Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 17.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано14.04.10 09:32



Здравейте!
Случайно се зачетох в тази тема. Както обикновено става в Интернет, колкото и сериозна да е една тема, колкото и тъжна да е, винаги се изражда в кух смях.

Предполагам вече предизвиках отрицателна реакция у вас. Няма значение, натам ще стане по зле



И тъй, имам една страст и тя е философстването по теми "от живота".

Тъй, сега конкретно по темата:

Говорите с подигравка и презрение, с, бих казал, заслужена погнуса за голям тлъст плъх, който имал "наглостта" да заговори... да наречем така - някоя фина Сияйна

Ясно е, че Човек отдавна е забравил Приказките и не вярва наивно на измислици като Жабокът-Принц или Звярът на Красавицата. Днес по-скоро бихме допуснали Шрек да си остане урод, а и Принцесата за да му пасва да се изроди като него...

В Приказките е лесно - Богатството и Красотата винаги са заслужена добавка към Мъдростта и Доблестта.
В Живота е различно - най-често Красивите, Силните стават Тирани, Крадци, Футболисти..., а Учените, Философите... са кротки, подтиснати грозници, болнави по рождение.

Къде е дилемата?!

Докато в миналото, Жената е търсила Спокойствие и Закрила, днес Феминизмът я е запратил в другата крайност. Някога Жените се Влюбвали истински в обикновен на вид Мъж, но с добро сърце. Мъжът пък треперел и бдял над финото си "бижу"...
Днес не е модерно жена да остава с един мъж, особено ако намери по-богат и по-красив (а докато е млада, винаги може да намери подобен екземпляр). Това е и причината щото да не се сключват бракове по желание на жената най-често! Нещо абсурдно за времената само до преди 30-тина години.

Ще кажете, че критикувам само жените. Но трябва да призная, че "комплексите", самотата, отчаянието днес са чести спътници най-вече и особено при младите мъже. От друга страна - отвратително ми се струва Мъж да желае да стане от "вървежните" типове - мазни лъжци и дребни мошеници в най-добрия случай...

Ясно, че при посочените Факти, Красивите е нормално да Живеят, а умните, но грозни - да (им) Работят.

ОБАЧЕ, тук обикновено и най-често "плъхът" е Високоинтелигентен Човек с изострена Чувствителност. Освен това разликата в "подвидовете" Плъх и Сияен не е толкова голяма, щото Логично да не се допусне, че Плъх би се Влюбил в Сияйна.

Ясно, че за Обществото е хубаво Плъха да се примири за да няма конфликт.
Обаче не винаги е решение да се съберат Плъх и Плъхиета, при което и двамата поради острите компромиси остават тъжни и обикновено един на друг Увеличават теглото си вместо да си помагат, ами освен това и с поколението си водят до изостряне на разглеждания Дисбаланс.

Друга възможност е обричането на Пълна Самота за Плъховете. Проблемът е, че дори да си Краен Идеалист, това е твърде тежка присъда за една Човешка Природа.

До тук ще спра.
Моля, за вашите предложения за "решение" на този отколешен проблем.

На мен ми е ясно, че Решение няма, но Светът на 21 век се "дуе", че е решил едва ли не всички проблеми и е останала само техническата част



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано14.04.10 09:46



Е да, ама сам прочете- най- позитивната реакция беше да му се посмеем и да го нахраним.

Човешка природа, ко да прайш.:)))

По- късно ще пиша повечко по решаването на въпросите на мишката



Редактирано от Cвoбoднa вoля на 14.04.10 09:47.



Тема Батьов...нови [re: ne_znajko]  
Автор Boждa (born of hope)
Публикувано14.04.10 10:21



за да успокоя ще ти кажа, че аз съм точно "Високоинтелигентен Човек с изострена Чувствителност", само че за разлика от хората, за които приказваш имам Увереност(явно е модерно да се подчертават думите с главна буква) в това какво съм и какво не съм. Тук е момента да ти кажа, че не си разбрал темата, но за да не нараня изострената ти Чуствителност, ще призная, че всъщност аз не съм разбрал темата...или пък съм я разбрал по своему...различно от теб. Схващаш ли.
Та на въпроса...без да съм сияен принц, и дори да се появи не дебела тлъста мишка, а наперена лъвица, ако има наглостта да ми заяви , че е годеникът ми, засилката пак ще е от Джумаята, но полета ще свъши в Гребната база...



