Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 28.09.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Сам или с друг?нови  
Автор Изaбeлa ()
Публикувано17.05.10 09:27



Вчера, говорих с един мъж. Слушах думите му, но същевременно гледах и как се губи и излиза отново наяве Аз-а му. В моментите които говореше за любимата си, той сияеше и сякаш имаше ореол около себе си, но в момента в който се замислеше върху това което може да изгуби, ако се съберат да живеят заедно, губеше светлината и душата му отново потъваше в мрак. Когато обясняваше какво ще направи за нея, как ще я зарадва, как ще се нагласи, защото тя го харесвала когато е гладко обръснат и добре подстриган, той сияеше, защото не го правеше за себе си. А когато обясняваше как пак трябва да направи нещо ежедневно за себе си ... губеше тази светлина отново.

И най-досадната част от деня, ако я правим с някого, дори заради някого, защото това ще го зарадва, тя ще придобие съвсем нов облик, ако го правим заради себе си, тя става досадна и скучна, защото няма нищо ново в нея. Можем да се запалим от нещо, да се ентусиазираме, да почнем да го правим, но правим ли го само за себе си, ентусиазмът намалява и дори свършва още преди да сме преполовили работата. Колкото и нови неща да измислим, колкото и грандиозни да са те ... ефекта е все същият.
Мозъкът ни е така устроен, че се въодушевява и задържа вниманието си, само от неща, които имат нещо непознато в тях, в които изхода е неизвестен. Знаем ли как протича нещо и какъв е изхода, то става скучно и досадно за мозъкът ни. Доказателство за това е нерешената задача ... всеки помни неща от най-далечно минало, които не си е обяснил напълно, които не е успял да реши и да извлече от тях желаният резултат (някой наричат това "зло"), но никой не помни неща, които е постигнал с лекота, които е завършил и е получил желаното (някой наричат това "добро"). За това се казва, че добрините никой не помни, но веднъж да направиш нещо зло, ще те помнят до живот.
Точно за това е този стремеж на всеки да обича някого, защото така живота, ежедневието и т.н. се изпълва с нова тръпка и неизвестност за това, как другият ще реагира на това което сме правили до сега. Защото картините които рисува нашата емоция от различните дразнители са ни до болка познати, но никога не знаем какви ще са те, ако в тях участва още един, двама, трима и т.н. участника. И в това е тръпката, в това е живеца, който ни кара да вървим напред и да искаме да продължим.
Аз знам как ще се почувствам, каква емоция ще имам и какво ще направя ако отида дори на непознато място, но няма да знам какви ще са тези неща, ако отида дори на познато място с друг човек, защото вече нещата не зависят само от мен и в това е красотата на живота.




Та въпросът е:
Сам с до болка познатото или с друг и с напълно непознатото?
Дали предпочитаме да живеем с познатите си емоционални картини или сме готови да ги заменим с непознатите и понякога непонятни общи?

„Истинската цена на любовта е любов“ — Джордж Хърбърт

Редактирано от Изaбeлa на 17.05.10 09:30.



Тема Re: Сам или с друг?нови [re: Изaбeлa]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано17.05.10 10:51



не пречиш на мен и аз не преча на теб



тоя принцип е известен отдавна

Veni, vidi, vici

Тема Re: Сам или с друг?нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.05.10 11:26



Винаги си сам/а.



Тема Re: Сам или с друг?нови [re: Изaбeлa]  
Автор landing ()
Публикувано17.05.10 12:01



Едва ли има човек на тази земя, който би искал да е сам завинаги. Може би за известно време, може би понякога. Но в душата на всеки човек е заложено генетично да търси компанията на други човешки същества, независимо в каква форма. Ние не сме програмирани като единаци, човекът е стадно животно. Извинявай ако съм дала погрешен уклон на темата ти, май питаше друго, но...





Тема Re: Сам или с друг?нови [re: landing]  
Автор Изaбeлa ()
Публикувано17.05.10 13:04



Същото питах, но с други думи и други обяснения.



„Истинската цена на любовта е любов“ — Джордж Хърбърт

Тема Re: Сам или с друг?нови [re: мapдyk]  
Автор Изaбeлa ()
Публикувано17.05.10 13:06



Знаеш ли колко милиарда население по земята не ми пречат и на които аз не преча? Това значи ли, че се обичаме с тях или, че ми украсяват живота?



„Истинската цена на любовта е любов“ — Джордж Хърбърт

Тема Re: Сам или с друг?нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa ()
Публикувано17.05.10 13:07



Никога не съм била сама.



„Истинската цена на любовта е любов“ — Джордж Хърбърт

Тема Re: Сам или с друг?нови [re: Изaбeлa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано17.05.10 13:33



Избирам

В отговор на:

с друг и с напълно непознатото.




Само дето нещо подсъзнателно си седя на

В отговор на:

Сам с до болка познатото.




Патова ситуация



Тема Re: Сам или с друг?нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Изaбeлa ()
Публикувано17.05.10 14:34



Едно е да искаме, друго е да можем, а 3 и 4 да го направим.



„Истинската цена на любовта е любов“ — Джордж Хърбърт

Тема Re: Сам или с друг? *DELETED*нови [re: Изaбeлa]  
Автор Poзмapи (La Loba)
Публикувано17.05.10 14:36



Мнението е изтрито от liliaklivia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.