Наистина беше страхотно, утре сигурно ще съм с мускулна треска....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.