Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 16.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема На човек е нужен друг човек, непременнонови  
Автор jumbles ()
Публикувано29.10.10 20:21





За да пие с него нагарчащо кафе от огромни чаши, може даже с домашно направени бисквити или бонбон в блестящо фолио, а после понякога на устните да остават трохички.

За да седи на парапета, отпуснал краката си в дънки и смешни кецове - и да говорите за нещо важно: например за бензиновата дъга в локвите.

За да се обади пет минути след като сте се разделили - и да попита: "Е, как си?". И страшно да се успокои, чувайки в отговор: "Всичко ми е наред".

За да разкаже за това, че на улицата ръми и въобще иде есен, а на село ябълките се развалят, защото няма кой да ги събере… язък.

За да може понякога да се държите да ръце, защото това е много важно: просто да се държите за ръце.

За да оправиш разрошената му прическа, все едно имаш правото да го правиш - и после да осъзнаеш: да, имаш това право.

За да ти се усмихва: не защото е смешно, а защото иска да ти се усмихва и от това му е хубаво.

За да те загръща понякога с одеяло: не, ти можеш и сам, разбира се, но това е нещо съвсем друго - и далеч не е толкова интересно.

За да се вълнува за теб, ако си излязъл без чадър, защото навън е облачно. И ти да се вълнуваш в отговор: и защо той не си е сложил топлия ръчно плетен пуловер, който си му подарил.

За да може, когато му е зле, и на теб също да ти е зле, но не защото ти харесва да ти е зле, а защото на него му е зле - и от това ти става кофти.

За ма може понякога да се нацупиш и да се чувстваш много обиден, а после да се помирите - и да ви стане толкова хубаво на мига…

За да се смее, гледайки как ти пъхтиш, за трети пореден път опитвайки се да си вържеш проклетата вратовръзка така, че единият й край да не е много по-дълъг от другия.

За да намери някое много красиво и нежно цвете, а после да разказва на всички, че заедно сте го намерили - и всички да разберат, че държите един на друг.

За да може дълго-дълго да спорите кой все пак ще изнесе боклука - и въобще да не го изнесете, защото той поначало не ви пречи, а сте спорили за това само защото за всичко останало сте съгласни.

За да може, ако изведнъж оплеска ястието в кухнята, весело да го излееш в тоалетната - и да отидете на ресторант, а после още и да се поразходите, докато не се стъмни, броейки будните прозорци на отсрещните къщи.

За да го гледаш с нежност, когато той прави нещо вкъщи - и много се старае, дори ако няма представа как то се върши.

За да забрави изведнъж да купи мляко, а ти дори и да не се разстроиш - защото всъщност за какво ви е това мляко?

За да тъжиш, когато отдавна не сте се виждали - от цял час, а после да се видите и всичко отново да е наред - дори минувачите да станат някак си по-красиви.

На човек е нужен друг човек, непременно. А иначе защо ни е това небе? И пеперудите, например. И листата. И капките дъжд. И снежинките…


ю

някак ми подейства като пухен пуловер дето потъваш в топлото му ...

мдааа тоя студ какво ли не прави ...



Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано29.10.10 21:04



И мен ме стопли това, което прочетох, а рисунката е много хубава също!
Но тъй като съм реалист, трябва и да споделя, че тия бонбонени истории са основата на проблема на хората, които в някакъв момент се събуждат и установяват, че са с някой, когото обичат, ама самите те не се чувстват обичани...



Wine Me & Dive Me

Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано29.10.10 22:15



Страхотно е. И рибите. И думите.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор Galeon ()
Публикувано29.10.10 22:18



много е хубаво да завиваш с одеало





Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: Summer Wine]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.10.10 22:35



че тия бонбонени истории са основата на проблема на хората, които в някакъв момент се събуждат и установяват, че нямат никой до себе си, а са прочели, че На човек е нужен друг човек, непременно.





Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.10.10 22:40



Така си е!





Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.10.10 23:03



Котак и котарана.



Вярвам, че мога да променя ДНК-то си.

Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано30.10.10 00:54







Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор RozeRed ()
Публикувано30.10.10 16:44



Когато го попиташ "Защо ме гледаш така?", да ти отговори "Защото искам да знам как правиш всяко едно нещо...... искам да те гледам как си обличаш дрехите, как си оправяш косата.... искам да наблюдавам всяко едно твое движение.... "





Тема Re: На човек е нужен друг човек, непременнонови [re: jumbles]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано30.10.10 17:55



Ку-ку, ку-ку.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.