Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 29.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Какво е ..  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 12:19



... вашето мнение, решение и т.н. за

казус?
Каква според вас е предисторията, мислите на единият и другият и защо се е стигнало до там?
Как според вас може да се избегне този край и какви могат да са вариантите за край на историята?

п.п.
Надявам се всички да сме толерантни и да не прибягваме до лични нападки, а да обсъждаме казуса. Аз поне обещавам да направя всичко по силите си.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 12:22



Нарцисизъм.Цветята харесват само себе си.



Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 12:26



Хайде де, блъди, разтегни го малко повече, поразсъждавай. Знам че можеш. Дай предложения за решение и друг край.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 12:29



Какъв друг край? Като те не иска, да и теглиш една майна и това е.

Не те иска защото няма полза от теб-сексуална за възбуда или парична или друг вид.

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 12:39



Значи някой като е сляп за това което си в своята същност, директно майните и толкова?
Няма ли друг начин? Безсмислено ли е да се опиташ да му отвориш очите? Защото се вижда, че като те загуби все пак се усеща, че си бил повече от задоволяване на някакви нужди? Или аз съм в заблуда?





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 12:43



На мода е тегленето на майни.


А иначе по принцип може да му дадеш едно нещо по-велико от секса и любовта, ако истински го обичаш.Какво е то ли?

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано20.04.10 12:44



отбичила си някой някога, а са получаваш вагинални сърбежи от него ли?



Veni, vidi, vici

Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано20.04.10 12:52



Релефа е виновен. На кофти място са застанали и между тях се е появила пропаст, и никой не е искал да отиде при другия и... така е станало.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано20.04.10 13:24





Всякакви предистории са възможни, както и всякакви краища:)))

Освен, че единият от тези двамата е глух, а другият има странни представи за любовта, друго май не виждам, поне като за начало.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (старо куче)
Публикувано20.04.10 13:32



Ежедневие



разклати преди употреба

Тема Re: Какво е ..нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано20.04.10 13:45



Той умрял за нея. Файдата май е йок. Както се казва- живеем и се учим





Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (старо куче)
Публикувано20.04.10 13:54



Как бе. Има файда.
Намалява конкуренцията ...



разклати преди употреба

Тема Re: Какво е ..нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано20.04.10 13:55





Ми начи се преебава сам.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.04.10 13:58



Уфффф,кък ме мързи дъ пиша


Ами имаме две същества разделяни от пропаст през която си крещят без да се чуват!Но въпреки пропастта м/у тях са възникнали чувства,явно това е станало,когато са си говорили с жестове.Ами продължават си с жестовете,докато намерят начин да е преодолеят..... и 3-и дена яли пили и деца им се родили и пак почнали да си крещят

Говори ми....Умирам за глупости

Тема забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано20.04.10 14:04



на мобитата и сега врещАт,да научат езика на немите (освен ако не са слепи

) па да си комуникират..........па и да внимават с крачките,щото лууууууууум и отиват у нЕкой по-благ свЕт...........брях ,таз несподелена тръпка



Тема Re: Какво е ..нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 14:50



За това го давам като казус, защото няма човек който да не го е срещал.





Тема Re: Какво е ..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 14:51



Дай решение





Тема Re: Какво е ..нови [re: Bлeчyro]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 14:54



Т.е. търпение си трябва и без излишни напъни. То каквото трябва да се види се вижда и само трябва да се изчака момента на вренето и мястото, в случая големият кораб да мине ги подбере и двамата и .... тогава да видят какво е истински зор.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.04.10 14:57



Абцолютно



Говори ми....Умирам за глупости

Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 14:57



Т.е. никакви излишни крачки, само показваш каквото имаш да показваш и чакаш и другия да се усети.
А ако не се усети, кво праим?


Т.е. когато виждаме, че блее, а не когато е усетил работата на къде отива и се прави на луда калинка.



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 14:58



А де, какво е?





Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.04.10 15:02



Кът блее начи е овчо/може и козьо/, обръщаш се,той хуква -пада,слизаш и си го прайш на пастърма и си го хапваш за мезе....ако си човечен може просто да го погребеш



Говори ми....Умирам за глупости

Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 15:02



Ама вие жените само за бебета мислите.Не е бебе, друго е.



Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: Bлeчyro]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 15:04



Ей, веднъж и аз да уцеля





Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано20.04.10 15:09



Проблема е у твоя телевизОр,не си му интересна явно , затова и блее,като вакла офсъ..........смЕни си тактиките ,па чакай ефект.........винаги трЕбе нещо ново,за да се поддържа интереса.Един мъж и с една жена да живее ,трябва да му се струва,че е в харем,така се задържа внимание.Помисли се за 7-те воала на девойката Саломе!Както е казал мъдрия пророк- Между мъжа и жената трябва да има воал!Както искаш така го тълкувай , но едно е вярно -разнообразието е това което задържа и приковава вниманието.

..........И още нещо,познати са ми всичките писания на феминистките, така че си ги спести,от тях най- уважавам Симон Бовоар,като една класика в жанра.........не че имат място за реализация в днешния момент.



Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 15:23



Извинявай, не искам да съм груба, но помолих без лични нападки.
Ще си затворя очите за това, че ме набута в ситуация в която определено не участвам, но ще те помоля да не го правиш повече, за да може да се разбираме, а не да се дъвчем безпричинно. Но крайното решение си го взимаш ти.



Като те чета .... виждам само отношения между Господар и слуга. Съжалявам, но за мен любовта не се вписва в тези отношения. И това не е феминизъм, човечност се нарича.



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 15:31



Какви бебета те гонят пък тебе. Да не си сънувал пак някой кошмар за клуба?





Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Bлeчyro]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 15:32



Айдеее пак на пиене и мезета го ударихме


Вади дамаджаната и да се отпочваме, то се е видяло.



Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.04.10 15:33





Говори ми....Умирам за глупости

Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано20.04.10 15:39



къде си видяла личното,споделих нещо ти го разбирай както намериш за добре, това е една мъжка гледна точка,знаеш добре ,че мъжете винаги си остават момчета(на мама, на жена си ,на гаджето си)така ,че едно мило отношение като към един подрастваш юноша си е направо прелест


Равноправието ,дарлинг е една неосъществима химера, за съжаление.Казах ти тълкувай го както намериш за добре, но мацки с навирен нос ама хич не се котират,..........та помисли си дали не си чувала от баба си горчивата поговорка-"муха се лови с мед, а не с оцет".Давай го по-мило и нежно с любовника си и ще имаш успех.Говоря хипотетично за теб,не ти знам тръпката,нито живота,но винаги и в най-малкия спор можеш да съзреш прашинка истина.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 16:11



Изабела, ама ти не беше ли розова.Кога почервеня.



Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 16:26



Нали не ми казваш, че мъжете са мухи?

