Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 25.06.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За момента....  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано15.06.12 08:43



В който чуеш обръщение към теб което е по скоро официално,отколкото любовно както предполага замисъла на връзката Ви!
В който докосванията и израза на отсрещната страна са недостатъчни за да се чустваш на гребена на вълната.
В който ставаш една от многото,но не единствената.
В който всички лампички за емоции и чувства светят в сигнално червено!
Е в този момент трябва ли да си тръгнеш или да пренебрегнеш тези усещания в името на това ,че можеш да "промениш" или да обясниш?
Главния въпрос е има ли нужда от разясняване ,понадлежат ли тези неща на обяснение и корекция или е само обременяване на отсрещната страна да се държи по определен за теб начин.И ако отсрещната страна има желание за промяна,до време.... ли ще е това.бреме ли ще е това.

Знам,че темата е антилюбовна,но имам спешна нужда от чувстващите души тук



Във всяка десятка има нула

Тема Re: За момента.... [re: valenty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.12 09:11



Всичко е до време.
Но аз съм за обясненията, които ще помогнат за правилно разбиране на ситуацията и какво точно иска всеки. Най - малко, за да няма излишни проекции.



Тема Re: За момента.... [re: Vitalite]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано15.06.12 12:02



Теоретично и аз съм за обясненията.
Но когато става въпрос за чувства,възприятия и емоции.
За нещата които ти идват отвътре, някак си ми се струва,че не понадлежат на промяна.Едно обяснение не е лоста който може да промени нещата,ако изобщо понадлежат на промяна.
За кои проекции говориш.Личните или на човека отсреща?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: За момента.... [re: valenty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.12 12:05



Личните.
Убедена съм, че и нещата които идват отвътре подлежат на промяна. Понякога сме заслепени и погрешно възприемаме чуждото поведение. Разбира се, само понякога.



Тема Re: За момента.... [re: Vitalite]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано15.06.12 12:30



Къде се намира границата между мнителността и свръхсензитивността според теб?
И опита и насрещните факти достатъчен мотив ли са да си тръгнеш,когато се почувстваш некомфортно.
Знам,че е строго индивидуално към всеки човек.Когато чувствам потенциал в някого съм склонна да се обяснявам и да разяснявам,но това е обикновенно в сферата на "практичните'' неща.
що се отнася до най-личното пространсрво на човека ми се струва най-малкото погрешно.

Във всяка десятка има нула



Тема Re: За момента.... [re: valenty]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано15.06.12 14:38



Всяка връзка минава през етапи. Нормално е да има отхлаждане на емоциите, известна дистанцираност и хората да отделят повече време на личното си пространство. После идва друг етап, ако не се разделят. Говоренето само може да помогне, няма да навреди.

..rude & not ginger...



Тема Re: За момента.... [re: valenty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.12 15:07



Мнителността се поражда от натрупан горчив опит, и обикновено е много подвеждаща - изгражда защитни стени и пречи на отвореното общуване.
Когато чувствам потенциал в някого съм склонна да се обяснявам и да разяснявам - това е свръхсензитивността, и е отговора в случаите, когато се чувстваш некомфортно, а защо да не навлезе и в сферата на непрактичните неща.
Но ми се струва, че ти знаеш всичко това.





Тема Re: За момента.... [re: Doctor Who]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано15.06.12 16:47



Именно:
После идва друг етап, ако не се разделят.
Нараняването на свръх егото ми,повод ли е за раздяла.Или се търсят и има възможни други варианти които да омекотят тези различия,без отсрещния човек да променя собствената си същност?
Има ли смисъл разговора когато с поведение са застрашени основни мои възприятия?
С две думи ако сваля летвата,ще продължавам ли да се обичам



Във всяка десятка има нула

Тема Re: За момента.... [re: Vitalite]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано15.06.12 16:55



Наистина не зная......за личните неща.
Къде от възпитание,къде от изработен метод за бягство.....
уморих се да бягам,сега виждам потенциал,но единственото на което мога да се осланям,че в случай на провал единствената алтернатива е самоуспокояването.
А не съм сигурна,че такава саможертва от моя страна е необходима.По света крачат толкова шарени хора.

Във всяка десятка има нула



Тема Re: За момента.... [re: valenty]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.12 19:24



Допуснеш ли мисъл за саможертва е по - добре да си тръгнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.