Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 10.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови  
Автор where is my mind ()
Публикувано01.05.10 00:03



Като се гледам какви ги пиша и какви думи употребявам и дори да е на майтап, все пак е супер нарцистично.
Явно интернет е място, където много лесно може да го избие човек да се центрира в себе си и заяжда, и подиграва. Не че го правя

, но на там отиват нещата и понеже не искам (ето пак) прекратявам тая простотия. Щото ще се стигне до момент, в който сама си се оглеждам в написаното и ще си се радвам и наричам гений.


Та ТОЧКА, казах.


ПП. Самата тема е олицетворение на това, за което пиша в нея, btw


.



change the perspective before the perspective changes you

Редактирано от where is my mind на 01.05.10 00:08.



Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: where is my mind]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано01.05.10 00:19



Мноо си права....мамата си джейс



Говори ми ... умирам за глупости....

Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано01.05.10 09:11



Е ти защо мислиш, че постоянно стават сблъсъци на егота? Тук е като магистрала, по която се движат коли, шофьорите на които са се зазяпали в огледалото, за да се гледат като Нарцис в реката. И после, ПТП до ПТП, че и верижни такива и си таковало таковатата ....



Хич да не ти пука. Като си в Рим и правиш като римляните, значи няма страшно. Важното е да не прехвърлиш този манталитет и в реала, че тогава става страшно.

Редактирано от Изaбeлa на 01.05.10 09:24.



Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: where is my mind]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.05.10 09:27



Не знам какво е предизвикало това среднощно настроение на публично самобичуване.



Хвърлих едно око на мненията ти в литературната тема на Вожда да видя защо, аджеба, си приписваш зорлем нарцисизъм. Останах с впечатление, че много ти се ще да си побъбриш, да изкажеш мнение, да поразмишляваш над някоя тема и едновременно с това декларираш и границите на собствената си некомпетентност. Което от моя гледна точка, е добър подход да предразположиш другите към себе си. А в това да изразяваш мнение, ползвайки лични местоимения, не намирам нищо осъдително, дори напротив - така не ангажираш другите да се съгласяват с тебе на всяка цена. Освен това, споделяйки повече за себе си, се разкриваш, което предразполага да ти отвърнат със същото и така по-лесно се намират общи интереси, гледни точки, обмяната на мисли и мнения върви по-леко и без излишни напрежения и опити за самодоказване. Плюс здравословна доза самоирония.
Допада ми.



Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано01.05.10 09:57



да изразяваш мнение, ползвайки лични местоимения, не намирам нищо осъдително, дори напротив - така не ангажираш другите да се съгласяват с тебе на всяка цена

Във всяко едно учебно заведение в което се обучават хора да общуват (от социалните, до бизнес), един от първите уроци е да ги накарат да напишат нещо за себе си, за своите убеждения и да им покажат с червено, колко пъти са използвали лични местоимения. Колкото повече лични местоимения ползваш, толкова си по-несигурен в това което казваш и то ти е по-скоро наложено, отколкото ти сам да вярваш в него. Т.е. така показваш къде са ти слабите места, а не къде са ти силните, а от там .... по-честата употреба на лични местоимения е по-скоро вик за помощ и желание да се ангажират другите да се съгласят с мнението ти, за да намалят напрежението, а не обратно. Да не говорим, че това прави човекът доста манипулируем и лесна плячка за експертите в манипулацията. Ако искат да те пързууулнат по нанадолнището, че се съгласят и дори ще те окуражат, а ако искат да те смачкат, ще се противопоставят и дори ще се надсмеят на мнението, като му лепнат етикети, които унижават притежателят му.

Всяка една изградена личност, знае, че ако иска да стане овца, е нужно само да каже "Аз" и веднага ще привлече вълците и лисиците.





Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.05.10 10:03



На доста интересен автор попаднах /АЗ/ - Вадим Зеланд.

От Спиралата -


може да се тегли и да се чете виртуално.

п.п. АЗ много се кефя да съм овца.



Тема Чакай да ти го рекна, ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано01.05.10 11:23



... че почваш все повече да злоупотребяваш с манипулативните си умения, а аз нямам намерение, да ходя постоянно по теб и да те свалям от небето, където си мислиш, че ти е мястото, св.Алиса.



