Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 12.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.08.13 08:44



Ти ми обясняваш твоя пълнеж на думичките, аз ти обяснявам моя ... така си учим езиците на които говорим.

Защо се отказваш? Не ти ли е интересно ученето на чужд език? На мен ми е интересно да разбирам ти какво влагаш в думичките ... ние не спорим, водим образователен диалог.


Е как да няма нищо общо? Напротив, има много общо.
Ако човек е настроен негативно към другите участници в диалога/спора, той вижда в смисъла на думите им повече негативен смисъл, а от там и приема лично нещата и точно така спора се превръща в нещо изродено, защото почва да се защитава. А когато е позитивно настроен към другите участници в диалога/спора, той не вижда нищо заплашително в различното чуждо мнение, а от там и няма необходимост да се защитава. Т.е. така спора се води нормално, без да се стига до личностна борба.
Няма значение дали ще бъдеш правилно разбран, когато ти пука и имаш позитивно отношение към човека отсреща. Ако държиш да бъдеш разбран, накрая се стига до кавга, защото другия си мисли, че искаш да му наложиш мнението си. Ако другия не е готов да те разбере, всяко дообясняване почва да се приема като налагане на мнение и раздразнение.
За това е по-трудно да спориш с повече хора едновременно. Защото няма как да им синхронизираш готовността да те разберат. Така едни започват да спорят с теб водейки диалог, а други стават агресивни и се стига до личностни нападки, поради напрежението което създава дадената информация за тях.

Думите на човек, носят само 30% информация, от която бива разбрана между 10 и 20%, останалата информация черпим в реала от мимики, поглед и т.н. невербална информация, а тук си я пълним сами ... та сама си представи, ако един човек е негатично настроен към пишещия, колко процента ще изкриви информацията му /от 70, до 90%/ ... друг е въпроса, че така набутва само себе си с негативи, защото няма как да промени реалният смисъл който е вложен в думите от пишещия и няма как да му го наложи, а от там се получава раздразнение, обиди и прочие. Но ако е позитивно настроен, той дори няма да забележи, ако някой е вложил негативи в обсъждането на общи теми и ще има по-голяма готовност за възприемане на информация, дори подминавайки явни обиди.

Е ... ние вече изместихме темата, та можем да обсъдим отношението, като база на общуването.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано23.08.13 11:12



...Рош, забиваме в теми, които просто нямат смисъл, т.е. обобщаваме.
Аз пак твърдя, че познаването и опознаването е в основата на всеки диалог, спор, комуникация. Колкото повече наистина познаваш човека, толкова по-спокоен се чувстваш с него имаш и повече доверие, защото просто знаеш какво можеш да очакваш. Давам ти пример с мен....хората които ме познават са изключително спокойни, защото знаят, че съм доста последователна в отношенията си с тях, да, понякога реагирам и се цупя, но това е въпрос на темперамент, а не на нещо негативно и просто трябва да са ме настъпили наистина много за да го направя, но бързо ми минава, просто зависи колко бързо разбера с цел или без цел са го направили. За хората които не ме познават съм, сериозна, студена и надута /така поне казват/. По принцип винаги съм била в двете крайности, за мен златна среда няма......та за какво отношение да говорим, особено пък обобщено, т.е. при един и същи човек в зависимост от това което показва, отношението е различно. Аз отношение спрямо непознати нямам, към познатите е друго, а към близките хора трето и всичките тези категории ме виждат различно.
Казвам ти го това, за да разбереш, че просто обобщенията са грешни...а човек наистина се чувства най-добре, отпуснат и себе си, когато е сред хора, които познава добре, защото няма нужда да тълкува нечие поведение и намерение, спокон е и е щастлив, а това значи че тогава има и перфектния диалог, спор и комуникация....
Чувствам се несигурна към хора, които не познавам добре, за това и отношението ми към тях е такова или т.е. по-скоро реакциите...видя вчера от една думичка, какво меле стана....но не съжалявам, пак бих реагирала така и не, няма да мълча...



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано23.08.13 14:21



Говоря за Отношението като общо понятие. Това, че ако нямаш никакво отношение и нагласа, то няма да има и диалог.

А това, че има видове отношение, за това спор няма ... но това си е вече конкретика и индивидуално виждане в зависимост от нагласата.

Когато човек има позитивна нагласа към диалога, спора и хората, той си гради на тази основа и отношението, така отношението му към другите е положително, докато самите хора по време на диалога въз основа на собственото си отношение не го променят.
Ако има отрицателна нагласа към диалога, спора, хората, той си гради на тази база и отношението към другите, докато самите хора въз основа на собственото си отношение не му го променят, но тук има и друго ... ако изобщо искат да му го променят и не го оставят с негатива.

И не, не мисля, че тук става дума за обобщения, а за основни принципи. Както се знае, че с бялото, изсветляваш, а с черното, потъмняваш цветовете. Независимо от конкретиката на другите цветове, този факти не се променя. Т.е. е основополагащ.

а човек наистина се чувства най-добре, отпуснат и себе си, когато е сред хора, които познава добре, защото няма нужда да тълкува нечие поведение и намерение, спокон е и е щастлив, а това значи че тогава има и перфектния диалог, спор и комуникация....
Според мен, човек се чувства добре там, където получава разбиране, равно или почти равно на това което е вложил като смисъл в думите си ... колкото повече се разминава разбирането със смисъла който той е вложил, толкова по-некомфортно се чувства .... но не мисля, че това неразбиране трябва да се приема лично. Причините могат да са хиляди и да не зависят изобщо от теб и това, че другия не те е опознал.
Реално, е хубаво да се опиташ да разбереш и другата страна, преди да реагираш ... грешки стават винаги, а щом няма умисъл, не виждам защо е нужно да става меле ... но все пак, това си е само мое мнение, а и не винаги самите ние сме с положителна нагласа, поради което не ни е до разбиране, а просто реагираме.

Надявам се, да разбираш, че не споря с теб, а само излагам позиция.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано24.08.13 14:44



Май много задълбахме...

, а на мен времето за губене ми изтече...
Да, знам, че не спориш, както и аз, прсто с теб сме на едно мнение, но имаме различно тълкуване на думичките, а и ти започваш от основата, а аз от детайлите...и оттам идва разминаването.
Както и да е...
Отивам на сватба с бракосъчетание в градината на ресторанта. Досега не съм била на такова нещо......



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.08.13 14:49



Аз съм била на такава. В Пловдив.
Весело изкарване!



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Хората били 3 виданови [re: saksun]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано25.08.13 01:57



Благодаря ти, Сакс...


Наистина беше страхотно, утре сигурно ще съм с мускулна треска....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.