Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 10.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема До saksun...нови  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано27.04.10 16:19



Прочетох книгата и разбрах какво имаш предвид. Двама сравнително равностойни мъже, отличаващи се от околните и една жена... Основната идея, явно е "здравия реализъм". Стъпилият здраво на земята човек, който гледа твърде разумно на нещата. Но всъщност краят не ми се връзва с тази постановка...защо и двамата(съпрузите) поотделно замислиха самоубийство? Тук нишката на цялото повествование ми се скъса..предполагам, че от вродената склонност на Лондон към трагични финали.
Аз бих се отъждествил с герой като Дик Форестър, но имам прекалена склонност към мечтаене и въпреки всичко не бих си теглил куршума заради отлетялата любов или заради мнима мъжественост, засегната от това, че хората ще ме съжаляват.
И все пак книгата е много хубава...с прекрасни описания и сравнения..благодаря ти, че стана причина да я прочета.





Тема Re: До saksun...нови [re: Boждa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано27.04.10 16:46



Заглавието тайна ли е?



Тема Re: До saksun...нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано27.04.10 17:04



извинявам се..."Малката стопанка на голямата къща"



Тема Re: До saksun...нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано27.04.10 17:20







Тема Re: До saksun...нови [re: Boждa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.04.10 17:34



В резюме? Че точно това настолно любовно четиво на Лондон ми е убягнало в гимназията.



Редактирано от Aлиca. на 27.04.10 17:34.



Тема Re: До saksun...нови [re: Aлиca.]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано27.04.10 21:26



Амии.....той е идеалния мъж, а тя идеалната жена. Всестранно развити, красиви, успели. Той движи стопанство, а тя се занимава с изкуства. Идва на гости стар негов приятел.....също красив и интелигентен. Получава се класически любовен триъгълник, като всеки уважава другите двама до степен, граничеща (според мен) с глупостта....както и да е съпругът решава да инсценира убийство(нещастен случай, който всъщност ще е самоубийство), за да може жената, която обича да е свободна в любовта си...тя не знае кой обича повече...обича и двамата...часове преди съпругът да инсценира злополуката....тя прави същото..
...може би трябва да я прочетеш...написана е много хубаво



Тема Re: До saksun...нови [re: Boждa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.04.10 21:37



Благодаря. Ама в крайна сметка кой се трупясва? Жената или мъжа и? А приятелят? На него не му ли хрумват самоубийствени идеи?

Ще взема да я прочета. Лондон ми е любим автор, наскоро препрочитах сборниците му с разкази с голямо удоволствие, но точно този роман ми е убягнал.

На Саксънката от байо Джек и е вдъхновен ника. А аз едно време въздишах над "Лунната долина", например.
А каква е интригата относно този роман? Кой в кого ще се припознае или "защо така, бе, джанъм, си отиде млада-зелена?"?





Тема Re: До saksun...нови [re: Boждa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано27.04.10 22:04



Звучи яко, честно казано




Иначе то самоубийствата са и за да предадат по-силно идеята в смисъл не са само за панаир тези решения, а защото ако не е нещо доведено до крайност, то е някакво никакво.... особено в изкуството. Имам предвид, че в реалния живот при същия случай смъртта ще е символична, си мисля....


Щях да се сърдя, че издаваш края, но ако не го беше писал, нямаше да се заинтересувам да го прочета, живот и здраве като имам време в излишък, щото само тогава мога да чета нещо


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: До saksun...нови [re: Aлиca.]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано27.04.10 22:30



В една друга тема водихме разговор (нещо от рода на това как мъжете рядко признават когато друг е по-добър в нещо) и тя даде пример как в този роман единият мъж дори изтъква в кое другият е по-добър от него....аз разбира се не можах да отговоря адеватно и затова прочетох книгата.


Заслужаваше си..



Тема Re: До saksun...нови [re: Boждa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.04.10 22:39



Толкова да са благородни и двамата или сценарий "две села се карат за момата, всяко вика Вземете я вие"?



Шегичка. Но на Лондон някои героите като ги избие на прекомерно благородство и нечовешка доброта, малко анимирани ми идват вече. Той си обича такива идеализирани и нереални образи чат-пат. А жената защо се самоубива? Какви са и мотивите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.