Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 19.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Виртуална любовнови  
Автор estma (минаващ)
Публикувано19.01.11 21:31



Мислите ли, че може да съществува подобно чувство? Какво ни носи виртуалното общуване? До каква степен задоволява някои липси от реалния ни живот? Възможно ли е човек до такава степен да се отнесе във виртуала, че да забрави реала? И къде е границата между тях?



Тема Re: Виртуална любовнови [re: estma]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.01.11 11:17



Любовта не съществува.



Тема Re: Виртуална любовнови [re: blood2]  
Автор day_night (lady)
Публикувано21.01.11 19:42



съществува /ама за малко

/
виртуалната - любов чиста
донякъде платонична
може да е по-силна от реалната
що пък не?



Тема Re: Виртуална любовнови [re: day_night]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.01.11 22:01



Това предложение ли е?





Тема Re: Виртуална любовнови [re: estma]  
Автор borecom (не целтЪ)
Публикувано22.01.11 21:14



Общуване да но .. любов ?!?

Личното ми /необвързващо/ мнение е, че нета е една модерна седянка, където хора срещат хора. Подчертавам .. срещат.

.. пътя към нея е всичко.


Тема Re: Виртуална любовнови [re: borecom]  
Автор estma (минаващ)
Публикувано22.01.11 22:00



Ами на времето точно на седянките са ставали заварките.... от седянката (общуването) се започва... Друг е въпроса до къде ще се стигне - " в началото беше словото..."



Тема Re: Виртуална любовнови [re: day_night]  
Автор estma (минаващ)
Публикувано22.01.11 22:13



Може би, защото е в пряка връзка с нашата фантазия. Лесно е да обичаш някого от разстояние, трудно е - когато живееш с него...



Тема Re: Виртуална любовнови [re: estma]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано23.01.11 00:06



Виртуалното общуване може да се развие в какво ли не, включително и във влюбване- виж, за да прерасне в любов, виртуалът някак трябва да премине на "дневна светлина"

.

Иначе, убедена съм в способността на виртуалното общуване да създава образи, както и съм убедена, че човек си личи и по препинателните знаци, дето се казва. Убедена съм в потенциала на виртуалното да бъде провокиращ фантазията фактор, както и в това да създава взривоопасни смеси от нереалистични очаквания. Поради което си мисля, че виртуалното влюбване, силен взаимен интерес, напиращи във виртуалното феромони или каквото и да било там, трябва да излезе на светло в някакви нормални срокове, за да не се чувства човек излъган в представите си.

Но по принцип мога да допусна и възможност едно виртуално общуване да е в такъв стадий, че на един етап да ти е почти безразлично как изглежда човека насреща- дотолкова да си обикнал есенцията му. Но това "почти" може и да се окаже непреодолима пречка...

Във виртуалната любов като платонично проявление някак не вярвам. Любовта за мен има други параметри.




Тема Re: Виртуална любовнови [re: PipilotaV.]  
Автор day_night (lady)
Публикувано23.01.11 12:05



..... любовта си е чисто душевно преживяване и не му трябва материя, за да се изпълни. Ние имаме нужда от секс, контакти - физическо общуване, защото - чисто обективно - живеем в материята си, а тялото иска да се размножава, яде, изпитва удоволствия, допир, бла...бла... и сме прагматични - да се оцелява, и сме егоисти /даже и в добрият смисъл/. Ми що пък да не си живее човек с виртуалната любов и да е силен в щастието, което тя може да даде? Зависи





Тема Re: Виртуална любовнови [re: day_night]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано23.01.11 16:16



Защото любовта не е само епистоларно вдъхновение, душевно съприкосновение и платоничност. Ако това е нейния "ин", примерно, липсва онзи "ян", който да я направи пълнокръвна. А и физическото е продължение на общуването с други средства.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.