Само два вида хора посягат към библията(учебниците по психология) и я ползват като настолна книга(тук не говоря за хора, на които това е професия). Вярващият и психопата. Разликата между психопата и вярващият е, че вярващият бичува себе си, а психопата бичува околните. Единият се учи да дава без да иска в замяна, а другият смята, че е страдал достатъчно и е заслужил да му се дава, без да плаща за полученото.
От вярващият никога няма да чуеш проповеди и поучения, но за жалост, те най-често стават жертва на психопатите, защото ги приемат като хора които ги разбират и помагат, а не проумяват, че са станали жертва на манипулациите на психопата. Това става, защото вярващият е готов да даде без да получава в замяна и без да изисква от другите да правят същото като него, а психопата е твърдо убеден, че е дошло време да получава, защото му е отнето достатъчно и със зъби и нокти се бори да получи всичко, което е без цена.
Психопата, постоянно проповядва и обяснява на другите как трябва да се държат, за да са християни(Аз). Всъщност целта им е да си набавят това, което мислят, че заслужават да получат, без да плащат за него, за това и парадират със сцените на насилие които са преживяли и ги пльоскат като визитна картичка при запознанство, а също така и го мерят със всеки, който е решил да посегне към това, което е без цена. „И аз така, та даже по-зле, за това не се брои.”.

И двата вида са следствие от насилие, но вярващият го прави, защото е загубил нещо и се учи на смирение, а психопата го прави, защото не е получил нещо и се учи как да си го набави по „християнски”.

П.п.
Никъде в Библията не се споменава, че самоубийството се опрощава, когато е направено заради суета (да не накърни честта на фамилията. Мария Магдалена самоубила ли се е?), или заради загуба и проява на насилие спрямо „самоубиеца”(да плащаш за чужди грехове и да проявяваш важност към притежание/тялото също е притежание/). До колкото ми е известно, светците са именно хора, които въпреки насилието, въпреки цялата човешка злоба, суета и т.н. излята върху тях, са останали живи.


п.п.п.
Не ми пробутвай литература за вярващи, дай нещо като за теб, че да те свалим от облаците.



Тема Re: Чакай да ти го рекна, ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.05.10 11:41



Разгеле, че ме подсети да си изпия хапчетата.



Готово. И нослето си избърсах, мамо, хем без да ми напомняш.

Написаното от този автор е доста интригуващо. Вчера една клубарка го препоръча в друг клуб и доста се позачетох. Макар в постинг, закачен за тебе, го споменавам и за другите четящи тук, ако някой прояви интерес.



Тема Re: Аз, искам, се, мен, себе си и т.н.нови [re: Изaбeлa]  
Автор La Loba (semper fidelis)
Публикувано01.05.10 14:11



Във всяко едно учебно заведение в което се обучават хора да общуват (от социалните, до бизнес), един от първите уроци е да ги накарат да напишат нещо за себе си, за своите убеждения и да им покажат с червено, колко пъти са използвали лични местоимения. Колкото повече лични местоимения ползваш, толкова си по-несигурен в това което казваш и то ти е по-скоро наложено, отколкото ти сам да вярваш в него. Т.е. така показваш къде са ти слабите места, а не къде са ти силните, а от там .... по-честата употреба на лични местоимения е по-скоро вик за помощ и желание да се ангажират другите да се съгласят с мнението ти, за да намалят напрежението, а не обратно. Да не говорим, че това прави човекът доста манипулируем и лесна плячка за експертите в манипулацията. Ако искат да те пързууулнат по нанадолнището, че се съгласят и дори ще те окуражат, а ако искат да те смачкат, ще се противопоставят и дори ще се надсмеят на мнението, като му лепнат етикети, които унижават притежателят му.

Всяка една изградена личност, знае, че ако иска да стане овца, е нужно само да каже "Аз" и веднага ще привлече вълците и лисиците.


Изи, благодаря ти за практическия урок.




Да допълня само, учеха ни навремето (да речем в 7-8 клас) когато говорим в първо лице множествено число и изброяваме имената на хората (или пък ползвайки съответните им местоимения), "аз" да бъде на последно място.

Например: "Иван, Петкан и аз бяхме на разходка".

Стана ми автоматична мисъл, а винаги когато някой употреби "аз" на първо място, не се чувствам добре.

Пролет. Време за любов. Време да се обичаме. Време да обичаме себе си.

Тема Re: Чакай да ти го рекна, ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано01.05.10 14:15



Пак Лиса се прави на утрепана.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.