Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 20.09.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема любов и обич ...нови  
Автор jumbles ()
Публикувано20.09.10 07:34



каква е разликата?



Тема Re: любов и обич ...нови [re: jumbles]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано20.09.10 09:07



Много интересна тема, Джъмби!



Обичта, това е много голяма слънчева енергия. Тя ни кара да правим неща, които разума не би приел за нормални и рационални. Тя ни кара да се отворим, да се слеем с всичко наоколо и да правим неща за другите или за заобикалящото ни с единствената цел, да стане това заобикалящо ни, такова каквото го чувстваме вътре в нас, слънчево и топло. Тя е като щит на рицар .... обичаме ли, ние искаме да запазим и развием, а не да унищожим, да се борим за идея, а не за богатства. Тя е себеотдаденост и липса на его ... не задоволяваме собствените си капризи и желания, за да се почувстваме радостни, а задоволяваме капризи и желания на заобикалящите/ заобикалящото ни, за да се почувстваме щастливи. Обичта, променя центъра на егоизма от Селф-а/Аз-а, върху другите, не търсим вече собственото си щастие, а това на другите и който веднъж опита тази наслада, не би и помисли повече да робува на собственият си гъз.

Любовта, толкова многолика и разнообразна, колкото хора има по света.
Любовта има обект, тя е центрирана върху някого, зависи от някого, защото в нея има страст. Страстта е желание за притежание, за употреба, за злоупотреба дори. Тя пробужда егото, прави го господар и центъра на удоволствие става Селф-а. Другите стават единствено източници на насладата му и са длъжни да го направят щастлив, дори това да коства живота им. Другите стават средство и губят своята идентичност. Ако не задоволяват Селф-а, да вървят на майната си!

Любовта = Обич + Страст
За всеки, уравнението е различно, в зависимост от това, колко е количеството на обичта и на страстта в 100% Любов.

Любовта е за всички, обичта е за малцина.
Иначе казано ... хора много, човеци, малко.

п.п.
Обичам те, Джъмбито



Тема Re: любов и обич ...нови [re: Villy.]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.09.10 09:37



и аз те обичам

не търся дискусия /но пък ако се получи между Вас, ценните ми човеци тъдява, ще е хубаво/ а отговор за себе си ...
та в този ред ... няма да коментирам мнения, няма да влизам в спор ... абе няма да се изразявам ... просто ще попивам от световете Ви

Благодаря!



Тема Ба мааму,нови [re: Villy.]  
Автор Losty ()
Публикувано20.09.10 09:49



Прочетох написаното около 10 пъти.

Освен, че обичтА е да не робуваш на собственият си гъз, а любовта е ходене на майната си, ако не задоволяваш Селф-а..., друго не разбрах.

Така ли е всъщност? Не. Бих казал, че както винаги теоритизираш прекалено много, но тези гъзове и майни говорят за опит.
Лошо Седларов, лошо, че не си запазила любов и обич, а си ги превърнала в ...други неща.

И още една поправка: Любовта и обичта, все едно кой какво влага в тях, са за всички. Както съм споделял виждането си по този въпрос и друг път- това са единствените енергийни потоци според мен, които са извън матрицата.
Другото са интегрални схеми и двоична система. А защо точно те са оставени на нас ,като решение какво да правим с тях, е много дълъг размисъл, медитация и алкохолизиране, за които аз лично нямам време и черен дроб.

Приятен ден!



Тема Re: любов и обич ...нови [re: jumbles]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано20.09.10 14:34







Тема Re: Ба мааму,нови [re: Losty]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано20.09.10 14:38



Нищо не си разбрал, прочети отново.



И за да те ориентирам, къде грешиш ...
Освен, че обичтА е да не робуваш на собственият си гъз, а страстта е ходене на майната си, ако не задоволяваш Селф-а .... любовта е сбор от двете


Няма да обърна внимание на по нататъшните ти излияния и хвърляне на кал по човек, чиито думи дори не си разбрал. Те са показателни за твоите истини, не за моите.

Приятно четене и по-малко лоши чувства към околните.



Тема Re: Ба мааму,нови [re: Villy.]  
Автор Losty ()
Публикувано20.09.10 15:33



Любовта има обект, тя е центрирана върху някого, зависи от някого, защото в нея има страст.


пс Все същата велика теорeтичка си остана, ако ще и да се кръстиш Вердана

Редактирано от Losty на 20.09.10 16:09.



Тема Re: Ба мааму,нови [re: Losty]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано20.09.10 20:22



Това което практиците описват е винаги теория, за тези, които учат.



Жив и здрав!



Тема обич е към кучетонови [re: jumbles]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.09.10 21:54



а любов е чувството, което се появява у мъжа след две хубави изчуквания на жената и една перфектна свирка от нейна страна.


Жените не са способни да обичат, тъй че се примири!

И падам и ставам и Богу се надявам, но не спирам църковността!

Тема Re: обич е към кучетонови [re: Kиpo]  
Автор Villy. (Аз)
Публикувано20.09.10 22:03



Те и жените си отглеждат кучета, ве Кире






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.