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано14.04.10 10:33



Хайде да не се слагаме всички под един знаменател, кво ша каиш?



Никога не съм спирала да вярвам в приказките и постоянно виждам някоя от тях в отношенията между хората. Красавицата и звярът, Магарешката кожа, Пепеляшка и много не толкова известни като имена приказки, които показват илюзията на външният видр са ми били винаги примери, когато видя как хората с лека ръка приемат по опаковката и после ривът, че били измамени, а били платили висока цена.
Имаше една приказка, в която царят попитал двете си дъщери, колко го обичат.
Едната станала и казала:
-Аз те обичам, колкото захарта.
Царят бил въодушевен, защото много обичал сладко.
Станала втората дъщеря и казала:
-Аз те обичам, колкото солта.
Царят не разбрал какво иска да му каже, разсърдил се и я изгонил с няколко чувала сол на улицата, защото решил, че му се подиграва.
Разбира се, както във приказките става, в това време минал принца от съседното кралство. След като чул историята си я харесал и я взел за жена.
След време поканили бащата крал на гости. Той приел поканата и отишъл. Трапезите били препълнени с ястия, кое от кое по изпипани, но което и да опитал царят, все били безсолни. Така и не могъл да се наслади на храната независимо колко била добра. Тогава разбрал каква голяма грешка бил направил, разплакал се и помолил за прошка дъщеря си.

Та не само външността отблъсква тези които са толкова забляни в собствената си значимост ... и тяхното неразбиране също ги вкарва в самозаблуди.

Решението ... елементарно е. Тези, които имат тези проблеми, да спрат да се взимат толкова на сериозно и да престанат да се впечатляват от отразена светлина, а да започнат да търсят източниците и.
Проблемът обаче остава, защото няма как да накараш когото и да било да направи правилният избор .... ти можеш само да му го предложиш, но в повечето случай, предложилият решението се приема като "идеалист", който предлага нереални неща. Можем само да си спомняме с умиление за онези времена в които ценностната система бе обърната към човечността и мъдростта в човека, а не към имуществените му придобивки и външен вид.
Т.е. решение има, но е неприложимо.

Редактирано от Изaбeлa на 14.04.10 10:57.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано14.04.10 10:43



Продължаваш и се адаптираш към това, което не можеш да промениш. Да се адаптираш не означава да го приемеш за свой път, но просто се опитваш да извлечеш най-доброто, което може да ти се предложи.
А от много философстване най-много да те заболи главата и да станеш импотентен



(Трябват кръв и топки за да си толкова готин, но въпреки всичко съм си все така клише)



edit: Гръм да го удари шибания Дир... С пожар ще е банално

Редактирано от The Fallen Angel на 14.04.10 10:56.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано14.04.10 10:45



Казано от теб, звучи бездушно и ужасно



Да беше вникнала в думите царю



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Изaбeлa]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано14.04.10 10:47



Ахахах


Що му отхапеш главата на човека бе. Споко, не е обвинявал теб




edit: Гръм да го удари шибания Дир... С пожар ще е банално

Редактирано от The Fallen Angel на 14.04.10 10:56.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано14.04.10 10:50



Е що, аз още в оная тема казах, че и тая реакция е нараняваща за мишката, въпреки че ти изживяваш превъзходството си над нея като проявяваш великодушие.





Тема Re: Батьов...нови [re: Boждa]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано14.04.10 10:50



Ех, ма си и ти.


Да, не си разбрал темата. И защо все си мислите, че думите които казва са на сериозно? Не видяхте ли :) след изречението??? Да не говорим, че в случая не е важно кой и какво е казал, а как четящите възприеха вида и думите.

Липсата на чувство за хумор прави хората егати дърветата.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано14.04.10 10:53



Аааа, не така. Точно на приказката за Жабока- принц се позовах по отношение на големия, мазен плъх, с тайната надежда и у него да има аналогична способност към превъплъщение.



Другото- после.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.