Защо зорлем се вкарваш в приказките на бабите?
"Мъж да го видиш на пътя с червата му отвън, пак не му подавай ръка, че ще ти я изяде!"
"Мъж и на снимка да го видиш го заплюй!"
"Не вярвай никога на мъжете!"
...... или тези не си ги чувал (май това се крие зад воала и никак не е лицеприятно)

Не говоря за равенство, а за любов. Не приемам гледната ти точка в която някой трябва да се прави на нещо, което не е, само за да хване някого, когото да използва за свой цели. Т.е. не приемам, че любовта е пазар в който продава рекламата и подхода към купувача. Аз любов не продавам.


Откритите и честни взаимоотношения, без скрито покрито и задни мисли, бе е блян, това е любов. Защото който обича със сърцето си, няма лоши мисли за любимият и не му е нужно да се крие.

Много ми е интересно, когато почвате да вадите някакви реплики от този и онзи, без да сте видели в кое време е живял и какви са били тогава отношенията .... до преди няколко 10-ки години женитбите са били уредени и малцина са можели да се женят по любов. Тогава е бил задължителен воала, за да скриеш огорчението си, да скриеш чувствата, които е запалил някой друг, да скриеш всичко, което би разклатило така нужният на фамилията брак. Сега времената не са феминиски, а свободни. Всеки има право да слуша сърцето си и не е нужно да запазва нещо, което го натъжава, гневи, отвращава и т.н. и мъже и жени.


п.п.
Не споря с теб, само обсъждам казус и не ми е приятно да ме вписваш в него като участник. Това беше личното, за което те помолих, но не получих разбиране.



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 16:34



Ти чак сега ли забеляза





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 16:37



Тъжно ми стана.

Явно нещо ти е лошо.Какво ли те мъчи?

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 16:47



Стига пък ти, не бъди черноглед


Нищо ми няма, червеното е здраве, не болест



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 16:50



От нещо си незадоволена като толкова пишеш.

Тъжно ми е , че си нещастна.

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 16:59



А дали ще намериш под вола теле?





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 17:03



Какъв вол?Какво теле?


Нали си жена и пишеш защото си нещастна.Аз така разбрах.И ми е тъжно.

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 17:18



Именно, нищо не си разбрал.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 17:22



Нали затова пишеш.

Никой не те иска.И ти е гадно.Дори от клубарите се обиждаш и искаш да напуснеш клуба.Ама не можеш защото си в тежка депресия.
Горкото момиче.

Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 17:33



Колкото и пъти да повториш една лъжа, тя няма да стане истина.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 17:38



Много ти е гадно и затова се самозалъгваш , че си значима тук в клуба.Горкото създание.

Толкова ли не си в настроение и си унила?
Как да ти повдигна духа?Не знам.


Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Редактирано от blood2 на 20.04.10 17:40.



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 17:55



Съжалявам, миличък!



Колкото и да се опитваш да ми прехвърлиш собствената си болка, тя няма да намалее. Не се е родил все още нито човек, нито светец, който да може да носи чуждо тегло и болка. Всеки сам си носи кръста, който сам си е изковал.

Добре, щом това ще те направи поне малко щастлив. Много ми е гадно, горката аз. Толкова съм нещастна и унила, че дори и ти не можеш да ми повдигнеш духа.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 18:16



Мъчно ми е за последните твой думи.

Чувствам се жалък, че те обиждах толкова в клуба.Извинявай.


Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 18:25



Това си е твоят избор.



Аз пък ти се радвам, каквото и да ми пишеш.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.04.10 18:28



Благодаря.



Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано20.04.10 19:26



Нали знаеш, че каруцата като се обърне решения много. (така ли беше тази поговорка или пак съм си съчинил нещо?)
- То е могло да измислят нещо ако са искали. Явно не щат решение и затова са така. А ти какво решение искаш, аз се сещам поне за няколко. (бързо, бавно, разумно ...)





Тема Re: Какво е ..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано20.04.10 19:44



Така беше



Е, то въпросът е как да не се стига до там, това май беше идеята на въпросите.

Както и да е. Ако ти се пише, можеш повечко да напишеш за решенията .



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано20.04.10 20:26



За решенията се майтапех.


Няколко:

- Бавно (или се казва инженерно) решение : Почват да градят мостове помежду си.
- Светкавично-бързо решение: Ако тъщата се появи от страната на мъжа съм сигурен, че той веднага ще прескочи пропастта.
- Романтично оптимистично (тип Холивуд) решение: Скачат едновременно и политат.
- Романтично-трагично решение: Скачат едновременно и се давят.
- Решение тип Блъд2 : - „Не моа та видя, значи си много грозна, а ти не виждаш ли, че пък аз не чувам ... това жените сте много гадни, тъпи, долни ... " Накрая обобщението: "- Ужасно, ужасно, ужасно! Никой ли не иска да ни бутне от тези скали?”
- Разумно решение: Да изчакат 10-минути да пристигне ферибота да ги прибере.

Спирам, че днес явно сериозни неща няма да ми дойдат в главата.



Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано20.04.10 23:44



Тц,тц..........дали пък точно това не ти липсва?

.........
а воала според едно от тълкуванията е всъщност,запазване на личното пространство между индивидите и тъй като една стандартна двойка е разнополова и все пак жената е нещо нежно и красиво,затова на нея се полага воала
п.п. ........много казуси си развила ,като гледам само на първа страница са поне 7,дали пък не страдаш от графомания?
...........не е лично, просто продължавам казуса

Редактирано от Гeйлopд Maмин Eбльo на 20.04.10 23:46.



Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 00:17



Кое да ми липсва? Да ме вкарват във филми ли?




Е за какво ми е мъж, ако ще си пазя личното пространство? Ако не мога да се почувствам с човека до себе си като "у дома си", не благодаря.

Воалите са за хората които имат какво да крият и за които любовта е да се гледат очи в очи, а това си е живо дебнене и няма никакво бъдеще, защото все някога всеки се изчерпва.
За хора като мен, любовта е да имаш спътник с който да гледате в една посока, тогава няма как да си омръзнете, защото живота винаги предлага нещо ново и неочаквано и скука няма.

Но това са си мой си разсъждения, което не означава, че няма хора, които предпочитат дебненето.



Тема Re: Какво е ..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 00:20







Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Изaбeлa]  
Автор Гeйлopд Maмин Eбльo (ебльо)
Публикувано21.04.10 00:28



нещо гледам си в режим "стелт",въпреки че си уж против воалите



ми личи си ,че не си живяла дълго с някой,иначе ще ти е ясно как понякога ти се ще никоя(й) лавър да се навърта около теб.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано21.04.10 08:37



Цяла история ми е малко трудно да конструирам, но приемам анимацията като илюстрация на клишето, че винаги единият обича повече, каквото и да значи това, или че най- глух е онзи, който не иска да чуе.
Има и нещо сбъркано в отчаяната решимост на обясняващия се в любов, вместо да измисли начин за преодоляване на зейналата пропаст между него и любимата ( любимия), да прави опит единствено да я "озвучи"с думите "обичам те"...

