Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 10.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Батьов...нови [re: Изaбeлa]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано14.04.10 10:56



Ти ако приемаш всичко казано ти за шега, как ше разбереш, когато някой ти говори не на шега?:)))))





Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Изaбeлa]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано14.04.10 11:00



Не става дума за мен. Моето време мина. Аз си останах Идеалист. Успях някак си да свикна, да се примиря... Ако четем една друга тема в този клуб - май посивях

, за което от време на време тъгувам и скърбя... Но... при все това, както е и твоето заключение - не мисля, че можеше да е друго яче, не и в този век.

Паднал Ангел, знам, че "философстването" най-много да докара мъка, както и работата докарва единствено изгърбване. Но ... друго не ми е останало, пък и не съм имал нещо та да се оставя на спомени.

Вожде, не е до самочувствие. Самочувствието е продукт на Жизнен опит!!! Напротив - няма по-грозна гледка от Дебел Плъх с Голямо Самочувствие - поне мен ме отвращава дълбоко. (Впрочем също толкова дълбоко ме отвращава и млада жена със Самочувствие от типа чиста Наглост).

За мен Влюбването е от Пръв Поглед, само.
Да, ако си харесаш някого външно, като опознаеш Душата му, може да се отвратиш от него или да го заобичаш още по-силно.
И обратното - ако НЕ харесаш някого от Пръв Поглед, после опознаваш Душата му и виждаш, че е прекрасна - ще му станеш Приятел, Ще плачеш за него, Ще искаш всячески да му помогнеш, НО НЕ БИ МОГЪЛ ДА МУ ДАДЕШ СВОЯТА ЧОВЕШКА ЛЮБОВ, поне не искрено, което е чисто предателство. Това, впрочем оставя под въпрос и самото "приятелство", като го обезсмисля.

Ще изобразя тая мисъл с един често срещан пример - една жена може да види някой "надут паун" и веднага да му се хвърли на врата, той да я отблъсне, а тя пак и пак... И обратното - някой Плъх може с години Звезди да й сваля... за нея просто ще досаден...
Интересно виждане за такава ситуация показва и приказката - Звезден прах, която отново се измъква... бих казал, типично за приказките - фантазьорски-лицемерно.

Обективните факти, не може и НЕ бива да се маскират в психични Илюзии. Такива похвати рано или късно водят до катастрофи.

Вярно - страстта по външността е преходна. Но който няма спомени от Изживяна Младост, не може да бъде Щастлив. Поне аз стигнах до това заключение.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: The Fallen Angel]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано14.04.10 11:02



Стига вееее , кво значение има кого обвинява .... въпросът е, че докато слага всички под един знаменател, няма как да види колко сме шарени





Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.04.10 11:08



И ти ли посивя?

То и други посивяха от мен?
Каква любов? Стивън Сегал какво прави и как си купува жени? Нали е полицай.
Защото имал нужда. И всички го обожават. Ти за каква любов говориш?
Всичко е плът.Плътта се продава.
Плътта се продава. Мечтите се продават. Всичко е далавера. Кой живял,живял,кой любил , любил, че краят е ясен.

Продавам си сигнатурата безплатно.

Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Изaбeлa]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано14.04.10 11:08



Шарени, шарени, ама си има Фундаментални Принципи и Абсолютна истина...

Мога да разширя темата, но предполагам, че съвсем ще ми се разсърдите, че ровя из най-болезнените въпроси. От друга страна, ако не ровим в тях, ние стоим в заблуда като откровени лицемери.

Например, бива ли тук да пофилософстваме за "правата" на инвалидите? Роденият грозен или с друго наследствено заболяване, също е инвалид! Да, дори в по-голяма степен от "стандартните" такива, макар това никак да не се признава.



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано14.04.10 11:08



Да беше чела внимателно, обясних ти го по няколко начина, но уви, ти си го виждаш все като цапване по главата, защото самата ти реагираш по този начин.



Не ме познаваш, за това приемаш смеха ми като подигравка. Ти още малко ще изкараш и детският смях като подигравка да го ева.

Аз не го отсвирвам, а просто го дарявам с друга емоционална споделеност, която може да е основа за едно добро приятелство, а то е основа за всичко останало.

Ма то нали те боли глава от мисленето, та ти е простено.



Тема Re: Батьов...нови [re: Изaбeлa]  
Автор Boждa (born of hope)
Публикувано14.04.10 11:10



Ама аз не съм лош...нито се правя на такъв.





Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.04.10 11:10



Естествено, че мъж роден със слаби ръце и крака е инвалид в джунглата на възрастните мъже.



Продавам си сигнатурата безплатно.

Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано14.04.10 11:10



Да, но Приказката за Жабока-Принц е лицемерна. В реалността дори да си богат, пастичните операции и съвременната медицина са мноооого далече от вършенето и на най-нищожни Чудеса.

Бих дал пример с някой наследствен синдром... Можем ли от подобен индивид да изискаме "морално" отказа му да живее, и да го принудим на "желанието" му единствено да работи... при все, че няма вина за нищо?!



Тема Re: Към темата "Ако голяма" с ТЪГАнови [re: ne_znajko]  
Автор The Fallen Angel (олигозахарид)
Публикувано14.04.10 11:11



Човъркай в раната


Ще си позволя да цитирам едно мнение от един форум: "Няма нищо по-хубаво от това да ръчкаш полу-умряло животно с пръчка и да гледаш как подритва"

Инвалиди не се ли води вече за обидна дума?

[image]http://picbg.net/u/16280/10236/419456.jпg[/image]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.