Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 21.09.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.04.10 14:58



Щот е по-лесно, затва!



Тема Re: Чувството за винанови [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано26.04.10 14:59



Това, че една капка е преляла чашата, не прави капката виновна за пълната чаша. Т.е. това, че някой за пореден път е доказал правилото и е провокирал тема, не го прави обект на темата, а само провокатор.
Темата ми е въз основа на множество ситуации, в които съм била и участник и страничен наблюдател и слушател и т.н. И се чудя, като постоянно се вини все този който е помогнал .... ако самите обвинители попаднат в такава ситуация дали първи няма да ревнат, че никой не се е притекъл да им помогне, независимо как? И на това съм се нагледала.



Тема Re: Чувството за винанови [re: The Fallen Angel]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано26.04.10 15:02



Т.е. причините оправдават средствата, без значение, че средствата вредят дори на този който ги оправдава?





Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано26.04.10 15:05



Не те разбрах, но това често се случва, та не е притеснително





Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.04.10 15:05



"И се чудя, като постоянно се вини все този който е помогнал ."

Защото хората се мразят тотално.Те мразят когато някой получава помощ и шанс за живот.

Хората искат да е джунгла, а не Рай хармоничен света.
Искат те да решават кой да живее и да умре и да са над закона.
А този който помага за тях е закона.





Редактирано от blood2 на 26.04.10 15:06.



Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано26.04.10 15:08



Не се вини този, който е помогнал, а този, който има по-малко връзки, който е по-слаб в някакво отношение, по-малко симпатичен, де да знам.


change the perspective before the perspective changes you


Тема Re: Чувството за винанови [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано26.04.10 15:28



Не е така. Вини се винаги този, който е показал, че е по-силен в някаква степен.
По-скоро е нещо като самозащита. Трябва да набутаме чувство за вина на по-силният, за да подкопаем увереността в силата му. Да я опорочим и да и припишем неморални и нечовешки качества, за да може да имаме коз срещу него, ако евентуално ни стане враг. После е много лесно. Тя му пили до припадък и в момента в който му падне пердето и посегне да я удари, тя вадиш коза и почваш с насмешка да говориш "И какво сега, ще ме удариш нали, за да се покажеш, колко си мъж. Браво бе, това много мъжка постъпка ...." като обаче забравя, че нейното изобщо не е женска постъпка, камо ли човешка. но това не се вижда, щот тя била слабата, а той силният.
И после, що мъжа и станал алкохолик и си умря човека от рак. (действителен случай ти разказвам, не си измислям).



Тема Re: Чувството за винанови [re: The Fallen Angel]  
Автор Изaбeлa (пр.)
Публикувано26.04.10 15:32



Кво ти пука, важното е желанието за диалог.





Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.04.10 15:33



По-силен в какво?По-силен в закона и говоренето на истината.
Точно ако си в това по-силен веднага си принизяван.
Хората искат да лъжат,да мамят.Искат джунгла.Възбуждат се като се правят на маймуни.За тях да говориш истината и да я защитаваш е прекалено скучно.

Изaбeлa, но истината винаги възтържествува защото е постоянна.А лъжата се променя за да краде пари, а истината не.И рано или късно истината става на мода защото е ПО-Силна, тоест по-постоянна.



Е това поне харесва ли ти което написах?



Тема Re: Чувството за винанови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано26.04.10 15:34



Ама Изабела, не ме интересува тя каква е. Нищо не може да оправдае някой, който е много по-силен физически от друг да го удари. Той ако е читав, ще я зареже и ще си тръгне, а няма да я мели от бой. Но все пак той може да се защити срещу думите, докато тя не може срещу ударите. Та в скалата ми по отвратителност физическото насилие взима превес пред психическото.


change the perspective before the perspective changes you



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.