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано21.04.10 08:55



Според мен всеки си живее в неговия свят и този негов свят няма достъп до света на другия. Също така и няма любов между тях. Не се обичат, те си съществуват. Дето говореше за емоционално несатбилен и емоционално стабилен важи за двамата герои.
Този, който пада си мисли, че обича онова същество отсреща и прилича на мен - обича да се тръшка за всичко, затова и успява да падне. Другият е самовлюбен. Той не вижда нищо и не чува нищо, но в тази ситуцаия това няма значение, защото и без това няма шансове за тях. Според мен няма друга възможност за край, освен да стане чудо. Ама аз не вярвам на чудеса, не вярвам и че съществува любовта, така че ситиуацията, която си пуснала е идеален пример да докаже именно несъществуването на любовта.



Тема Re: Какво е ..нови [re: mountainlake]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано21.04.10 08:59



Мдааа..., замислям се върху този ракурс. Харесва ми, ако и да звучи твърде безнадеждно.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Какво е ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано21.04.10 09:04



За мен това е реалността по отношение на любовта. Поне засега. По-нататък ако успея да се надмогна, може и да допусна че съществува любовта.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 09:39



Клипчето е на английски, не че много трудно да се преведат 3-4 реплики като се поставя за обсъждане в български форум за по-голяма коректност към всички четящи, не само англоговорящите. Поради което само приблизително мога да си преведа последната реплика в червено.

В общи линии: може да илюстрира отношения между двама, които са били близки, но между тях е зейнала пропаст, но може да се отнесе и към опит за сближаване с нов човек. И в двата случая събирането на скалите и преодоляването на пропастта между двамата е обречено на неуспех. Заради "недочуващото" човече.

Човечето, което се обяснява в любов, пробва да установи контакт и да получи отговор на обясненията си, какъвто и да е той. То пристъпва все по-близо и по-близо към другото човече, макар това да го води към пропастта. Надява се поне да бъде чуто и разбрано и така се е фиксирало в това си желание, че не забелязва опасността.
Другото човече е заело сеирджийска поза с ръка, опряна отзад на кръста - тип "а, да те видя сега как ще ми се напъваш!". Не помръдва от позицията си - тя е достатъчно близко до ръба, за да провокира надежда, че може и да склони на взаимност, но и на безопасно разстояние от ръба. Това човече просто си прави кефа, наблюдавайки как другото пристъпва все по-близо и по-близо към ръба и всеки момент може да се претрепе, но не му пука. Напротив, провокира другото човече да направи фатална стъпка - ей така, за собствено удоволствие. Не разбрах какво точно казва накрая, но се провиква нагоре, към небето, дори не към падналото долу. Сърчица некви се завъртяха край главата му, докато пъчи гърди и вири нос в самодоволна поза, че някой се пребил от любов заради него. Типичен самовлюбен и нечувствителен егоист. Такова ще те докара нарочно до пропадане без капчица съчувствие дори.

Как според вас може да се избегне този край и какви могат да са вариантите за край на историята?

Единственият начин да се избегне, е обичащото човече да се усети по-навреме с кого си има работа и да зареже начинанието, но често не става така. Твърде много наивници, слепи за опасността, слепи за ответната реакция, влагат всичките си надежди в някой друг, без да го преценят добре. Водени от собствената си потребност на всяка цена да декларират колко много могат да обичат, предполагам.

В общи линии - отношения между заслепен глупак и нечувствителен себелюбец. Този край е неизбежен и за двете човечета. И докато падналото, ако оцелее, може да си вземе поука за следващ път /макар да не е сигурно/, останалото горе на скалата няма да се промени, докато има кой да му се вързва.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 10:53



Акцентът на авторката на темата според мен е точно на финалните сърчица. Някой умира от любов по теб, и почваш да го обичаш един вид. Което поне според мен е пълна простотия.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 13:11



Просто "падам си по теб" е представено буквално, ама не се е получила много смешката.


Може да се разглежда като намек, че думите не са достатъчни, за да те "чуе" някой, действията говорят по-ясно.


change the perspective before the perspective changes you


Тема Re: забравили са си заряднотонови [re: Гeйлopд Maмин Eбльo]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 14:30



Напротив, живяла съм, за това и знам точно какво не ми харесва и няма да допусна и какво ми харесва и търся в една връзка



И не, не ми се ще, аман от обожествяване.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 14:44



Няма акцент, не си прави свободни съчинения "Какво е искал да каже автора...", моля.

А това което според теб е акцента е по-скоро общовалидното, "когато го загубиш, тогава разбираш колко е ценно.". Не е простотия, ежедневие е





Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 14:50



Нацели ме.


Това крякащото се развикало, сякаш вика неволята. Ама колкото и да вика, тя неволята (в случая другото човече), няма да направи нищо, докато не види, че и викащото действа, а не риве кат магарица.

Т.е. и аз мисля, че само едните думи никога не са достатъчни ако не са подплатени с действия.



Тема Re: Какво е ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 14:53



И аз намирам за крайно неуместно, някой да седи и да крещи "обичам те", сякаш това е достатъчно, за да мотивира другото човече да намери начин да дойде при него. Нещо като, "Аз те обичам, а са ти ела да ти покажа колко."





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 14:58



Именно това е простотията.

И е безпредметно. И няма смисъл. И е глупост. Пак казвам, според мен;-)

А авторът на анимацията очевидно е тийн;-)))))))) По- интересното е, че седим ние тука и някои търсят длибокия смисъл в цялата работа.

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 15:28.



Тема Re: Какво е ..нови [re: mountainlake]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 15:06



Добре де, нека погледнем нещата от един друг ъгъл (който не оспорва твоят, просто е различен).
Викащото човече е наблюдавало другото, опознало го е, докато то и хабер си е нямало че е наблюдавано. В един момент викащото решило да си разкрие чувствата ни в клин ни в ръкав и почва да вика като обезумяло. Другото отсреща не че не го чува, а просто не може да асимилира от къде пък му е дошло това чудо до главата и се прави на утрепано докато осмисли и проумее какво става.

Ако приемем, че това е предисторията, според мен по-добрият вариант е било, викащото да привлече по някакъв начин вниманието на другото, да си намерят общи занимания, които да ги сближат (като да целят с камъчета някоя скала), защото от играта ще се пробудят емоции, от там и отношение към този с когото си играеш и така ако един ден крещящото изкрещи "Обичам те", другото ще има някакви натрупани емоции и отношение и ще може да отреагира адекватно, а и няма да позволи на другото да пристъпва, защото няма да му се иска да загуби партньора в игрите по толкова глупав начин. Ако не друго, то ще си останат приятели.



