Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 12.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор пoняkoгa (свестна)
Публикувано22.08.13 15:29



Та, емоцията според мен си е въпрос на отношение, а всичко останало, въпрос на гледна точка. - я пак





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: пoняkoгa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 16:10



Емоцията идва от отношението което имаме към събеседника и неговото отношение към нас. А съдържанието на диалога/спора и т.н. е въпрос на гледна точка /нашата и на събеседника.





Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 16:51



..........Прекалено много анализираш нещата, а при мен са по-простички....
Не обичам споровете и войните и не ги водя, а диалог не отказвам на никой.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 16:58



..мче аз винаги съм си била отцепена и някаква такава нетипична...За това и нещата при мен са доста странни и ненормални за другите, ама какво пък, не съжалявам...а пък най-трудно се изменя на себе си....
Ти наемаш ли се да ме промениш............да счупиш тройните рога........................



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 18:46



Според моят език, ти не обичаш дразгите, но спорове не отказваш поне на мен.



Исках да кажа, че не анализирам, просто те учех на моят език.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 18:52



Точно мен ли реши да сложиш при нормалните?


Ще стане като в "Граф Монте Кристо" ... от една килия/различност, в друга килия/ различност, а нормата ще си остане все така бленувана...

Въпреки че, имам моменти в реала, когато ставам толкова нормална, че всички подивяват около мен и им иде да ме набият ... и що така, не ми е ясно ... като съм лудото Ленче, що съм така, като съм нормална, що съм нормална .... е нема угодия.

Важното е купон да става и да не ти пука кой какво мисли, другото е въпрос на желание и общи цели.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 20:06



...Твоят език е изпълнен прекалено много с детайли и анализи, а моят е простичък опира се на база разум и чувства...като двете неща сменят водачеството.....и за мен принципа не важи...а всеки човек е индивидуалност.......и отношението ми към него, също е индивидуално.
Но тъй като днес ме е ударило на философстване /чито губене на време/, ще ти кажа друго. Погледни пък ти от този ъгъл...Та...напълно нормално е хората да приемат по различен начин нещата и точно това е интересно, но напълно ненормално е когато искат да наложат мнението си или да променят някой. Винаги съм давала пълна свобода и право на избор с всички които общувам, като преди това обаче ясно си казвам, какво ме нарянява, какво не понасям и какво ме дразни. Някои обаче не се съобразяват или не искат да се съобразят и аз съответно се отдръпвам и не искам да споря с тях, просто те са прекрачили съзнателно моите граници и така няма как да се разберем. Обратното също важи в пълна сила....поставени са ми условия и граници и аз се съобразявам..в момента в който ги пристъпя, това значи че не уважавам достатъчно човека...и няма как да има спор...защото става безсмислено...но аз по принцип не нарушавам граници, защото не ми е интересно да влизам с "взлом"
Та..с една дума спор и надумване..може да има само когато двама човека, се съобразяват с границите на другия и не допускат емоциите да вземат връх. Но реално ти с колко човека можеш да си го позволиш това? Колко човека биха те разбрали правилно и в спора няма да се включат нападки и обиди?
Рош, един хубав спор може да стане само тогава, когато познаваш много добре опонента си и знаеш, че той каквото и да ти каже, не влага лош умисъл, а просто си изказва мнението....а всички други спорове са просто провокации и губене и пилеене на енергия....или с една дума безсмислени....
Виж, диалога е друга бира.....



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 20:26



Ааааааааааааааааааааа, пуснах мисловния процес в отпуска...и то май годишна....






Тема Re: Хората били 3 виданови [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано22.08.13 22:33



Ама нали през цялото време това обяснявах ... че не всеки става за война/спор, дори такива хора се намират толкова трудно, колкото и такива за обичане. Защото в основата на спора, както и на обичането е уважението и отношението към опонента.


Това, че някой израждат войната/ спора в агресия, опит за налагане и какви ли не още гадости, не прави спора нещо гадно, а просто прави тези хора негодни за спор. Т.е. всеки вид общуване е красиво, удовлетворяващо и т.н., когато отношението на участниците към вида общуване е положително, честно и искрено, а дори и диалога, който ти толкова държиш да е по-добрия, става източник на негативни емоции, когато е изпълнен с фалш, лицемерие и манипулативна любезност.
Та, искам да кажа, че с каквато нагласа влизаш във всяко едно общуване, така ще го украсиш, за това аз предпочитам да имам положителна нагласа и не мога да приема твоята отрицателна, само защото имало и такива хора, които злоупотребяват. Такива има и в диалога.



Тема Re: Хората били 3 виданови [re: roshava]  
Автор Лили М (непозната)
Публикувано22.08.13 22:50



Аз за какво ти говоря, ти какво ми отговаряш....


Ок, отказвам се....
Позитивната нагласа, няма нищо общо в едно общуване, а това дали ще бъдеш правилно разбран, доколко човека те познава, за да влезнете в наистина качествен спор...
Ама остави....хайде да затворим темата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.