Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 20.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пауло Коелюнови  
Автор where is my mind ()
Публикувано09.04.10 14:12



Whenever we need to make an important decision, it is best to trust impulse and passion, because reason usually tries to remove us from our dream, saying that the time is not yet right. Reason is afraid of defeat, but intuition enjoys life and its challenges.



Когато сме изправени пред важно решение, най-доброто, което можем да направим е да се доверим на порива на страстта, защото разумът често ни разделя с мечтите, отлагайки ги, понеже "не е дошло точното време". Разумът се страхува от неуспеха, докато интуицията се радва на живота с неговите предизвикателства.


Paulo Coelho






А колкото отлагаш, толкова по-трудно става, докато накрая не се озовеш в последния момент, когато цялата война е на върха на копието за една последна битка, от която зависи всичко. Нито имаш съюзници, а и вярата ти вече е разклатена. Ако не се отлага - има възможност да не се стига до чак такива моменти. И въпреки всичко пак е по-приятно, дори такова предизвикателство, пред безучастието и отлагането. Но възможно най-кофтия момент да усетиш колко нещо ще ти липсва е точно преди да го загубиш.


И Коелю дори да пише някои клишета, го прави добре. Единственото му кофти е името, което никога не мога да запомня как се пише на български с тези "у"та и "о"та. И ако някой има нужда от поритване, преди да направи нещо, му препоръчвам да вземе някоя негова книга и да се зареди позитивно - като Мистър Пропър е.






It's a song to say goodbye.

Редактирано от where is my mind на 09.04.10 14:24.



Тема Re: Пауло Коелю [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано09.04.10 14:27



Хубави неща са писани, но тези само тези, които са ги преживяли, могат да ги разберат ... останалите ще кажат, че Коелю го четат само манекенките и ще омаловажат изказаните от него мъдрости.



За взимането на решения ...
Желязото се кове докато е горещо ... изпуснеш ли мига, вратата към вечността се затваря за винаги.
Улучиш ли мига, война не ти е нужна, а само любов.



Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.04.10 14:32



Аз пък вярвам само на азитаци.Не ме кефи латиното.



Дрога.Дрога.Искам да ям.Искам да се дрогирам.И аз не знам какво мога да направя заради дрогата.

Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Изaбeлa]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.04.10 14:34



То латино момичетата само за манекенки стават.



Дрога.Дрога.Искам да ям.Искам да се дрогирам.И аз не знам какво мога да направя заради дрогата.

Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано09.04.10 14:38



Мигът е разтегливо понятие, докато не загубиш, не можеш да знаеш изпуснал ли си го или не. А и по-добре късно, отколкото много късно. Плюс, че да подраниш също е толкова кофти, колкото и да закъснееш.


Иначе Коелю не пише само мъдрости, има си история и сюжет, което е важно, за да се задържи вниманието, щото без действие.... ужас.


А това, че го четат манекенките го смятат за обида с две остриета - хем тях обиждат, че са тъпи, щом го четат, хем него щото те го четат. А не е вярно нито едното, нито другото, дори не е вярно, че го четат - аз само за Ивайла Бакалова знам, че го е чела. Ама карай. Винаги някой като превърне нещо нелошо в бизнес и стане масово популярен, следват обвинения и отричане. Ако го харесват само определена тясна група, тогава вече може да се признае, че прави изкуство, понеже е неразбран.




It's a song to say goodbye.

Тема Re: Пауло Коелюнови [re: where is my mind]  
Автор Изaбeлa (огин и пламък)
Публикувано09.04.10 14:44



Като го загубиш кел файда, че си го оценил, да ти кажа ... не можеш да го върнеш и никога няма да го изживееш така, както си могъл когато си му е било времето.



А за знанието, дали си го улучил ... ми тогава нещата стават от само себе си, не е нужно да се бориш за тях, а само да им се отдадеш ... така се разбира дали е дошъл момента.

останалото ... ич ми не дреме кой какви оправдания си намира, че не е разбрал нещо толкова простичко, като мъдростите.



Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано09.04.10 14:47



"Като го загубиш кел файда, че си го оценил, да ти кажа" - ами точно темата е, че така не трябва да се мисли. Щото винаги има възможност да загубиш, ама идеята е въпреки това да опитваме. Уж се съгласяваш, а ми пишеш обратното






It's a song to say goodbye.

Тема Re: Пауло Коелюнови [re: where is my mind]  
Автор Boждa (born of hope)
Публикувано09.04.10 14:49



добре казано...колкото до Куелю и манекенките...аз също го чета, а вярвай ми...далеч не съм манекенка..поне на външен вид





Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Изaбeлa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано09.04.10 14:50



Плюс, че много често, човек минава първо през отричането на мечтите си, за да види какво е без тях и да осъзнае, че си ги иска и ще се бори за тях. И това е по-важно от това какво ще последва - и поражението е успех.




Или поне това се навивам сега.




It's a song to say goodbye.

Тема Re: Пауло Коелюнови [re: Boждa]  
Автор where is my mind ()
Публикувано09.04.10 14:56



Да, добре е казано.
Значи и мъже го четат






It's a song to say goodbye.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.