Та такива ми ти работи



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 15:15



Лиске, защо държиш все някой да е добър, а другият да е лош?
Ами ако викльото е заслепеният егоист, който не обича, а само иска да притежава другото човече (което от своя страна се прави на утрепано, само защото му е писнало от набезите на викльото)?
Ами ако викльото не е направил нищо, за да привлече вниманието и ни в клин ни в ръкав изниква от някъде и почва да крещи, а другото докато се усети какво става и то викльото ехеее в пропастта и другото без вина виновно.

Да, лесно е да лепнем етикетите "добър", "лош" и да жалиме за "доброто" и постосваме "лошото", но нека не забравяме, че човек каквото сам си направи и цяло село не може да му го направи и вината е нужно първо да я търсим в себе си, а не да канонизираме всеки глупак за "светец", само защото си е мислил, че да кажеш "обичам те" е пре достатъчно, за да стане чудо.


Мостове не се строят с думи, а с дела, а аз дела не виждам, а само крякане, фалшиви саможертви и обвиняване на глухото човече за делата на крякащото. Ми не е честно някак си, да не говорим, че е алогично. А ти нали по логиката си падаш.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано21.04.10 15:34



Приемам историята ти.
Обаче смятам, че няма смисъл в любовта - моментно състояние вероятно.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 16:26



Не можеш да кажеш простотия нещо през което всички сме минали. И което за да спре, трябва да убиеш егото си, а това е доста трудно за повечето хора. добре че поне успяваме да го подтискаме за различен период от време, че да не губим всичко ценно в живота си, а само поносима част.



И все пак, аз пък мисля, че викащият има толкова вина, колкото и не чуващият. И двамата са еднакво егоцентрични.



Тема Re: Какво е ..нови [re: mountainlake]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано21.04.10 16:32



Виж сега, даже и да е моментно състояние, този момент е толкова наситен, че си заслужава. 100%.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано21.04.10 16:35



Да, съгласна съм. Понякога смятаме, че да декларираме чувствата си и да ги обговаряме и анализираме, е достатъчно. Най- важното в любовта е това, което си написала по- горе: да успеем да преодолеем егото си, гордостта си, ако щеш и мнителността си. Всеки човек има едни граници, които трябва да събори, за да допусне някого истински до себе си и в себе си. А без това "разтваряне" в другия, не в смисъл на сливане, няма всъщност любов.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Какво е ..нови [re: mountainlake]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 16:41



Извинявай, че ще ти го рекна и ако искаш не го приемай, но ....
Ти търсиш любовта преди да си положила основите. Нещо като да ревеш за нероден Петко. Няма любов там, където няма изградена комуникация, няма създадена магистрала между сърцата на двама и където няма общи неща. Едва тогава идва любовта.

Другото е обич. Аз обичам някого, той мен обича, но нямаме ли нещо общо, не правим ли заедно нещата, не се ли радваме заедно на едни и същи неща .... всичко си остава просто обич. За това и хората които са в любовни отношение използват "ние", защото "ние обичаме да правим това и това", "ние обичаме ....", а не казват "аз обичам еди какво си, а той/тя обича еди какво си", защото любовта е сбора от Ин и Ян, резултата от сливането, а не колко Ин харесва/обича Ян и колко Ян харесва/обича Ин.

Лесно е да харесаш някого, по трудно е да намериш човек, който да харесваш и той теб да харесва, но това е само началото, а мнозина си мислят, че това е целта. Едва след като се намерите започва сложното, защото трябва да се напаснете, за да можете да действате като един. А за това напасване си трябва страст/огън, защото желязото се кове горещо, а само с коване се изглаждат ръбове и се напасват една към друга частите. И дори това не е гаранция за любов, а само преминаване през огъня/ страстта. А тя като отмине, може дори да се разделите, ако нямате общи цели. Дори да сте се напаснали, ако няма какво да правите заедно, какъв е смисъла да сте заедно.
Та любовта е в действието което извършвате заедно, за постигане на общи цели след като сте се напаснали. Но не са много хората, които са успяли да стигнат до тук и да изпитат цялата наслада и удовлетворение, цялата благодат в душата на това да правиш с някого нещо, за общото ви благо и да виждаш това което изпитваш в неговите очи.
Ето това е любов. И тя съществува, но не е лесно да се постигне. Трябва си много вяра и здрава гъзица за да можеш да извървиш пътя.



Тема Re: Какво е ..нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 16:44



Абсолютно съм съгласна с всяка една дума.



Редактирано от Изaбeлa на 21.04.10 16:50.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано21.04.10 16:45



Отказвам се от любовта.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 16:54



Просто някои неща не си струват, и ако човек се научи да не концентрира внимание в тях, съвсем спокойно може да ги прескача без да подлага егото си на харакири- сепуко- нагазаки.

Няма виновен. Всеки си правил квото си иска и съответно си преживял последиците от избора. Защо трябва да има виновен?
Толкова основателно би било да се каже и "и двамата са невинни". Единия решил да крещи, ми да си крещи. Другия решил да не чува- ми ок. Поддържа се състояние на незаедност във всяко от решенията, така че дори пропастта не е от значение.Освен като място където единият си позволява да падне. И кво са напрайли? нищо и две. Типично тийн:)))) Драма, фатализми, раздяла...

Ако на всички дето праят нищо и две седна да им мисля колая, найш кога ше ми остане време за любов?


Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 17:12.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 17:34



Просто някои неща не си струват
А как можеш да разбереш, че нещо не си струва ако не влезнеш в него?
И това за неправенето ... причините са много и не всички са, че не могат да го направят.
Като те слушам как с лека ръка отсъждаш, това не си струвало, онова не си струвало и подобни ... по скоро ти ми приличаш на тийн, но с тази разлика, че на тийновете им е простено, те нямат опит, а при теб е малко инфантилна работата. ...... а са не бесней, само ти обръщам внимание на повърхностното ти мислене.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 17:58



Ма именно щото съм влизала де, иначе нямаше да мога да го кажа. Или понеже съм влизала, дай ся да го възвеличавам, щот съм мноо печена видиш ли;-))) Ама нямам и нищо против който иска да си чопли и да си го прай възвишено това преживяване. Мен не ме кефи.Или трябва да кажа, че не ми е полезно, за да разбереш правилно отношението ми?;-))

Причините са, че или толкова си могат, или не искат, което е същото от гледна точка на резултата.

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 18:03.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:11



И понеже си много убедена, че именно това е ежедневието, искам да попитам колко пъти някой тръгна да се самоубива пред теб, обяснявайки ти се в любов и колко мило и драго ти беше или ти стана?:)))Когато ти не си можела или не си искала да чуеш неговото "обичам те".

