Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 26.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.09.10 12:31



Да си дойдем на думата .... какво ме е еня мен за всички хора?/нямам амбиции да спасявам света/ Еня ме е, както и ти не веднъж си казвала, за хората от моето обкръжение. А кои са в моето обкръжение? Които учат с моята скорост, които вървят по моят път и целят същите неща, които и аз. Ако не е така, какво правим заедно? Правим си сечено, стопираме се, ползваме другият като вещ без да ни е еня за неговата индивидуалност и развитие, или за патерица, щот ни мързи?

За танца ....
Ние сме хора и като такива, не можем да знаем и можем всичко. Един знае едно, друг знае друго и танца е споделеност и взаимност, защото и двамата имат желание да научат другия и да се учат от другия. Т.е. аз те уча 3 крачки на това което аз знам, а после ти ме учиш 3 крачки на онова, което ти знаеш. Така никой не се чувства повече от другият и няма неравнопоставеност.


Ако само единият учи или само единият обучава, то значи, че един от двамата е осакатен и използван като предмет, а не като човек с индивидуалност, знания, умения и т.н., както всъщност Е.


Не знам да има танц за двама в който да води само единият /учила съм танци/.

п.п.
че и никой не е длъжен да учи
Няма такъв вариант, живота е университет и щеш не щеш, учиш. А повтарячите ги наказват с болка /започва от душевна и преминава в телесна/. Та изборът е, да си уча уроците бавно и навременно, в ускорен вариант или да рискувам да ме изключат от университета.



Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Villy.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано29.09.10 13:02



Е и кво ако не са? Заставяш ги да са на вълна и скорост и посока като твоите ли?
А като не виждаш смисъл- никой не те е вързал. Свободата, нали, сме си хортували- прави квот си искаш, ма не забравяй, че и другия има точно същото право.


Все пак да не забравяме, че на другия нещата далеч не му изглеждат по този начин. Трябва ли да го осъдим за това, че е различен от нас? Какъв ужас! Ми утре може някой мен да съди, за това, че примерно съм по- такава или по- онакава. Е нали се сещаш каква майна ще му изплющя

Хубу де, айде не майна, ама не би ми било нито приятно нито комфортно да ме мерят с аршин, за който идея си нямам. В смисъл- объркващо е понякога и винаги- чиста загуба.

Според мен пък животът не е университет, ма нейсе. Да уча, да уча.. колко да науча Като сложиш и това, че всичко си знам, остава че тва предназначение на живота е поредната дийп шит, която някой някъде се опитал да ми пробута.

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 29.09.10 13:11.



Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Villy.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано29.09.10 13:06



Ай стига сме опъвали памфлети, че тоз автор сигурно вече тотолно се сбърка за кво пишем.





Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано29.09.10 14:03



Ааа, не е вярно, не може да се е сбъркал.
Според мен човека се е самоубил още след третия ви пост.





Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано29.09.10 14:06





С "ебах му майката, объркал съм планетата" на уста

хахахаха шемет:)) потече ми спиралата



Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.09.10 15:43



Има разлика между "Не иска да учи"/за което говоря/ и "Не иска да учи от теб"/за което ти говориш/. Не мислиш ли?



Когато някой има само бисери за раздаване, той ще раздава бисери, щото... няма друго
Бисери са за него и за тези които разбират, за останалите са камъчета в обувката или камъчета в храната ... все неприятни неща, рийш ли? :))

п.п.
Ако ще мислим така: Все пак ти си правиш квото си правиш заради себе си. Той ще направи това, което иска за себе си. ... любовта те кара да забравиш себе си и да мислиш за щастието и благоденствието на другият, тя те облагородява, прави те по-добър и всеотдаен и това би ти причинило тъга, само ако си се доверил сляпо, че другият те обича и би направил същото за теб. Ако си танцувал сам танца на любовта, а другият само се е наслаждавал на гледката. .... Няма нищо по-красиво, по-необятно, по-безгранично, по-свято .... от споделената любов.

За мен лично, друга любов, освен истинската споделена, не съществува. Всичко друго е като китайска имитация ... прилича и лесно се чупи. И всяка саможертва в името на тази споделена любов си заслужава, защото ням такова друго щастие на тази земя.



Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.09.10 16:07



Аз не говоря за конкретен човек и не съдя никого. Ако желанията с някого ни съвпаднат и решим да танцуваме, супер!, но ако аз искам да танцувам, а другият иска само да ме гледа .... просто си тръгвам, защото когато танцувам сама, не обичам никой да ме гледа, защото тогава танцувам с природата.
Никого не мога да съдя, че няма същите желания като моите, както и не обръщам внимания на осъждания, че не искам това, което другият иска. Какъв е смисъла да се обвиняваме? Любовта е споделяне на желанията и взаимност в изпълнението им, а ние нали за любов говорим. Всичко останало показва само нейната липса.



ама не би ми било нито приятно нито комфортно да ме мерят с аршин, за който идея си нямам
Сама каза, че всеки има право да прави каквото си иска, т.е. дори да те съди с такъв аршин. Но ти също имаш свободен избор и той е, дали да му се вържеш и да ти е некомфортно, или да не му обръщаш внимание.



Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Villy.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано29.09.10 16:10



Всичко, което казваш е вярно.

Аз само ти предложих други гледни точки възможни, защото не всички мислят като теб.
С тия танци нещо... каниш ли ме?





Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: The Age of Austerity]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано29.09.10 16:12



Щом нема бъдеще, начи е умряла!Погребваме я с едно юнашко напиване и чакаме следващата да ни намери!Между временно е нормално тогава да не сме в много добро настроение и присъствието на хора до нас да ни дразни.Затова ги избягваме и се занимаваме с неща, които ни доставят удоволствие.
След време всичко си идва на мястото



Говори ми ... умирам за глупости....

Тема Re: Какво правите, когато виждате, че любовта..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано29.09.10 16:14



Като погледнах нещата от страни, като си препрочитам мненията и сама себе си изумявам и се чудя от къде тоз поток на мъдрости, дет е потекъл тези дни в моята куха руса главица

.... е, стигнах до следният извод .... когато човек събере в себе си заедно вярата, надеждата и любовта .... мъдростта идва сама при него. Усъмниш ли се дори и в една от трите ... мъдростта си отива.

и както винаги съм казала .... кой знае, може и да не е така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.