Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 10.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано25.02.10 16:27



Трудно го разбираш, защото за теб идеята се отъждествява с някакъв вид контрол върху нещо чуждо. А то е именно точно обратното.



Редактирано от Cвoбoднa вoля на 25.02.10 16:27.



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано25.02.10 16:33



Ти така го обясняваш.

Всичко случващо се в живота ни зависи и от други хора, не може отговорността за всичко ставащо да е само наша. Но и като не правим нищо, няма как да привлечем каквото и да било и никой не може да каже, кога е достатъчно преди от другата страна да е получил конкретен отговор.

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.


Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано25.02.10 16:42



Не бе, ти така го разбираш.

Съгласна съм, че е гадничко да осъзнаеш избора си едва като изпиташ последиците му. Ти във всеки момент решаваш какво е мястото ти по отношение на другите и случващото се. В тоя ред на мисли не мисля, че някой друг мое да поема отговорност. "Другата страна" ... си отговаря за нея си.

Отговаря в смисъл на "живее си със изборите".

Редактирано от Cвoбoднa вoля на 25.02.10 16:46.



Тема Re: veni,vidi...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано25.02.10 16:45




защото там тири-рам

-- ВНИМАНИЕ!!!
лицето е съдено за словоблудставне
да не се взима на сериозно--

Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано25.02.10 17:00



Най-после дойде на моята. Жалко че ти трябваше толкова време, за да разбереш, че говорим за едно и също на различни езици.
Никога не съм твърдяла противното, дори преди няколко постинга пак това казах, а ти отговори, че всичко от мен зависело.

Защо ти е толкова трудно да приемеш изказване от сорта на "от нас зависи дали ще приемем или не ставащото, дали ще го наречем добро или зло, но не ние привличаме всичко ставащо с нас. Ние сме следствието, а не причината."

Къде е разликата между него и това което ти казваш???

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Редактирано от Hisia на 25.02.10 17:01.



Тема Re: veni,vidi...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано25.02.10 17:06



А наздраве тогава.



Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано25.02.10 17:15



Естествено, че всичко от теб зависи

Ти не си само мисли все пак.



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано25.02.10 17:19



Единственото което показваш е неразбирането на собствените ти мисли.

Както и да е, ти си си отговорна за неразбирането си, нали така.



Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано25.02.10 17:23



И аз с това почнах. Коренно различно възприятие, а че говорим на различни езици е ясно отдавна. Аз съм си отговорна за моето разбиране, ако позволиш да перефразирам.

Не разбирам твоето, ти не разбираш моето, здраве;-)



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано25.02.10 17:39



Въпросното ВСИЧКО е проблемът, да ти кажа.

Ти приемаш под всичко, само и единствено себе си. Но ти не си всичко в реала и в случващото се. Ти може да си тялото променящо обема в чаша вода, но ти не определяш нито първоначалното количество вода, нито съда в който е тази вода, нито температурата и ... нищо друго освен дали ще се цопнеш или няма да се цопнеш. Дали ако някой те блъсне в нея ще го приемеш като нещо хубаво или нещо лошо .....

Има пет постоянно действащи сили, които трябва да се вземат под внимание, когато говорим за всичко
-- Моралният закон - какъв е твоят морал, който зависи от възпитанието, което си получила и от обществото в което живееш. Не от теб лично.
— Небето- нощта и деня, студа и жегата, времето и сезоните.
— Земята - включва разстоянията — близки и далечни, заплахите и сигурността, вероятностите за живот и смърт.
— Пълководецът- добродетелите на мъдростта, искреността, великодушието, мъжеството и точността.
— Редът и дисциплината - до колко можеш да разчиташ на хората около теб и те могат да разчитат на теб.

Това е всичко, само ти и твоето мислене, тяло и действия сте само 1/5.

Относно езиците .... За толкова време не пожела да ме научиш на твоя, нито пък направи опит да научиш моя ... какво остава да създадем общ.

Просто си кажи, че не мисленето ми, а мен не приемаш.



Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.