м?

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 18:18.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 18:21



Само на един въпрос не намирам логично обяснение в това клипче:
Защо, когато викльото се приближава до ръба, докато пристъпва и вика и вече е на самия край, онова, другото, не му кресва едно "внимавай, ще паднеш!", ами пак го провокира, че недочуло?

Да предположим, че може пък да е глухо в действителност. Ама дали пък е и сляпо? Как си обясняваш точно този момент от "взаимоотношенията" между човечетата?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано21.04.10 18:26



Не може да е много глухо щом чува, че някой му казва нещо. По-скоро не иска да го чуе това нещо.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 18:29



пъ. съ. : и още нещо - (което от своя страна се прави на утрепано, само защото му е писнало от набезите на викльото)?

А що стои упорито и се прави на утепано, а просто не си тръгне?

Не ми се вързва тая версия за горкото, изтормозено от набези човече.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:30



Викльото просто използва падането като последен шанс да привлече вниманието на глухия. Глухият и да не е сляп, едва ли би могъл да предположи, че викльото е толкова амбициозен.

Примерно.

План Б: Така наречения глух е гледал викльото в устата, а не в краката. Четене по устните.

План В: Глухият не е глух, забавлява се и не допуска, че може да се стигне до такива сакатлъци.

Плана на Алиса: Глухият е очаквал с нетърпение падането???

Ебеш ли го, сигурно има и такива хора...



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:38



Пардон, това последното било Плана на Изабела.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 18:39



Ох, тъпо ми е да обсъждам това, ама... в случая паденето не е падане, а илюстрация на влюбване. Моментът с падането е нещо хубаво.


Хахахха, окей - примерно

.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:42



Той се влюбил и другият го заобичал?

Доста правдоподобно





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:46



АаааАААаа, това значи било Любовта.. гледай ти, гледай ти



И какво значи трябвало като се случи да няма пасване?

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 18:55.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 18:48



Другия си го обичал. Той затова не чувал, понеже си мислил, че му се причува и не вярвал

И накрая повярва. Следва и той да скочи и тогава да се включи анти-гравитацията и готово.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:52



каква ти анти гравитация, направо ще полетят





Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 18:54



Все пак нали трябва да е научно обосновано.... летенето.




change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 18:57



Е, щом пък трябва...:)))



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 19:03



Погледни отново клипчето - викльото изобщо не гледа къде стъпва, докато се дере, не пада нарочно. Глухият не е глух, разбира се. Поне финалната му реплика /дето никой така и не ми я преведе/ и сърчицата доказват, че през цялото време много добре е чувал и знаел за какво се дере другият, ама си стои там и се прай на утепан - защо?
Да кажем, че е толкова зает да се забавлява, че не допуска такива сакатлъци като този някой да пропадне заради неговите забавления, но това го прави не по-малко безотговорен. Ся, и двете стоят твърде близо до някаква пропаст, т.е. опасност. Не са кьорави, виждат се, значи са отчели опасността, хеле пък "глухото", дето не помръдва. Формално погледнато, викльото сам си е причинил пропадането. Ама "глухото" каква работа има да го провокира уж, недочуло и недоразбрало?
Не мога да го харесам такова, дето за едното ебаване ще остави някого да се претрепе, пък бил той и досадник, според Изабела.



Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 19:08



Е ква илюстрация на влюбване, бе, човек? Нали онова, дето пропадна, вече се влюбило и се дере "обичам те"?

И пропадането в пропаст, дето гравитацията само те чака накрая да ти еве майката и да те разпльока, хич не ми мирише на хубаво. Освен, ако те кефи да си труп с потрошени кокали.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 19:09



Ок, викльото се е улисал. Ама тоз същия (карам по твоя сюжет) не знае ли, че за да ебе, трябва да е жив се пак де... м? Или ко, другият го провокирал и той виновен, понеже е проявил безотговорност и не е предупредил за опасността, която прочее е повече от очевидна и за двамата?

Я да го врътнем така: виновни ли са ни тез дето ни провокират за каквото и да било, или ние сме си виновни, ако нещо в провокираното преживяване ни се преебе поради собственото ни... нетърпение да го наречем, или припряност, или улисване, или .. и тн?

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 19:13.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.04.10 19:14



Другият чрез бездействие и провокация е косвено виновен за фаталния край на унесения кандидатебач. Безсъвестен чилак, бре.



толкоз от мене, че бягам да купонясвам.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 19:17



Бахмааму:)))) Вие не викахте ли на провокациите вдъхновение ве?:)) Или бъркам нещо.. както и да е:)))

Тук виждам класическо изпортване на идеята поради насилване.

Ари, веселко:)



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 19:43



Ами аз затова казвам илюстрация. Изразът е "падам си по теб", а на английски в случая буквално е "падам за теб" обаче то се превежда като "влюбен съм в теб"

и това е метафора, представена буквално или илюстрирана. Не е метафора за нещо лошо, а за нещо хубаво, просто изразът е такъв. Реално никой не пада от пропаст с физическото си тяло.


change the perspective before the perspective changes you

Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор where is my mind ()
Публикувано21.04.10 19:46



Ми трябва, щото искам. Та значи много трябва.


change the perspective before the perspective changes you


Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 20:37



Ще ти отговоря с въпрос.
Нали когато обичаме, не трябва да очакваме нищо в замяна. Ти защо очакваш някой да те пази да не падаш?

Другото интересно.
Защо приемаш, че не дочуващото е провокирало крещящото? То може наистина да не го е чувало и да е било толкова заето с това да се напряга да чуе (а това изисква изключването приемането на информация от другите сетива), че не е могло да обработва информацията от очите. А и от къде да предположи, че другото е толкова отнесено от вихъра, че няма да гледа къде стъпва (все пак да викаш не изисква сетивност, т.е. неговите очи са работели перфектно, само е трябвало да гледа в краката си като ходи (на това ни учат от деца).



И пак не разбирам огромното ти желание да изкараш глухото по-черно от дявола. Защо, Лиске?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 20:48



Изобщо не става дума за възвишено. Това е опитност.
Да кажеш, че опита през който си минала не си струва .... това какво е?
Всяка опитност си струва и има смисъл, и само защото си минала през него, не значи, че вече си имунизирана и няма да попаднеш никога повече на такава ситуация, но в много по-изпипан вариант. По-добре си плюй в пазвата, а не обяснявай, колко си велика и как на теб не може да ти се случи, щот видиш ли .... никой не е застрахован.


Но с възрастта и падането е по-болезнено и раните по-трудно зарастват.

Причините са, че нямат опитност или ако я имат, то са като теб наперени и са забравили поуките.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 20:59



Ма кой ти говори тук за самоубийство?


