Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 10.06.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Losty]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано24.02.10 20:46



Отдавна да съм си подала оставката.



Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Лисе,нови [re: Losty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.10 21:32



Симпатична ми е Изабелката. Но понякога хапе и се надсмива, без дори да помисли, че рисуваните герои са копия на реални същества от плът и кръв.

Лосте, във виртуала кат в анимационен филм, братче! И мечовете са рисувани, и кръвта е кетчуп. ....ме светнаха наскоро добри хора, щото и аз като тебе /овца заблудена/ все на човека зад ника гледам да говоря.





Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.10 22:22



Само тези двамцата да бяха, с мед да ги намаже човек.

аз тези двамцата си ги мажа с мед /и катран понякога/, щото са ми другарчета от една друга детска площадка. С останалите - ти се оправяй, гледам, не ти липсва хъс.



Защо да не става въпрос за творческа дейност и критичност към продукта на дейността? Нима на твореца не му пука ако някой си приписва заслугите за неговото творчество? Нима не му пука, когато хората виждат в творбите му само творби на други автори? "Ама тази извивка тук ми прилича на извивките на ..., а тази чупка тук ми прилича на чупките на, а .....". Наистина ли? Нима няма значение кой се подписва на творбата и дали хората знаят кой е той?

Ми... не му пука особено на твореца, тъй мисля. Дори и в самото начало на творчеството си, всеки се учи от майсторите преди него и около него и попада под различни влияния, докато намери своя си стил. В разни периоди се шматкат творците, ама те си знаят, че е неизбежно да преминат фазите невинно детенце с наивен поглед-пъпчив пубер-стихиен антиподражател /в тая фаза се ядосват на себе си и се чистят от влияния/-установен собствен стил-зряло творчество. Във всеки един момент се оглеждат в хорското мнение, а много се дразнят като ги оприличават май само като антиподражателстват вече осъзнато. В тоз период са крехки мимози. Като им мине и треснат на тезгяха себе си, вече им дреме на подводните течения кой какво казал. Пък и с критиците отдавна се знаят /щото професионалните са ограничен брой/, така че имат хабер кой как ще реагира. Затова се правят представяния и на критика се следи винаги да му е пълна чашата.

Как да не ходят да се къпят в реката? Нали трябва да са прочели, видели, изслушали творбите, че да могат да ги критикуват? Или нещо бъркам?

Ама сега ми извиваш ръцете да кажа нещо за врага /критика, де/. Много не се къпят в реката, то знайш колко реки са им на главата, ако във всяка се плацикаха безотговорно....
По-скоро стоят като онзи комсомолски активист, дето го сложили да пази един бързей, и като не му дали инструкции как точно, той взел да му подвиква насърчително "Давай! Давай!" Или пък носят камъни и дърве да мятат в реката и да и викат "Е, не стааш пък!"...... след което реката... прави изложба на



п.п. само не ме вземай насериозно като разбирач на устройството на мозъците на творците. не обобщавам, множественото число е, щото така ми тръгна...
истината е, че са големи пудри и големи пердета едновременно. вид шизофрения, бре.



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Aлиca.]  
Автор Hisia (kamanda)
Публикувано24.02.10 23:01



Сигурно и сред творците има както интроверти, които не могат да откъснат очи от себе си, така и екстраверти, които творят заради радостта от самото творчество. Не мисля, че всички трябва да се слагат под общ знаменател, както и ти спомена.
Разбирам те, че ти говориш за твореца и критика, които се борят повече за слава и известност, отколкото им пука за някакво си творчество. Но аз говоря за твореца, който се опиянява от процеса на творене и критика, който е станал такъв поради неразбирането на това опиянение. Точно както е в любовта. Влюбеният изглежда като луд в очите на този, който не изпитва любов. Но хората които искат да бъдат помислени за влюбени се правят на какви ли не маймуни, за да каже някой, "Той е луд", а той да отговори "От любов".На никой влюбен не му трябва да прави каквото и да било, за да се види че е влюбен, нито му е нужен критик, който да го потвърждава.


Но нищо не ни коства да кажем едно благодаря на тези, които толкова усърдно се правят на нощ, за да ни покажат, колко е светъл деня. И те са хора и те душа носят и те имат нужда от добра дума, нали?!?

Колкото по-нависоко летим, толкова по-малки изглеждаме на онези, които не са способни да летят.

Тема Re: Лисе,нови [re: Hisia]  
Автор Losty (намразен)
Публикувано24.02.10 23:41



Пас!

ТИ СИ ОТКАчЕНА,НАЛИ ЗНАЕш

НЯМА ДА МЕ ВИДИш ПОВЕчЕ!
сБОГОМ!



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Losty (намразен)
Публикувано24.02.10 23:42



тИ СИ ЛУДА, КАЗАХ ТИ

зАБРАВИ.вЕчЕ МЕ НЯМА!



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.02.10 00:09



Сигурно и сред творците има както интроверти, които не могат да откъснат очи от себе си, така и екстраверти, които творят заради радостта от самото творчество. Не мисля, че всички трябва да се слагат под общ знаменател, както и ти спомена.

Бая интроверти се случват, но не съзерцават пъпа си само. Даже интровертните пък хич. Екстровертите са по-суетни. И общо взето, всичките творят зради радостта от творчеството, с езключение на халтурата, дето някои я правят заради пари.


Ма никой не твори само за да му пишат името в утрешния вестник, то какво творчество е тогава? Творят, щото ги сърби крастата там, дет се вика, не щат да правят друго /да са шефове като Лоста, примерно
/.

Но аз говоря за твореца, който се опиянява от процеса на творене и критика, който е станал такъв поради неразбирането на това опиянение.

Критикът дава оценка на крайния продукт, не на процеса. И ако е критичен, то е защото не му харесва окончателната визия, а не щото завидял на оня, другия как се кефи безумно, докато ... пише текстове за чалга, примерно.
Тук ти се замота логиката нящу.



Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Losty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.02.10 00:10



Лосте, кво ти е на клавиатурата, бре? Нещо пощурЕ.





Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Hisia]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано25.02.10 07:43



Да, наистина. Да си представим за момент, че за всичко в живота ти си си отговорна ти....





Тема Re: Реката, човека и илюзията на любовта към ...нови [re: Aлиca.]  
Автор Losty (намразен)
Публикувано25.02.10 09:33



Карай!

Даже не съм погледнал, какво съм й писал на тая ненормалница.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.