Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 29.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ако си Грозеннови  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано17.11.11 11:45



Сега, знам, че никой вече дори пред себе си не смее открито да говори за грозота в някого... Било то от полит-коректност (нали знаете - знанието в професията на политика е... празнословието, как все да плямпа и нищо да не казва, което между другото е обявено в Библията за един от най-големите грехове! По-голям дори от кражба и убийство... и за Умният е видно защо.), било от демагогия.

Но тук е виртуал и нека за миг навозовем нещата такива каквито са.
И тъй, как мислите е правилно:

Ако си грозен:

1. Имаш право на Любов, но само с друг Грозен. Т.е. длъжен си да харесваш неизлечимо болен от някоя противна болест, дебел, мазен... (Да, май е по-добре да не конкретизираме много, че всички изтръпваме пред голата Истина, от която така яростно ни "пазят" в 21 век

). Пък ако не можеш да си харесаш събрат по Плът, да се насилиш и да живееш по-взаимна изгода, така както с уродливото си Тялото, просто щото нямаш друг вариант. Ама пък това последното нима има общо с Любовта?! Да, щото работникът обслува ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ дадена машина за да му дава тя нещо в замяна... ама това не е Любов между машината и човекът, колкото и да прилича на това . Впрочем май точно заради това, днес технологиите все по-силно изместват междучовешките взаимоотношения?!
Е, сещам се и за операция, при която да се накара мозъкът да харесва дадена личност, независимо от всичко, но това прилича много на Пластичната Хирургия днес, която споменавам тук в точка 3. Пък и да не забравяме, че символ на черното изкуство, водещо неизменно само до трагедии е именно тази "любовна магия", която НЕ е чрез Свободен Избор, а с промяна на ума, било то с химикали, хирургия и т.н.
А колкото до бляновете да се обикне само Духовната страна... Ами не действа! Иначе на човек щеше да му стига само любовта на Родителите или към домашните любимци и т.н., а не да търси Любовна Връзка повече от всичко друго! Все пак Човек е в Тяло върху Материалната земя и е смешно да се пренебрегва всичко, а да се говори само за Дух, чиято пълна Свобода е едва след Смъртта.

2. Няма право на Любов. По-рождение. Така както някой по рождение има талант за Музикант, за Художник, а друг за друго, така Грозните просто нямат Талант за Любов. Тогава решението е с различни средства (психолози-хипнотизатори, химикали и прочие) да се адаптира към съществуване на пълно себеотрицание - просто служи на безличното общество, затрупва се с работа и чака деня на отпуската, в която за щастие най-после ще си полегне да поспи на спокойствие, без болка в гроба.
Изглежда Най-разумният избор. Но компенсира се с ядене, пиене или друга дрога, целяща сякаш инстинктивно да съкрати жалкото съществувание. Но по ирония на съдбата така трудно се стига до избавителният край.

3. Има ли изобщо трети вариант?!
- Ако Грозотата ти е непроменима? Днес най-разпространеното дипломатично извинение към грозните хора е подлото натрапване И на вина върху тях, като им се каже, че сами са си виновни, безволеви и прочие... Така Обществото се освобождава от съвестта си и си гледа кефа, обявявайки Грозния и за Злодей и надявайки се Грозния да се насочи към точка 2. по-горе. Ако ли не - дори затваря Грозния в някоя институция - затвор, лудница, лагер, дом и прочие и се отърва окончателно (никога няма да разбера, защо тоя вариант се счита за по-хуманен от куршум в тила, все пак мъченията изглеждат доста по-зловещи).
- Ако Грозният им много пари, влияние, власт. Може да се оперира, но до колко ще е успешно - само Бог знае. Пък и вече няма да е харесван Той сам по себе си, а ще харесват работата на хирурга (вероятно поради това така добре платен ). А защо да се подлага на това - с пари може да си купи и приятели, и любовници, хората в повечето време са лицемери дори тия, които се женят по-любов след години им остава само тежка взаимна поносимост. Но тук пак възниква въпросът - Абе това Любов ли е?!

Какво е вашето мнение?

Редактирано от ne_znajko на 17.11.11 11:49.



Тема Re: Ако си тъпнови [re: ne_znajko]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.11.11 12:03



WTF?!?!?!

Толкова е абсурдна темата, че изобщо не знам как реших да отговарям.


Знаеш ли аз какво прочетох от всичко това? "Аз съм грозен, но искам да ме обича някой красив, обаче усещам, че не съм много честен в тези си искания, понеже самият аз не съм способен на това." Еми да те изненадам - има хора, които са способни на повече, отколкото ти.

Иначе тия измишльотини за мозъчни операции... И това, че нито така нито иначе било истинско. То най-истинско е в анимационните филми, където всички са рисувани, нали? Ако не си способен да обичаш, не търси проблема в това, че теб не са способни да обичат. Работи върху първото, защото работата върху второто ще бъде безкрайна и неефективна, понеже не там е проблемът.

И да ти кажа, по-отблъскващо от да бъдеш грозен е да се самосъжаляваш, че си грозен. А ти си стигнал толкова далече в самосъжалението, че някакви теории си развил и КАК НЕ ТЕ Е СРАМ - вкарал си ВСИЧКИ в тях. Ти ако не можеш нещо (например да обичаш), другите може да могат............ пич.