Ежедневие е, някой да го засърби, а той да вика "обичам та, сваляй гащите", а другата страна от благоприличие да се прави на утрепан заек и да мръдне малко в страни и подложи крак, докато въпросното се сили срещу него и напира.
Ежедневие е, някой да казва "обичам те" без да прави нищо друго, само за да получава топла храна, подслон и всички екстри и когато ти причернее и го изриташ, той почва да те вини, че си му съсипала живота, а той толкова те бил обичал.
Когато искаш да си наложиш чувствата на другия и изискваш да ти плати цена за тях или ги използваш за разменна монета срещу материални облаги е напълно нормално да си понесеш последствията и те винаги са болезнени.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:05



Именно опитност. Която лично аз за себе си преценявам като безполезна. И това е само моето мнение, нямам намерение да засягам когото и да е, или да споря за това.



Просто някои неща гледаш да не ги повтаряш де, общо взето това имам предвид. Не, че съм велика или че съм имунизирана.

Ами не знам за възрастта. Ако ти кажа: ето този град, прекрасен, чист, устроен, приятен, хората щастливи в него, но на еди кой си булевард има дупка, само в дупката ли ще гледаш или заради дупката изобщо няма да приближиш? Просто моеш да я обикаляш:) Например:))

И за поуките не знам. Осъзнаване бих го нарекла, а то няма как да стане докато не видиш и двете страни на едно нещо, та... просто почваш да избираш по- приятно:))

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 21:20.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:06



Ма защо трябва да си тръгва, Лисо? То си е застанало там, гледа си в нищото и изведнъж някой му се развикал. И кво? Той трябва да се хвърли пръв в пропаста за да направи кефа на крякащото дето и то не знае какво иска, така ли?



и така като те слушам ... нима само глухото е човек и трябва да е съобразително, обгрижващо и т.н. и т.н. и ако не е трябва да го съдим най-строго и да го виним ? Кресльото не е ли човек? То не носи ли някакви отговорности или щом обича, всичко му е позволено и всички с него трябва да се съобразяват? Я помисли по тази си натрапчивост, моля те.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:13



Е тва е, сега ако успеете да стигнете и до решение на хилядолетната загадка :Кой виновен, тоз дет дава баницата или тоз дето я яде?", направо ще ви призная.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:14



Ехеее, къде се отнесе?:))) Мисля, че доста избяга от темата:)

Викащият си избрал да си вика, ако беше избрал нещо друго, вероятно резултатът щеше да е друг. И ако смята, че някой му е длъжен за това, проблемът си е негов.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:16



Няма виновен

Скийш, просто е.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:25



Ма пак си противоречиш.



Ако беше безполезна тази опитност, както ти твърдиш, значи хич нямаше да ти пука дали ще я повториш или не. не може да е без полза нещо, което те спасява от преминаване през нещо нежелано. Схващаш ли?

Знанието, че на даден булевард има дупка не е безполезна, щом ще ме спаси от посещение при монтьора и изскачане от джобовете на много кинти, които могат да отидат за нещо по-полезно.

Ако не беше минала през тази опитност, как мила ми воля, щеше да избираш?
Няма как да е безполезно нещо, което ти помага да не грешиш.
По тази ти логика, всички възрастни са безполезни, защото имат опитност. Сега остава да убием всички хора с опит и ще останат само бебетата, ама и те няма да останат ... познай защо?

п.п.
Що се пънеш да казваш на бялото черно, не мога да те разбера?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:28



Сега остава да убедиш и Лиса в това.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:29



Влагаме различен смисъл в думата полезност. За това виждаш противоречие.



Полезни според мен са нещата, които ми носят удоволствие, радост, истина и любов. Другите са ми безполезни и гледам да ги заобикалям.

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 21.04.10 21:29.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:30



Изобщо не съм бягала от темата. И ако смята, че някой му е длъжен за това, проблемът си е негов., аджеба де, нал и аз това обяснявах до сега.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:32



Не убеждавам никой в нищо.

Сякаш, че тук е възможно



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:35



Даве, идеята е една и съща, само дето ти го смяташ за ежедневие, пък аз не.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:36



За едно и също говорим, но ти обезценяваш факта, че не само това което те тегли напред, но и това, което те подпира да не се връщаш назад са еднакво важни неща, които ми носят удоволствие, радост, истина и любов.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано21.04.10 21:41



Ежедневие е, защото всеки ден можеш да го видиш или чуеш за него, а не че ти го правиш всеки ден.


Като говоря с теб имам чувството, че се обяснявам на бавно развиващ се. Извинявай, но и дете да беше, по-бързо щеше да схващаш.



Да се покажеш, като нещо повече от драка, се постига чрез знания, а не чрез преиначаване на елементарни понятия с които боравим всички.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:43



Доколкото настоящият момент от живота ми е снимка на всичките ми досегашни избори, не мисля че е възможно да се подпирам на нещо, което вече просто е част от снимката.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано21.04.10 21:46



Охх, ами да, със същия успех можеш да ми разказваш за това как си прекарала в тоалетната сутринта. Пак почваш да си изтърваваш нервите, поради което ти пожелавам лека нощ.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано21.04.10 23:44



Решението е

, но дори и по един GSM би им свършил работа.



Тема Re: Какво е ..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 08:58



T.e. най-същественият проблем е комуникацията?





Тема Re: Какво е ..нови [re: where is my mind]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 13:50



Не е метафора за нещо лошо, а за нещо хубаво, просто изразът е такъв. Реално никой не пада от пропаст с физическото си тяло.

То, това ясно, ама на дъното на пропастта секви нефизически работици, дето ти разказват играта на физическото тяло има - рев, кат сълзи, кат сополи, депресия, неизтрезняване от лИбовна мъка, сърдечни болки и ходене кат изоглавен като ти е крив целия свят и околностите му.


Щото другото тарикатче хич не се метна в свободно падане, ами си се кефи горе на високото, докато дойде следващият балък.

Бе що ми сецвате тъй мизантропстването, амаха!



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 14:00



Ще ти отговоря с въпрос.
Нали когато обичаме, не трябва да очакваме нищо в замяна. Ти защо очакваш някой да те пази да не падаш?


Аз не очаквам, щото не се припознавам в падащото човече. Ама и то не очаква другото да го пази, отива зян горкото. Но като страничен наблюдател, не може да не ми направи впечатление поведението на онуй, дето си прави оглушки. И грам човещина не съзирам в поведението му.
Ти що се прайш на утепана или логиката ти чак толкова куца като ме четеш?



"Защо приемаш, че не дочуващото е провокирало крещящото?"

Заради последната му реплика в червено - тя го издава, че си е много в час през цялото време. И заради езика на тялото - напъчено, с ръчичка подпира кръста и не пристъпва дори на сантиметър, за да чуе викащото по-добре. Хич не се напряга, даже.

Абеееее, ако не се припознаваш в нито едно от двете чУечета, найш колко хубаво им лъсват подбудите отстрани?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 14:13



Ма защо трябва да си тръгва, Лисо? То си е застанало там, гледа си в нищото и изведнъж някой му се развикал. И кво?

За да не дава напразни надежди, че да се претрепе някой заради него. Затова, по-добре да си ходи, ама то само повтаря "Квооооооо?" и нищо друго. Що пък не рече "Бе какво си се развикало, остави ме да си зяпам в нищото!", ам?



Кресльото не е ли човек? То не носи ли някакви отговорности или щом обича, всичко му е позволено и всички с него трябва да се съобразяват? Я помисли по тази си натрапчивост, моля те.

Кресльото си плати за безотговорността като пропадна. Другото - не. Нали се сещаш, че всеки носи отговорност само за собственото си поведение?
Усещам как непрекъснато отместваш фокуса от "глухото" и от девет кладенеца вода носиш да го оправдаеш, ама предполагам, че имаш нещо въвнавпредвид за себе си /не е лична нападка/, затова си пристрастна.
Пък аз не съм. Затова, не се правя на кьорава, нито си кривя душата.
Не ги оправдах и двете, ако се сещаш - едното глупак, другото егоист...ама глупакът даде фира, пък егоистът си остана читав за следващия глупак...найш колко народ може да оПРОПАСТи така?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 14:52



За да престанеш да ми приписваш мисли, които нямам, ще ти кажа според мен от къде идва целият проблем. Няма комуникация. Където няма комуникация, всеки един от двамата си е виновен сам за себе си, защото е сглупил да си вади изводи без да знае и другата гледна точка. Така че че да се претрепе някой заради него, изобщо не важи в случая. Или искаш да ми кажеш, че ако някой в службата реши че е влюбен в теб ей така от нищото, трябва да напуснеш работа, за да не се претрепе? Или някой съсед ако се влюби в теб, ще си напуснеш блока или квартала, за да не се претрепе? Каква човещина, какви 5 лева, Лисо? Май преиграваш повечко в случая.



Така и не ми отговори на въпроса. След като някой казва "Обичам те", значи ли това, че всички трябва да му се въртят на пета, да се съобразяват с него и да му търпят небивалиците??? Значи, декларираш едно огромно публично "Обичам те" и това ти позволява да правиш обекта на маймуна, рогоносец, роб и всичко, а ако се възпротиви, започваш да му обясняваш, че не е никакъв християнин, защото трябва да се грижи за всички без оглед какво му причиняват и че той е виновен, че не е видял залитанията, че да те спре???Така ли Лисо???

Да ти кажа, тактиката ти е брилянтна. Евала на жени като теб!
Ей за това, лошите момичета отивате навсякъде, а ние добричките дето ви се връзваме отиваме в рая!

Приятен ден, Лиске! И много ти благодаря, че ми изясни някой тактики, които до сега не разбирах съвсем. Така да се каже, ми отвори очите.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 15:38



Е как да няма комуникация? Тези двамата, са отделили време да комуникират с очи и жестове. Дали единият не чува другия е също част от специфичната комуникация помежду им. В този, а не в друг вид си я изграждат според персоналните потребности.
Така че, комуникация има, тя води до определени действия и до определени резултати. В наличност имаме събитие, породено от определен тип комуникация.

Така и не ми отговори на въпроса. След като някой казва "Обичам те", значи ли това, че всички трябва да му се въртят на пета, да се съобразяват с него и да му търпят небивалиците???

Има няколко възможности за реагиране - в твоя примерен клип е представена една от тях.
Моята лична реакция на нечие "обичам те" е да отвърна с "да" или "не", без да си правя оглушки, за да не оставям напразни надежди, нито да слугувам на обичащия, ако освен, че декларира чувства, изисква да се съобразявам с небивалиците му. Но дори и до ненавиждам някого, пак бих го предупредила за опасност, която го застрашава, ако я съзра. Не е въпрос на принципи или морал, дето да ги размахвам като знаме, просто така си реагирам, въпреки себе си и собствените си интереси дори. Слабост, недостатък, квото щеш. Но смятам това за правилно и толкоз.

Ти нали помоли без лични нападки? Или само ти си ги позволяваш?
Че пак нещо се унасяш да ме ядеш на лична основа, гледам.



...."жени като теб". Учи се, учи се - за тебе винаги и безплатно.

Редактирано от Aлиca. на 22.04.10 15:40.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 19:39



Говоря принципно, не съм визирала теб, а това за лошите и добрите момичета беше шега, но явно ти не я оцени

.
И все пак, виждам, че ти се правиш отново на утрепана лисица и отново си не разбрала, какво те питам .... таааа комуникация и между нас няма, ако не си забелязала, защото колкото и да говориш, щом не чуваш и не взимаш под внимание това, което ти се казва, значи няма комуникация. И какво сега, трябва да те обвиня, че си глуха ли?

За ученето. Съжалявам, аз на лоши навици не се уча, предпочитам да си ги намирам и да се отучвам от тях. Така че си запази безплатните уроци.

Редактирано от Изaбeлa на 22.04.10 19:46.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 19:46



Човек ще станеш, вЕрвай ми!





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 20:07



Закъсняла си, Лиске. Аз отдавна сЪм човек.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 20:08



Ей ти я грешката в комуникацията между нас:

не чуваш и не взимаш под внимание това, което ти се казва

"... това, което ти се казва".



Ами нали се сещаш, какиното, как ще плезя езиче пред някой, който МИ казва кое как да бъде, а през останалото време нервничи, че не му вземам казваното МИ под фнимание?

Се присетих за подписа на един клубар:
не ми казвай какво да правя,
за да не ти кажа къде да отидеш.


п.п. нервничка ми се виждаш нещо.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 20:20



Лиске, нали не очакваш пак да те кача в каручката, за да ми изхвърлиш всичката рибка?



п.п.
пак търсиш грешки извън себе си, света Лиске.

Редактирано от Изaбeлa на 22.04.10 20:22.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 20:22



Това в каручката не беше ли крокодил?





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 20:25



Сама си призна, Лиске.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 20:28



Аааааа, ма то има крака да ходи, където си ще. Аз хич не си моря лапите да пренасям нещо от тук - там.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 20:37



Хубаво замазваш.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 20:49



И напълно логично при това - да виждаш пукнатина в съжденията ми?



Ся, ако откровено си кажеш какво те мъчи, ще вземе да се окаже, че това, с което се бориш, са само твоите си призраци и сенки в главата. Много е полезно да ги назовеш с имената им и да ги извадиш на показ, вместо да ти таласъмят из черепа. Е на такива лошави работи уча мераклиите аз.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 21:04



Ехо, пак се отнесе нанякъде. Земята вика Лиса, земята вика, Лиса.