Иначе ти предлагам един вариант - намери си сляпо момиче, а на себе си избоди очите. Ако това ще ти помогне да обичаш. (и тук идва заглавието на постинга ми и надеждите ми да не си толкова тъп, ама както се казваше - на дали...)

Колкото до машините - питай Вапцаров.




..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 17.11.11 12:08.



Тема Re: Ако си тъпнови [re: Doctor Who]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано17.11.11 12:12



Ами на мен какво ми остава, освен да ви благодаря за "лечителната" доза агресия!

Обаче,
Първо - да съм казвал, че аз съм влюбен, че искам Любов?! Може пък да съм от онези хора, които нямат и най-малка идея що е това да си влюбен и да имаш нужда от хора въобще!... Пък може и да съм щастливо женен, кой знае.
Второ, нали сте психолози (или греша), а това било "наука" (иска ви се), не може ли да разгледаме варианта научно, безпристрастно, без тъй просточовешкото ОСЪЖДАНЕ и дива лична Агресия?!

Повече Логика, Разум и по-малко емоции, моля.

P.S. А, и мисля, разбира се, че вашият отговор е - 1.-
Можехте само да го посочите и да спрете до там.

Редактирано от ne_znajko на 17.11.11 12:14.



Тема Re: Ако си Грозеннови [re: ne_znajko]  
Автор мaцинka (минаващ)
Публикувано17.11.11 12:15



хахах много готино
като спра да се смея може и да ти отговоря, но единственото важно тук
е че имаш литературен талант
експлоатирай го бе той е твоята красота



:)))

Тема Re: Ако си Грозеннови [re: Doctor Who]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано17.11.11 12:17



Сега нещо за горзната подмяна на темата, която някои са склонни все да правят.

Та... "Ако си Тъп" - вероятно няма да станеш Учен, а ще си избереш по-силова професия, нали? И никой няма да има вина за това. Но и тъпия едва ли страда за това, че се е родил с малко ум, понеже по принцип Щастието е обратнопропорционално на ума...



Тема Re: Ако си тъпнови [re: ne_znajko]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.11.11 12:20



Ами върнах ти това, което получих от теб. Да, вдигаш ми агресията. Да лицемернича, за да ти дам това, което искаш? Ами че то за мен е извратено. Цялото това обсъждане... Иначе не знам какво си казвал и какво не си, но си поставил темата в този клуб, и си се постарал доста да развиеш някакви смешни теории. Аз отговарям на това, което виждам зад тях. Баш ще си губя времето да развиваме хипотетичности. Но все пак съм ти дала една - грешна ти е изходната позиция. Какво значи грозен? Какво значи, че няма начин да обича друг и да е привлечен от него, ако и той е грозен? Това са твоите измислени аксиоми, на които ти се гради кулата от пясък. Как ще ти разсъждавам върху песъчинките като основата ти е перверзна сама по себе си.
И на всичкото отгоре съм ти дала и решение и на тая перверзия - любовта е сляпа. Ако при теб не върши работа като метафора, давай го буквално.

И ще ми казваш, че не съм ти била отговорила. А, моля те.



..rude & not ginger...


Тема Re: Ако си Грозеннови [re: ne_znajko]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.11.11 12:22



Много по-агресивен си от мен, Не_!
И то по много по-извратен начин агресивен.

Псуваш политкоректността, а всъщност разчиташ на нея.

..rude & not ginger...



Тема Re: Ако си Грозеннови [re: ne_znajko]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.11.11 12:28



Аз на мястото на тоз хипотетичен Грозен, директно хващам гората, за да достигна до дълбините на човешката си същност в уединение и отдадена на медитация. Постигна ли Нирвана, ще ли ме притеснява подобен казус?!



Скромността изразява точният баланс между крайностите.

Тема Re: Ако си Грозеннови [re: Vitalite]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано17.11.11 12:34



Това означава, че твоят отговор е:
- 2. -

Нямаш Любов, медитираш за да загубиш желанията си, т.е. себе си - вече не страдаш.

Не харесвам източните измишльотини точно щото ужасно приличат на известното: "има човек - има проблем, няма човек - няма проблем". Азиатците се самоубиват, оставяйки само телата си на служба. Какво да харесаш на тоя подход, сравнен с подхода на обикновените самоубийци (последните са все презирани, наричани слабаци и безволеви... обаче, кое е ценното у човека - много здрави магарета отат нивата, но и ужасно много учени, философи, хора на изкуството, оставили ни огромно духовно наследство са се самоубили).



Тема Re: Ако си Грозеннови [re: Doctor Who]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано17.11.11 12:38



Когато разсъждаваш, не следвай принципи с цел само за Победа (в спора), както прави войнът - идеалът на съвременния свят (войната никога никому не е докарала нещо добро). Постави себе си на мястото на противника и ИЗЖИВЕЙ ситуацията, така ще видиш по-ясно тресчицата в окото му.

И тъй, ако има двама мъже, еднакво умни, добри, духовни, забавни, заможни и т.н., и т.н., но единият е значително по-грозен от другия... С кого ще излезеш на първа среща?

P.S. Грозотата си има физически измерения - отклонения от нормата или болест, например.

P.S.S. Не бъркай любовта с милосърдието и оюе по-малко със съжалението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.