Какъв ти е зора да ми лепиш проблеми, не те знам, но явно само нещастието на другите те прави щастлива, а аз обичам да правя хората щастливи. Та, да Лиске, ужасно съм нещастна, объркана, в тотална черна дупка съм, заобиколена от хиляди сенки и призраци, че на всичкото отгоре съм ужасно тъпа, грозна, 300кг., мъж не ме поглежда изобщо, за това много ти завиждам, каква си една такава прелестна, очарователна, неземна чак. Не заслужавам дори вниманието и помощта ти.

Сега щастлива ли си?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.04.10 21:06



Та, да Лиске, ужасно съм нещастна, объркана, в тотална черна дупка съм, заобиколена от хиляди сенки и призраци, че на всичкото отгоре съм ужасно тъпа, грозна, 300кг., мъж не ме поглежда изобщо, за това много ти завиждам, каква си една такава прелестна, очарователна, неземна чак. Не заслужавам дори вниманието и помощта ти.

Сега щастлива ли си?


Пак влезе в роля.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 21:09



Приятна вечер, Лиске!





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано22.04.10 21:54



Липсва им нормално общуване, може и комуникация да се каже, ако е част от общуването - или е обратното...?



Тема Re: Какво е ..нови [re: h-o-r-n-e-t]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано22.04.10 22:04



За едно и също говорим значи.



За мен лично, всички проблеми идват от общуването/ комуникацията. Ако то куца, всичко след него почва да куца.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано23.04.10 09:49



Ако зъбците на зъбчатите колела в една машина не са напаснати, машината просто не тръгва. Т.е. няма как да накараш нещо да работи, ако няма напасване.

Ето ти и пример.
Колкото и аз да съм добронамерена към теб и да ти отговарям, макар да знам, че действието ми граничи с идеализъм, ти все се мъчиш да си различна и се чудиш как да промениш съдържанието на понятията с които боравя, за да не се получи разбиране и от там и да не се проведе диалог по темата, а зацикляне върху понятията. Т.е. ти не си зъбчато колело, което да може да пасне в който и да било диалог, защото искаш да изпъкнеш, да си различна и едва ли не да изкараш, че ти сама можеш да движиш машината. Е да, ама не. Горделивостта е погубила мнозина и им е отнела възможността да разберат какво е любов.

Преди още водеше спор и се питаше, ако колата не върви, какво правим?
Ами колата, мила ми воля върви, като всички нейни части, включително шофьора действат като едно цяло. Ако дори една от частите е келява, ако не обича, не уважава и не осъзнава че е само част от цялото, а това значи грижа и отговорност и към другите части (щом се е хванала на хорото), а не "Никой не е виновен", т.е. бягство от отговорност ..... колата се разваля.
Помисли върху това.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано23.04.10 10:26



Ще кажа с твои думи, това, което съм ти казвала около милион пъти вече- нямам намерение да се пасвам с теб. Капиш?:))) Ако беше вдянала това, нямаше да продължаваш да настояваш да се напасваме аз и ти, и когато не се получава, а то няма да се получи никога защото нямам такова желание, да се чудиш от кой кладенец колко вода да донесеш за да обосновеш собствената си неадекватност на това положение. Не се измъчвай повече по тоя въпрос.



Не съм питала ако колата не върви, питах кво е добре да се прави по баирите, които съществуват, независимо дали го приемаш или не. И дори май съм отговаряла. Така, че темата за мен е приключена отдавна.

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 23.04.10 10:28.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано23.04.10 14:50



Милата тя, пак не вдяна нищичко от написаното.



Не визирах себе си, мила, визирах теб и поведението ти към всички с които си пишеш. Така и не намери поне един с който да си паснеш. Всички те отбичват на вторият пост. Погледни темите и ще се увериш сама. Един смислен разговор по каквато и да е тема не можеш да проведеш. Всички завършват с твоите различни тълкувания на обществено приети понятия с които си мислиш, че си открила Америка.
Да не говорим, че като не си по-оригинална от някого в скечовете, и почваш да му обясняваш как не му се е получило или направо приключваш с едно сосно "Заеби".

Доказваш с действията си, че не можеш да изкачиш и един връх с някого. Все се отказваш и предпочиташ да си летиш в облаците.

Лошо, Седларов, лошо. Поне да се беше научила на братска обич, а то и това не ти се отдава.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.04.10 14:53



На сестринска ли, за да бъдем по-точни?

Вие ли се джавкахте един ден някога или бъркам?



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано23.04.10 15:03



Не си разбрал


Волята джавка, защото я е страх да не би да си пасне с някого, защото е по-лесно и не се носи отговорност. Тя се пази като дявол от тамян от отговорността. не виждаш ли как постоянно декламира "Няма виновни, никой не е виновен", т.е. "не ме търсете да си поемам отговорностите, аз не съм виновна за нищо".

Тъжно е една жена, майка и човек който иска да е някой да не може да поема отговорности и да има мислене на 15 годишен, който си мисли, че всичко може да прави, без да плаща.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.04.10 15:13



Поне може да го прави без да плаща.А питаш ли ме мен, горкият?





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.04.10 15:30




Не визирах себе си, мила, визирах теб и поведението ти към всички с които си пишеш. Така и не намери поне един с който да си паснеш.


Аре, пак да си пиеш хапченцата, а?



Много хубав лаф без напрежения се завърта с Волята, даже.

Много си ревнива кат те отсвирват поради мания за контрол и обсебване, мари!



Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано23.04.10 15:48



И кво?


Бе пиши си и не ме занимавай.



Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.04.10 15:51







Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано23.04.10 15:54



Ебимумайката, обяснява ми се, все едно съм и любовник





Тема Re: Какво е ..нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.04.10 15:59



Липси, липси.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.04.10 16:00



Хайде, хайде.И вас ви гонят липсите щом толкова пишете.





Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.04.10 16:03



Мен ме гони мързелът, душко.



Кво стана, намери ли си жива мадама или още пазиш фаса далеч от "любимата" да не я спукаш?



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано23.04.10 16:05



Е който иска да си я дундурка, мен не ме ебе.

Бахти отблъскващото самолюбие



Тема Re: Какво е ..нови [re: Aлиca.]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.04.10 16:28



Каква мадама пък ти.

Аз съм в пълна депресия, ти за жени ми говориш.Какви фасове?Пушенето е вредно за вашето здраве.
Абе то да бех убавец дори да пушех пак щях да оправям женурята.Ама проклетото ДНК си казва думата.



Тема Re: Какво е ..нови [re: blood2]  
Автор Изaбeлa ( )
Публикувано23.04.10 17:26



Да ти кажа, по-добре да си ги плащаш на момента, че лихвите са много големи и по-късното плащане е направо убийствено.





Тема Re: Какво е ..нови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.04.10 17:59



Не ме интересуват такива работи.

Съжалявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.